K čemu využít tvaroh


Foto: Ponce_photography / Pixabay.com

K čemu využít tvaroh? Co je to za divnou otázku. Tvaroh se přeci jí a používá se do mnoha pokrmů. To je sice pravda, ale možná vás překvapí, že má i další využití a že je velmi prospěšný lidskému organizmu. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. K čemu se tvaroh používá? Proč je považován za zdravý? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme dále. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:45) Celý článek >>>

Akční s dětmi – proč ne?


Martina Bulánková, akční rodič na cestách

Před pár lety to bylo sci-fi, ale dnes je stále běžnější, že více a více rodičů vyráží s malými dětmi daleko za hranice České...


Jak zvládnout ženský kolektiv


Foto: Rawpixel / Pixabay.com

O ženských kolektivech se často nemluví příliš pěkně. Je pravda, že mají svá specifika a někdy není lehké pobyt v těchto kole...


Proč pořídit dítěti domácího mazlíčka


Foto: Andrewicus / Pixabay.com

Každý rodič si někdy od svého dítěte vyslechne větu: „Mami/tati, já chci pejska/kočičku/králíčka/želvičku.“ Je jen na dospělé...


Deníky a články rodičů

Výlet s Cyklohráčkem


Chystáte se na výlet na kole a máte v plánu použít vlak, avšak strachujete se zda v něm bude dostatek místa pro kola? To se vám s Cyklohráčkem nestane!...

Dětská psychiatrie FN MO...


Každý jste nejspíše zajisté už měl nějaké, i když drobnější psychické potíže a to se samozřejmě týká i vašich dětí. Pokud mu přerostou přes hlavu je pravděpodobné, ž...

Komentáře rodičů

Komentář
Ahoj, zkus mrknout i tady. Mají tam i fitness věci. Objednávám tam často. Maj...>>
Stil
Za sebe a především své dvě dítka můžu doporučit batohy Stil. Pořídili jsme akto...>>
Komentář
My máme vekovní rolety, protože soused dělá nekalé a rušné věci a já to večer ne...>>

Jak zbavit dítě nočních můr


Foto: Greekfood-Tamystika / Pixabay.com

Čas od času se téměř každému rodiči stane, že se v noci z dětského pokoje ozve pláč a výkřiky. Když pak celý vyděšený doběhne do pokoje, zjistí, že se jednalo „jen“ o noční můru. Proč se vlastně noční můry objevují? Čím jsou způsobeny? Jsou nebezpečné? A jak se jim dá předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Výchovná opatření ve škole


Foto: Rawpixel / Pixabay.com

Čas od času zlobí ve škole asi každé dítě. Za své chování dostane černý puntík či poznámku, rodiče mu vyhubují a vše je zpravidla zase v pořádku. V některých případech je ale zlobení dětí častější či závažnější. V těchto případech přistupuje škola ke kázeňským opatřením. O jaká opatření se jedná? Za co se udělují? Jaké pravomoci vlastně škola má? A jak se může bránit rodič? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tajné kódy pro animace na Facebooku: xoxo, radness, bff a další


Existují tajné kódy pro animace na Facebooku

Chcete ozvláštnit svoje statusy na Facebooku? Pak v nich zkuste použít některé z "tajných" kódů pro animace. Tyto kódy po odeslání příspěvku změní barvu a když na ně další uživatelé kliknou, ukáže se nějaká animace. Pojďme se společně podívat, jaké kódy a animace jsou k dispozici.


Pihy a mateřská znaménka


Foto: Pezibear / Pixabay.com

Řekne-li se piha, tak si možná vybavíte Pipi Dlouhou Punčochu, nebo jinou zrzavou holčičku či chlapečka, který má obličej samou pihu. Piha se někdy ale také zaměňuje s mateřským znaménkem. A ta mohou někdy způsobit problémy. Proto je třeba je pravidelně kontrolovat a čas od času navštívit odborníka. Jaká znaménka jsou nebezpečná? Čeho by si měl člověk všímat? A kdy vyhledat odborníka? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak na mateřské/rodičovské dovolené nezblbnout


Foto: Profile / Pixabay.com

Narození miminka obrátí často život rodičů naruby. Dokud to člověk nezažil, nedovede si to představit. Přesto to neznamená, že by měl člověk skákat jen kolem děťátka a na vše ostatní rezignovat. To by se totiž asi skutečně zbláznil. Jak tomu tedy předejít? Co během mateřské/rodičovské dovolené podnikat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


I nuda může být užitečná


Foto: Alexas_Fotos / Pixabay.com

„Mami, tati, já se nudím.“ Pro mnohé rodiče je tato věta skutečným postrachem. Mají pocit, že pro své dítě neudělali dost, nezajistili pro něj dostatečně atraktivní program, nepořídili mu dostatečně zajímavé hračky. Jenže pocit viny není zpravidla na místě. Navíc – překvapivě – nuda v rozumné míře přispívá ke zdravému vývoji dítěte. Jak tedy na to? Jak často nechat děti nudit? A kdy jim naopak čas zorganizovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Výchova dětí aneb Kdy začít


Foto: VBorodinova / Pixabay.com

Kdy začít s výchovou dítěte? Možná vám to připadá jako zvláštní otázka, nicméně ona tak od věci není. Máte-li doma bezmocný uzlíček, tak asi o výchově zatím nepřemýšlíte. Nicméně už v této době je možné s „výchovou,“ byť v přeneseném slova smyslu začít. Jak ale měsíce utíkají, je na čase se zamyslet a opravdu se do výchovy pustit. Kdy a jak tedy začít? Jak by měla výchova vypadat? Existuje nějaké doporučení, jak postupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak si zpestřit mateřskou dovolenou


Foto: Firstview_digital_signage_/ Pixabay.com

Příchod miminka znamená pro celou rodinu velkou změnu. A ne vždy je úplně snadné se s ní rychle vypořádat. Najednou se vše točí kolem děťátka a péče o něj. Pečující rodič nemá čas na své záliby, setkání s přáteli, odpočinek. To se ale v průběhu času může změnit. Jde jen o to nesnažit se toto období „přežít“, ale naopak si jej užít. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili několik tipů a rad, jak mateřskou dovolenou zvládnout a ještě si jí pěkně užít. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)

Anketa©2009-2018 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist