Tipy na snadný návrat do školních lavic


Foto: Raphael Jeanneret / Pixabay.com

Dva měsíce prázdnin utekly jako voda a začátek školního roku je opět tady. Pro všechny děti a vlastně i rodiče se jedná o velkou změnu. Návrat do školních lavic není vůbec snadný. A to ani nemluvě o prvňáčcích, pro které představuje začátek školní docházky obrovskou životní změnu. Jak tedy zvládnout začátek školního roku co nejlépe? Co pro své děti mohou udělat rodiče? A na co v září určitě nezapomenout? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:01) Celý článek >>>

Poslední možnost: Vše za polovic aneb Utraťte své body do 30.6.


Odměny za body

Všechno někdy začíná – a končí: My jsme pro vás právě teď již naposledy připravili akci, ve které vám nabízíme veškeré odměny...


Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Pedikúra aneb jak pečovat o nohy


Foto: Jackmac34 / Pixabay.com

Nohy patří k velmi namáhaným částem těla. Všichni to sice víme, ale občas na to zapomínáme a nohám nevěnujeme takovou pozorno...


Deníky a články rodičů

Čtvrťáci ZŠ


Terezka (9 roků) začne chodit do 4.třídy ZŠ na nové velké škole....

TIP NA VÝLET S DĚTMI: Ak...


Trávíte celé dny se svými dětmi v hlučném, zalidněném městě? Nebaví Vás už přeplněná brněnská koupaliště, kde je hlava na hlavě? Sbalte si ranečky se svačinou a přij...

Komentáře rodičů

Komentář
Nevím, jak to má 211, já byla s naší pojiťovnou RBP u moře, jako puberťák, a vím...>>
Komentář
Nemám Ministerstvo, mám RBP. Bohužel, u těch regionálních pojišťoven se někdy st...>>
Beskydy
Pokud zavítáte do Beskyd, doporučuji mrknout například na www.krasybeskyd.hol.es...>>

Tip na víkend: Sedlčansko: Drbákov - Albertovy skály


Drbákov - Albertovy skály

Pracovní týden je opět ve své polovině, a tak je nejvyšší čas popřemýšlet, kam se s rodinou vydáte o víkendu. Jak se stalo na našich stránkách již pravidlem, máme pro vás v rámci speciálu Tip na výlety a zajímavé akce opět inspiraci. Tentokráte se vydáme do Středočeského kraje, konkrétně na Sedlčansko do Národní přírodní rezervace Drbákov – Albertovy skály. Tentokráte bude výlet náročnější, ale určitě stojí za to. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jak ušetřit (nejen) na dětech


zdroj: OpenImageBank.com

Pořídit si dítě je sice krásné, ale je třeba počítat s tím, že je to spojeno s vyššími výdaji. A protože rozpočet rodiny není nafukovací a navíc s příchodem dítěte se navíc často díky dočasnému výpadku jednoho platu sníží, je důležité se na to připravit. Samozřejmě to neznamená, že by si rodina neměla nic pořídit, nikam jít či jet, spíše je to o tom, že je fajn naučit se o výdajích přemýšlet a vyhnout se těm, které jsou zbytečné. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Recepty nejen pro gurmány: Cizrna


Foto: Evolving Scenes / Pixabay.com

Po návratu z cest si mnozí z nás říkají, že některé dobroty, které během svého pobytu v zahraničí ochutnali, musí vyzkoušet i doma. Někdo se vypraví do speciální restaurace, kde si jídlo vychutná, aniž by se musel starat o jeho přípravu, jiný raději uvaří pokrm doma a připomene si tak atmosféru dovolené. Možná jste právě letos ochutnali někde cizrnu a chystáte se připravit si z ní nějaký pokrm i doma. V dnešním příspěvku vám tuto, u nás zatím opomíjenou, luštěninu představíme a přidáme samozřejmě i tipy na její přípravu. Příjemné čtení a samozřejmě dobrou chuť.


Muži na rodičovské dovolené


Foto: Froot / Pixabay.com

V naší společnosti je role muže a ženy v rodině stále vnímána tradičně: muž je živitelem rodiny, žena o rodinu a děti pečuje. V této oblasti se sice v posledních letech a vlastně desetiletích mnohé změnilo, ale některé stereotypy stále přetrvávají. Je to tak pro rodinu lepší, anebo je čas na změnu? Pojďme se společně podívat do světa tatínků na rodičovské dovolené. Příjemné čtení.


Když dítě slaví narozeniny


Foto: Skrolik / Pixabay.com

Rok uběhl jako voda a váš potomek bude brzy slavit další narozeniny. Možná právě nyní nastala ta správná chvíle popřemýšlet, jakou oslavu či dokonce oslavy pro něj letos uspořádáte. A dnešní příspěvek bude právě na toto téma. Poradíme vám, jak takovou oslavu uspořádat, jaké občerstvení připravit a samozřejmě máme připraveny i tipy na hry a soutěže. Příjemné čtení.


Jak se bránit bodnutí hmyzu


Foto: Josch13 / Pixabay.com

Léto je v plném proudu a s ním i výlety, pikniky v přírodě a mnohé další příjemné záležitosti. Nic ale není dokonalé a právě v tomto období se objevuje hmyz, který může člověku způsobit různé nepříjemnosti. Někdy stačí jedno bodnutí a problém je na světě. Jak si tedy krásné dny nepokazit, respektive jak se bodnutí hmyzu vyhnout? A co dělat v případě, že člověka hmyz bodne? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Bylinky, koření a zajímavé rostlinky: Kontryhel obecný


Foto: Hans / Pixabay.com

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Bylinky, koření a zajímavé rostlinky si představíme bylinku s téměř kouzelnými účinky - kontryhel obecný. Ocení ji zejména ženy, neboť pomáhá při různých gynekologických potížích. Ale zkrátka nepřijdou ani muži – kontryhel je fajn i na potíže a choroby, které trápí obě pohlaví. Věříme, že zde najdete množství zajímavých informací a také tu správnou inspiraci. Příjemné čtení.


Proč slavit jmeniny


zdroj: OpenImageBank.com

Jmeniny neboli svátek je den, kdy každý může oslavit své jméno. Někdo tento den slaví, jiný nikoliv. Jak ale jmeniny vůbec vznikly? A podle čeho se jména na daný den přiřazují? Slaví se jmeniny i jinde ve světě? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)
Chystáme se na kolo.......... (Alka2015)
Také fandím našim...:) (saskijka)
Hrajeme hokej naše reprezentace tak se tomu věnuji (brontik)
Přeji všem hezké Vánoční svátky, hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky. (janekjana)

Anketa©2009-2015 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist