Jak na dětské „nejedlíky“


Foto: Marianne Venegoni / Freerange.com

Nemám hlad. Nechutná mi to. Nebudu jíst. Občas se s tímto problémem musí potýkat snad každý rodič. Jedná-li se o krátkodobou záležitost, tak nad tím zpravidla mávne rukou a neřeší to. Co ale dělat, když dítě delší dobu odmítá jíst? Anebo je ochotno jíst jen pár vybraných jídel? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Zanedbaný či přehnaný pitný režim může být problém


Pitný režim

Bez vody se člověk a vlastně ani jiný živý tvor neobejde. Potřebuje ji k životu. A protože lidské tělo tekutinu vylučuje, mus...


Z říše rostlin: Pastinák


Autor: Jacob und Johann Georg Sturm

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Koření, bylinky a zajímavé rostlinky se opět vypravíme do říše ros...


Deníky a články rodičů

Za sportem i kulturou do...


Užili jste si výlet do historie ve Slavkově a nyní byste dali přednost místním aktivitám nebo si protáhli tělo při sportu v oblasti Politaví? Pak se vydejte na jihoz...

Užijte si Den dětí v obc...


V sobotu 31. května připravily obchodní domy kika ve spolupráci s KIA Motors Czech a jejich dealery po celé České republice v Praze Letňanech, Čestlicích, Brně, Ostr...

Komentáře rodičů

Nehty
Mývala jsem trochu horší nehty a dost jsem se za ně styděla. Potom mi známá dala...>>
Mikešek
Včera nám krutým zpusobem zmrzačili našeho kocourka Mikeška,který měl 2,5 roku ,...>>
Komentář
Je důležité, aby dítě znalo hodnotu peněz a není možné, aby všechny děti nosily ...>>

Tip na knihy: Hravá škola hezkého chování


Hravá kniha hezkého chování

Nejen pro děti je někdy v životě obtížně rozeznat, co je špatné a co dobré. Není proto nic lepšího, než podpořit získání této dovednosti hravou a nenásilnou formou, za pomoci moudré a příjemné osoby. A právě taková je knižní novinka s názvem Hravá škola hezkého chování, ve které úžasná babička vypráví své příběhy o (ne)hezkém chování. Knihu napsala Zuzana Pospíšilová a vtipnými ilustracemi ji doplnil Michal Sušina. Příjemné čtení.


Jak mít krásné nehty


Foto: Chance Agrella / Freerange.com

Nehty jsou vizitkou každého člověka. Je třeba se o ně proto řádně starat, aby vypadaly co nejlépe. Zároveň se tak dá předcházet mnoha problémům – například lámavosti či štěpení nehtů, záděrám a podobně. Co si ale počít, když se nehty i přes veškerou péči lámou či štěpí? Tak na tuto otázku vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. A dozvíte se samozřejmě ještě mnohem více na toto téma. Příjemné čtení.


Koupání ve volné přírodě


Koupání v přírodě

Léto je v plném proudu a s ním i koupání a různé vodní radovánky. Mnozí lidé využívají nejen různé bazény a aquacentra, ale také jezera, rybníky a další vodní plochy. Koupání na těchto místech může být sice velmi příjemné, ale na druhou stranu s sebou nese i určitá rizika. A dnešní příspěvek bude právě na toto téma. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Dívka s devíti parukami


Dívka s devíti parukami

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Dívka s devíti parukami. Autorkou je jednadvacetiletá Sophie van der Stapová, jejíž život se přes noc změnil k nepoznání kvůli zákeřné chorobě. V knize, která je vlastně jejím deníčkem, popisuje Sophie svou cestu za uzdravením, příhody, které zažívá skryta za svých devět paruk. Příjemné čtení.


Bylinky, koření a zajímavé rostlinky: Devětsil lékařský


Prof. Dr. Otto Wilhelm Thomé Flora von Deutschland

V dnešním pokračování speciálu na téma bylinky, koření a zajímavé rostlinky jsme se opět nechali inspirovat nápadem naší čtenářky, která se chtěla dozvědět něco více o jedné opomíjené bylince – o devětsilu lékařském. Jak už název napovídá, bude se asi jednat o účinnou bylinku, která zvládne vyléčit různé choroby. Chcete vědět více, pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Jak mít (nejen) v létě krásné nohy


Foto: Amy Thomas / Freerange.com

Obzvláště v létě je důležité, aby chodidla, nehty a vlastně celé nohy vypadly co nejlépe, neboť jsou mnohem více odhaleny než v jiném ročním období. Asi nejpraktičtější je nechat péči o nohy na odborníkovi, tedy pedikérovi. Pokud to ale z nějakého důvodu není možné, pak není třeba věšet hlavu – krásné nohy lze vykouzlit i doma. Jak na to? Tak právě o tom bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak ošetřit sluneční spáleniny


zdroj: OpenImageBank.com

Vystavit obličej či celé tělo sluníčko je skutečně příjemné. Je třeba ale myslet na to, že sluníčko má v tomto ročním období poměrně velkou sílu, takže někdy stačí i pár desítek minut a kůže se spálí. A to rozhodně není nic příjemného. Pokud se vám letos tato nepříjemnost nevyhne, pak bude třeba spáleniny dobře ošetřit. A právě na toto téma je náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení a hlavně léto bez spálenin.


Jak zabránit letním úrazů


Letní úrazy

Léto je tady a s ním i doba dovolených, výletů a mnoha dalších sportovních aktivit. Toto období je zároveň spojeno s větším rizikem vzniku úrazů, a to jak mezi dospělými, tak i dětmi. Dá se nějak úrazům předcházet, anebo se jedná o „hloupou“ náhodu? Tak nejen na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Starší články >>>

241.000 inzerátů na Modrykonik.cz

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Dnes začíná druhá polovina letních prázdnin.Chystáme se na Starý dobrý western na Bystřičku.Hlavně se těšíme,že se tam po roce sejdeme s kamarády a přáteli,kteří bydlí roztroušení pocelé naší republice..... (lorja58)
sport news (easonjack521)
jaký dárek (pelago)
Dnes se chystám na procházku přírodou už se těším (brontik)
Před chvílí jsem se vrátila od kámošky, teď sedím v teplíčku a koukám na televizi (holcice)

Anketa©2009-2014 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist