Tvoříme s dětmi: 3 tipy na podzimní tvoření


Tvoření s dětmi

V dnešním pokračování speciálu „Tvoříme s dětmi“ jsme pro vás připravili tři tipy na výrobky, které mohou ozdobit dětský či jiný pokoj. Stejně tak mohou být krásným dárkem třeba pro babičku či tetu. A protože venku není zrovna takové počasí, které by lákalo k dlouhým procházkám, pak už vám nic nebrání pustit se společně se svými dětmi do tvoření. Je to snadné a zvládne to skutečně každý. Hodně zábavy.

(Dnes | 0:45) Celý článek >>>

Tip: Vtipný vánoční video-pozdrav a vánoční hra


Obrázek ze hry Rybka Alvin slaví Vánoce.

Jestli rádi posíláte vtipné video-pozdravy svým přátelům – nebo jestli třeba vy nebo vaše děti rádi hrajete zajímavé hry – má...


Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Jak se v dospělosti zbavit akné


Foto: Herriest / Pixabay.com

Řekne-li se akné, většina lidí si vzpomene na pubertu a na věčné trápení s nepříjemnými a nevzhlednými pupínky v obličeji. Mo...


Deníky a články rodičů

Stálý boj se čtením


Škola je pro nás neustálý boj. Je to jak na houpačce. Jednou dole, za chvilku zase v naději nahoře. Čtení Terezka stále moc nedává, hlavně si dost vymýšlí....

Čtvrťáci ZŠ


Terezka (9 roků) začne chodit do 4.třídy ZŠ na nové velké škole....

Komentáře rodičů

Komentář
Dobrý den, děkuji Vám za radu, už jsem se na ně dívala, ty tarify se mi taky líb...>>
Oznámení těhotenství v práci
S tím oznámením v práci to není tak jednoduché. Je třeba projít si smlouvu, vypl...>>
Komentář
Na internetu je opravdu hodně, mnohdy velice hezkých kousků. I přesto přes inter...>>

Advent a Vánoce 2015


Zdroj:  OpenImageBank.com

Rok utekl jako voda a již tuto neděli začíná advent. Advent je spojen s množstvím symbolů, zvyků a tradic, které se zachovaly až do dnešních dnů. Co ale vlastně advent znamená? A proč se slaví? Co k adventu neodmyslitelně patří? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení a přejeme krásný advent.


Zabraňte dehydrataci aneb Jak naučit děti správně pít


zdroj: OpenImageBank.com

O pitném režimu se v posledních letech mluví poměrně často. Snad každý dnes už ví, že je důležité přijímat dostatečné množství tekutin, že je vhodné preferovat vodu před slazenými nápoji, omezit kávu a podobně. Nicméně ve skutečnosti se mnozí těmito pravidly neřídí. Horší je, že pitný režim nedodržují ani děti a rodiče o tom často ani neví - nemají totiž šanci své potomky během dne příliš kontrolovat. Jak tedy zajistit, aby byl denní přísun tekutin dostatečný? A jaké nápoje vybrat? Kdy je možné dát dítěti sladký nápoj? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Násilí zažila třetina seniorek i žen na mateřské dovolené


Policejní statistiky i dlouhodobé zkušenosti institucí a organizací, které se na profesionální či dobrovolnické bázi věnují problematice násilí a jeho obětí, dokazují, že jde o vážný problém. I proto byl 25. listopad byl v roce 1999 Valným shromážděním OSN vyhlášen jako Mezinárodní den proti násilí na ženách.


Tip na víkend: Louňovice a okolí


Louňovice

Polovina pracovního týdne je téměř za námi, a tak je ta správná chvíle naplánovat, co o víkendu s rodinou podniknete. Abychom vám výběr ulehčili, připravili jsme pro vás tak jako každou středu tip na výlet. V dnešním příspěvku se vypravíme do Středočeského kraje, konkrétně do obce Louňovice a do jejího okolí. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jaké dárky rozhodně nekupovat


Foto: Blickpixel / Pixabay.com

Vánoce se blíží, a tak je ta správná chvíle popřemýšlet, čím obdarujete své blízké. Někdy není vůbec lehké vymyslet, co svým blízkým a přátelům koupit. A nikdo asi nechce koupit dárek, který se obdarovanému nelíbí, či ho dokonce naštve nebo urazí. Jaké dárky tedy vybírat? Čím se řídit? Co dělat, když chybí inspirace? A co rozhodně nekupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč je ženám větší zima než mužům


Foto: RondellMelling / Pixabay.com

Zima je tady a s ní i topná sezóna. Právě v tuto dobu nastává v některých domácnostech a kancelářích „boj“ o to, na jakou teplotu topení nastavit. Obecně platí, že ženy jsou zimomřivější než muži, takže právě toto pohlaví vyžaduje vyšší teploty. A muži samozřejmě trpí. Čím to ale je? Proč je ženám chladněji než mužům? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Škola: Školní psycholog


Foto: Sprachschuleaktiv / Pixabay.com

Pokud je vaše dítě školou povinné, tak jste se možná již setkali s informací, že na vaší škole působí školní psycholog. Jedná se o poměrně novou profesi, která se ale stále více začleňuje do chodu škol. Ukazuje se, že právě školní psycholog je pro školská zařízení velkým přínosem. Z jakého důvodu? A co je hlavní náplní práce psychologa? Komu může pomoci, respektive s kým spolupracuje? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak se zbavit plen


Foto: Matlachu / Pixabay.com

Možná právě nyní přemýšlíte, zda už nastala ta správná chvíle, aby vaše dítě přestalo nosit pleny a naučilo se používat nočník či záchod. V jakém věku je vlastně vhodné s nácvikem začít? A jak se pozná, že je dítě připraveno? Jak dlouhou dobu nácvik zabere? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)
Chystáme se na kolo.......... (Alka2015)

Anketa©2009-2015 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist