Tip na víkend: Průhonice a okolí


Zámek Průhonice

Víkend se blíží a možná přemýšlíte, co byste mohli se svou rodinou podniknout. V dnešním příspěvku, který je součástí speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a jiné zajímavé akce budeme objevovat Průhonice. Společně navštívíme nejen Průhonický park a Dendrologickou zahradu, ale také se vydáme údolím potoka Botiče do Hostivaře. Doufáme, že pro vás bude naše putování zajímavou inspirací. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:32) Celý článek >>>

Soutěž o knihu Ať se ti líbí na světě


Ať se ti líbí na světě

Redakce JáRodič.cz ve spolupráci s nakladatelstvím LIKA KLUB připravila novou soutěž o pět krásných knih s názvem Ať se ti lí...


Soutěž o výrobky společnosti VARTA


VARTA Emergency Powerpack Micro

A je tu nová soutěž. Tentokráte můžete soutěžit o zajímavé a hlavně praktické dárky od společnosti VARTA. Výherci se mohou tě...


Dětský ráj v srdci Šumavy


S kozami ve výběhu je zábava. Foto: autor

Šumava patří mezi nejoblíbenější destinace pěších turistů, cykloturistů a lyžařů všeho druhu. Pokud mezi ně patříte a hledáte...


Deníky a články rodičů

plnění snů


S přítelem plánuje stěhovaní které by mělo proběhnout během následujících třech měsíců.Bude to pro nás náročný čas,hlavně pro naši psychiku.Nemám ráda změny,a už vůb...

snaha o miminko


S přítelem se už dlouhou dobu snažíme o miminko ale zatím se nám bohužel nedaří,stále se zatím snažíme přírodní cestou jako jsou bylinky,ovoce a zelenina a také vita...

Komentáře rodičů

Komentář
Já velice ráda zpracovávám ovoce,nejvíce co nám roste na zahrádce.Vždy každoročn...>>
Komentář
náš malý chlapeček se vysloveně těšil na svoji první noc mimo domov.Vzal si svoj...>>
Komentář
já mám velikonoce moc ráda,vždy se těším až vyzdobím byt do veselých barev a zač...>>

Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měsíce vývoje dítě zpravidla začíná vyslovovat jednoduchá slova, okolo jednoho roku jednoduchým slovům rozumí, ve třetím a čtvrtém roce života se velmi silně rozvíjí jeho slovní zásoba i výslovnost. Na začátku pátého roku by již správná výslovnost měla být dobře rozvinuta. Vývoj řeči u dětí ale neprobíhá vždy zcela správně. Máte s řečí své dcery či syna problém? Poraďte se s odborníkem.


Kdy se miminko narodí: Stanovení termínu porodu


Termín porodu

Dvě čárky na těhotenském testu a s tím spojená velká radost. A brzy na to i otázky, kdy se miminko vlastně narodí. Podle čeho ale stanovit termín porodu? Jaká je pravděpodobnost, že se děťátko narodí právě v tento den? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Velikonoce 2014


Velikonoce

Rok utekl jako voda a už jsou tu opět Velikonoce. Pro někoho představují oslavu příchodu jara a probouzení přírody, pro jiné patří k nejdůležitějším svátkům v roce. Mnozí využijí prodloužený víkend k návštěvě blízkých, k pobytu venku či k odpočinku. Někteří nezapomenou ani na tradice a zvyky, které jsou s Velikonocemi spojeny. A Velikonocům samozřejmě patří i různé dobroty. A o tom všem bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak si užít příjemné rodinné setkání


zdroj: OpenImageBank.com

Čas od času se rodinná setkání nevyhnou téměř nikomu. Některá taková setkání jsou samozřejmě velmi příjemná, panuje na nich přátelská a uvolněná atmosféra. Jiná ale mohou být poměrně náročná a výjimkou nejsou ani menší či větší „katastrofy.“ A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Připravili jsme pro vás totiž povídání o tom, jak se na takovou rodinnou sešlost připravit a jak ji bez problémů zvládnout. Příjemné čtení.


Vyvolávaný (indukovaný) porod


Porod

Někdy se stává, že miminko přichází na svět trochu jinak, respektive samo nerozhodne o tom, že je čas se narodit. O jeho narození rozhodne lékař, a to tak, že porod vyvolá. Co si ale pod tímto způsobem ukončení těhotenství představit? V jakých případech k němu vlastně dochází? A jak vyvolávaný porod probíhá? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku.


Děti a televize


Děti a televize

Televize je běžnou součástí života. Bez ní si většina lidí už svůj život vlastně ani nedovede představit. O tom svědčí i skutečnost, že téměř každá domácnost má minimálně jednu televizi. Výjimkou však nejsou ani domácnosti, kde je přístrojů více. V některých rodinách se pořady pečlivě vybírají, jinde se u ní odpočívá a někde slouží jako zvuková kulisa. V dnešním příspěvku se zaměříme zejména na téma Děti a televize. Společně se zamyslíme nad klady a zápory sledování televize, nad tím, jak dlouhý čas by před ní měly děti maximálně trávit a zmíníme se i o určitých pravidlech, která by měla platit. Příjemné čtení.


Žluté šupinky u dětí aneb seboroická dermatitida


Seboroická dermatitida

Má vaše miminko ve vláskách žluté šupinky a vy nevíte, kde se vzaly, respektive o co se jedná? Řešíte, jak se jich zbavit, ale netušíte, jaký je správný postup? A je vůbec třeba navštívit lékaře? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku, který bude věnován seboroické dermatitidě u kojenců. Doufáme, že v něm najdete inspiraci.


Jak pomoci dětem pochopit hodnotu peněz


zdroj: OpenImageBank.com

Každý rodič se s takovou situací jednoho dne zřejmě setká – dítě přijde domů ze školky či školy a začne řešit, že Hanička či Michal mají tohle či tamto a ono to nemá. Anebo jdete do obchodu a dítě chce koupit sladkost, hračku či něco na sebe. A takových situací je samozřejmě více. Děti by proto odmala měly chápat význam peněz a postupně se naučit znát jejich cenu. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak na to.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Před chvílí jsem se vrátila od kámošky, teď sedím v teplíčku a koukám na televizi (holcice)
Moje drahá polovička si tento týden otevřela eshop s dětským softshellovým oblečením - TEMAKids ( www.temakids.eu ) (sladekm)
Právě jsem "vnikl" na tyto stránky,pokusím se s jejich obsahem podrobněji seznámit a snad také občas přijít s nějakou tou krapkou do mlýna nápadů.Vzhledem k tomu,že jsem nejen rodič,ale i prarodič a dokonce praprarodič-tedy lépe zněj (Jardamalej)
Milé maminky, pokud jste nyní po porodu a máte své vytoužené miminko nebo děťátko do dvou let, budu moc ráda, když se Vám bude chtít vyplnit dotazník na téma Sex po porodu: https://www.surveymonkey.com/s/NYP3R-RG Dotazník je anonymní, ne (strape)
S přítelem se chystáme na společnou procházku v krásném slunném počásí,vezmeme sebou ven i své dva psy (Siraellen)

Anketa©2009-2014 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist