Jak na studený nos


Foto: Stocksnap / Pixabay.com

Zima vládne již nějaký čas a mnozí se při zimních radovánkách potýkají se studeným nosem. V mrazech je to vcelku normální – nos není ničím zakryt, a tak mrzne. Jenže někteří lidé mají nos studený i během roku, a to ani nemusí být chladno. Co je v takovém případě příčinou studeného nosu? Existuje nějaká prevence? A kdy vyhledat lékaře? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Zimní dovolená v zahraničí: Na co si dát pozor


Možností, jak vyrazit za sněhem do zahraničí je několik. Komplexní služby nabízí zájezd organizovaný cestovní kanceláří, můžete ale i jen uzavřít smlouvu na ubytování a na hory se dopravit třeba ...


Alergie na chlad


Zdroj: OpenImageBank.com

Alergie na chlad není výmysl, ale skutečnost. Někteří lidé velmi citlivě reagují na chlad – objevuje se jim na kůži vyrážka, ...


Pro gurmány: Makronky


Foto: Alainorssaud / Pixabay.com

Není to tak dlouho, co se i u nás objevily nadýchané pusinky s názvem makronky. Téměř okamžitě si získaly své příznivce, kteř...


Deníky a články rodičů

Nová matrace


Po patnácti letech nastal čas obměnit naše staré matrace, které jsme dostali s manželem jako svatební dar od jeho prarodičů. Při pohledu na současnou nabídku se nám ...

Výroba domáceho jogurtu ...


Sa stále viac možnosťami a spotrebičmi, ktoré súčasná doba prináša, je jednoduchšie ako inokedy si pripravovať niektoré potraviny pod vlastným dohľadom doma. Vedľa n...

Komentáře rodičů

Komentář
Ahoj jaké máte zkušenosti s nosními kapkama? Které jsou dobré je jich tolik, že ...>>
Komentář
Zdravím, mé dítě trápil ucpaný nos. Nemohla kvůli tomu spát. Pak mě kamarádka po...>>
Komentář
Ahojky, kde nakupujete spodní prádlo pro svého chlapa? Blíží se vánoce, tak jsem...>>

Jak na „těžký“ žaludek


Foto: Silviarita / Pixabay.com

„Je mi těžko od žaludku“. Tak tuto větu čas od času pronese skoro každý. Pocit těžkého žaludku bývá často způsoben přejedením či nesprávnou kombinací jídel. Samozřejmě nejúčinnější je prevence, nicméně někdy se „nezadaří“ a bolavý či těžký žaludek je tu. Jak se s tímto stavem poprat? Co dělat, aby bylo člověku lépe? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak rozpoznat potravinovou alergii


zdroj: OpenImageBank.com

Asi každý už někdy zažil, že mu nebylo po nějakém jídle úplně dobře. Někdy se ale stane, že jedno konkrétní jídlo, respektive potravina člověku vysloveně vadí. Způsobuje mu vyrážku, průjem, svědění úst či nějakou jinou nepříjemnost. V tomto případě by se mohlo jednat o potravinovou alergii, kterou rozhodně není na místě podceňovat. Jak se taková alergie pozná? Které potraviny patří k nejběžnějším alergenům? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Pro zdraví: Pole dance


Foto: Ivanovgood / Pixabay.com

Řekne-li se tanec u tyče či pole dance, většina lidí si asi představí nějaký noční klub a spoře oblečenou slečnu. Možná překvapí, že tento druh tance se stal oblíbeným cvičením a je dokonce považován za sport. Proč je najednou pole dance tak oblíbený? A v čem cvičení vlastně spočívá? Komu je určeno? tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. příjemné čtení.


Pro gurmány: Olivy


Foto: Couleur / Pixabay.com

Když se řeknou olivy, tak si mnozí představí moře, teplo a nějaký chutný pokrm. A zatímco dříve u nás olivy nebyly běžné, dnes jsou v mnoha domácnostech běžnou součástí jídelníčku. Milovníky oliv určitě potěší, že olivy mají pozitivní vliv na lidský organismus. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen to, proč jsou olivy tak zdraví prospěšné, ale i to, jaký je rozdíl mezi zelenými a černými olivami a mnohé další. Příjemné čtení.


Vztahy na pracovišti


V práci člověk tráví velkou část dne, a proto je fajn, když ho práce baví a vztahy na pracovišti jsou v pohodě. Jenže právě vztahy na pracovišti bývají někdy kamenem úrazu. Nakonec, kdo někdy nezažil nějaký konflikt s kolegou či s vedoucím, nepříjemnou pracovní atmosféru či neoblíbeného kolegu. Co vlastně bývá nejčastější příčinou konfliktů? Dá se jim nějak předcházet? A jak je řešit? Tak nejen na tyto otázky budeme společně hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Čaj nejen pro gurmány: Kvetoucí čaj


Foto: Pexels / Pixabay.com

„Čaj hojí duši i tělo,“ říká asijská lidová moudrost. A v případě kvetoucího čaje je třeba ještě dodat, že je krásný i na pohled. Během chvilky se totiž nevzhledně vypadající kulička přemění v nádhernou kvetoucí rostlinku. Že jste o kvetoucím čaji ještě neslyšeli, anebo jste jej neochutnali? Pak určitě čtěte dále a dozvíte se více. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Charlotta – Žena T.G.M.


Charlotta

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Charlotta – Žena T.G.M., kterou napsala Lenka Slívová. Kniha představí čtenářům Charlottu Garrigue Masarykovou, manželku prvního československého prezidenta, a to z trochu jiného pohledu. Autorka se zaměřila na méně známé příběhy z jejího života. Příjemné čtení.


Kdy jídlo vyhodit


Foto: Meditations / Pixabay.com

V poslední době se hodně mluví o plýtvání potravinami. Je pravda, že mnoho lidí nakoupí více potravin než je schopno spotřebovat. Jídlo se pak zkazí a vyhodí. V některých případech však může být vyhození potraviny předčasné, protože je ještě poživatelná. Jindy naopak není na místě váhat. Jak se pozná, že je potravina zkažená? Které potraviny určitě nejíst? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist