Vánoční hvězda


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Vánoční hvězda se v posledních letech stala i u nás neodmyslitelnou součástí Vánoc. Zdobí Štědrovečerní stůl, bývá součástí betlémů a hodí se i k dalšímu zkrášlení bytů, domů a dalších prostor. Kde se vlastně vánoční hvězda vzala a proč spatří k vánočním tradicím? Jak o rostlinku pečovat, aby vypadala krásně a vydržela i na další Vánoce? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:06) Celý článek >>>

Proč miminka nejčastěji pláčou


Proč miminka pláčou

Každá nastávající maminka a tatínek se nemohou dočkat, až jejich miminko přijde na svět. S příchodem nového člena rodiny však...


Jak přežít návrat z dovolené do chladného počasí


zdroj: OpenImageBank.com

Venku je nevlídné počasí a zima, a tak mnozí sní o tom, jak by bylo báječně být v nějaké teplé a slunečné destinaci. Pro někt...


Jak si skutečně užít Vánoce


Vánoce

Vánoce patří k nejkrásnějším dnům v roce. Anebo je to ve skutečnosti jinak? Nejedná se spíše o dny, které by měly být těmi ne...


Deníky a články rodičů

StudioTalentů.cz: herect...


Výuka uměleckých oborů - herectví, pantomima, moderace, hudba, zpěv, tanec, step, cirkus, básnění, multimédia. Ateliéry, kursy, víkendové workshopy. Příprava ke stud...

Aktivity pro děti v Lokt...


Máte obavy, že pobyt v tomto historickém městě nebude bavit vaše děti. Zcela zbytečně! Je totiž mnoho způsobů, jak jim dovolenou zpestřit. Stačí jen vědět o správnýc...

Komentáře rodičů

Komentář
A jak si spokojená s kvalitou zboží?...>>
Komentář
Jee, super, to by bylo něco pro mě, a pošleš mi prosím odkaz? ...>>
Komentář
Ahoj holky, kam chodíte nakupovat? Nějaký sekáč nebo tak...Jde mi o to sehnat ně...>>

Vánoční úklid: Jak vyčistit (mikrovlnnou) troubu


Foto: TA9141985 / Pixabay.com

Vánoce se kvapem blíží a mnozí již přemýšlejí, komu a jaké dárky pořídí, jaké vánoční cukroví napečou a kdy se pustí do předvánočního úklidu. Jednou z nejméně oblíbených prací je úklid kuchyně, respektive hlavně trouby a mikrovlnné trouby, popřípadě dalších spotřebičů. Jak na to? Čím si práci usnadnit? A jak se zbavit různých připálenin a mastnoty? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Blahovičník neboli eukalyptus


Foto: Esdomingos / Pixabay.com

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Koření, bylinky a zajímavé rostlinky si představíme strom s exoticky znějícím názvem eukalyptus. Česky se mu říká blahovičník. A nejen, že pěkně vypadá a dá se pěstovat i doma, ale také má pozitivní účinky na lidský organismus. Chcete vědět více, pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Jakou vodu pít


O tom, že voda je životně důležitá tekutina, není třeba diskutovat. Navíc velmi často se také mluví a píše o tom, že je třeba dodržovat pitný režim a že je nejzdravější pít vodu. Jenže jakou vodu vybrat? Výrobci balených vod samozřejmě nedají dopustit na své výrobky. A stejně tak distributoři kohoutkové vody. Kde je tedy pravda? Jakou vodu pít? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak slušně odmítnout nabídku


zdroj: OpenImageBank.com

Čas od času se to asi stane každému: zavolá prodejce čehokoliv, nabídne pomoc někdo z rodiny, přijde pozvání na nějakou akci a člověk prostě musí či chce odmítnout. Jak to ale udělat tak, aby toho druhého neurazil či nenaštval? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Když člověka trápí zimomřivost


zdroj: OpenImageBank.com

Zimní období se blíží a s ním i spory v domácnosti či v kanceláři o to, zda se bude topit či nebude, zda okno zůstane otevřené dokořán, anebo jen na větračku a podobně. Vyhovět všem je totiž velmi složité, protože každý má termoregulaci nastavenou jinak. Někomu je pořád teplo, jiný naopak preferuje vyšší teploty a dalšímu je stále zima. A právě o zimomřivosti bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak cestovat s malými dětmi v hromadné dopravě


zdroj: OpenImageBank.com

Někdo cestujeme s dětmi v hromadných dopravních prostředcích již odmalička, jiný tento způsob dopravy odkládá či třeba úplně odmítá. Byť se situace v posledních letech výrazně zlepšila, přeci jen ne vždy je takové cestování úplně jednoduché. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen to, jak se na cestu (zejména delší) připravit, ale prozradíme vám i některé vychytávky. Příjemné čtení.


Jaké jméno vybrat pro miminko


Výběr jména

Jméno je pro každého člověka velmi důležité. Z toho vyplývá, že zodpovědnost rodičů při výběru jména pro svého potomka je velká. Co když vyberou jméno, které se jejich dceři či synovi nebude líbit? Mají se raději rozhodnout pro nějaké tradiční křestní jméno, anebo je lepší vybrat netradiční? Neměl by se syn jmenovat po tatínkovi či dcera po mamince? Abychom nastávajícím rodičům výběr trochu usnadnili, připravili jsme přehled nejoblíbenějších křestních jmen z ledna 2016. Příjemné čtení.


10 tipů jak si užít advent


zdroj: OpenImageBank.com

Letos začíná advent již na konci listopadu. Co vlastně advent znamená? Proč se slaví a co k němu patří? A jak si advent užít, respektive se nezbláznit z příprav na Vánoce? Co podniknout s rodinou během čekání na „Ježíška“? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2016 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist