Recept nejen pro gurmány: Jak vyrobit čokoládu


Foto: Kwol / Pixabay.com

Čokoláda je velmi oblíbenou pochoutkou, bez které si mnozí z nás svůj život vlastně ani nedovedou představit. Na trhu se nabízí neuvěřitelné množství různých druhů a příchutí, takže je z čeho vybírat. Čokoládu je možné ale vyrobit i doma. V dnešním pokračování Speciálu nejen pro gurmány jsme pro vás připravili nejen povídání o čokoládě, ale také dva vyzkoušené recepty na její výrobu. Fajn je, že můžete tvořit společně se svými dětmi. A fantazii se jako obvykle meze nekladou, takže můžete získat různé zajímavé, a to chuťově i vzhledově, výtvory. Příjemné čtení a hlavně tvoření.


Poslední možnost: Vše za polovic aneb Utraťte své body do 30.6.


Odměny za body

Všechno někdy začíná – a končí: My jsme pro vás právě teď již naposledy připravili akci, ve které vám nabízíme veškeré odměny...


Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte


Foto: Spicetree687/ Pixabay.com

Když se na těhotenském testu objeví dvě čárky, radost je zpravidla veliká. Rodiče začnou plánovat, jak zařídí dětský pokojíče...


Deníky a články rodičů

Přestal jsem kouřit díky...


Ze všech stran se na nás valí informace o tom, jak nelehké je seknout s jedním z nejrozšířenějších zlozvyků moderní doby – kouřením. I já bohužel tomuto nešvaru před...

Rotavirové peklo


Rotaviry podnikly úspěšný nálet na celou naši rodinu....

Komentáře rodičů

Gratulace
Gratuluji výhercům :-)...>>
Pálení žáhy
Nejvíce problémům s pálením žáhy jsem měla v těhotenství. Začaly se projevovat a...>>
Vztah
Nejsem sice v manželství, ale s přítelem jsme v dubnu oslavili 13 let spolu. Pře...>>

Tip na víkend: Česká Kanada a hrad Landštejn


Hrad Landštejn

Víkend se blíží a jako obvykle jsme pro vás připravili tipy, kam se s rodinou vydat. Tentokráte vás pozveme do krásné přírody Jihočeského kraje, konkrétně do České Kanady. Oblast se nachází v jihovýchodní části okresu Jindřichův Hradec, na česko-moravsko-rakouském pomezí. A věřte, že Česká Kanada tu skutečnou Kanadu díky rozsáhlým lesům a vodním plochám skutečně připomíná. Příjemné čtení a samozřejmě i putování.


Začínají letní prázdniny


Úraz není náhoda

Poslední červnový den je tady a s ním i oficiální konec školního roku a začátek dlouhých letních prázdnin. (Nejen) Děti během dní volna sportují, objevují nové a věnují se aktivitám, na které během roku není čas. S tím je ovšem spojeno vyšší riziko vzniku úrazu. Jaká preventivní opatření tedy podniknout, aby léto proběhlo v klidu a bez úrazů? Dá se vůbec úrazům předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak chránit děti před sluncem


Zdroj: OpenImageBank.com

Léto je v plném proudu a s ním i dovolené, výlety, pobyty u vody a další letní radovánky. Dospělí i děti tráví venku mnohem více času než v jiných ročních obdobích. A protože sluneční záření je v létě mnohem silnější než obvykle, je třeba myslet na to, jak před ním (nejen) děti chránit. A právě o tom bude náš dnešní příspěvek. Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, jak si pobyt venku skutečně užít a vyvarovat se problémů, které může sluneční záření způsobit. Příjemné čtení.


Jak příjemně vonět při každé příležitosti


Jak příjemně vonět

Vůně je jedna z prvních věcí, kterou u druhého člověka zaznamenáte. Je proto důležité vybrat vůni, která bude příjemná a ocení ji i okolí. To není vždy úplně snadné. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili několik tipů a rad, na co se při výběru té správně vůně zaměřit. A to samozřejmě není vše. Příjemné čtení.


Jak předcházet pálení žáhy


zdroj: OpenImageBank.com

Řekne-li se pálení žáhy, mnoha lidem se vybaví nepříjemné pálení v krku, respektive v jícnu. Někdy se objeví nečekaně po konkrétním jídle či po večerním přejídání, jindy člověka trápí delší dobu. Co se ale vlastně skrývá za výrazem pálení žáhy? A čím je způsobeno? Dá se této nepříjemnosti nějak předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Klabava a okolí


Klabava

Víkend se blíží, a tak již tradičně přinášíme tip na výlet. Tentokráte se vydáme do Plzeňského kraje, konkrétně do obce Klabava a do jejího okolí. Společně vyrazíme ke zřícenině hradu, k vodním tunelům a pak také na cestu za poznáním do blízkosti Kokotských rybníků. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jak zabavit děti? Připravte jim nezapomenutelný výlet!


Když zapátráte hluboko v paměti a vzpomenete si na ty krásné okamžiky vašeho dokonalého dětství, pak jistě nespatříte monstrózní nákupní centra, multimediální technologie a nic podobného. Naopak se před vámi objeví živé obrazy dětí lezoucích po stromech, věčně odřená kolena, babiččiny koláče a nedotčená příroda. Zatímco desítky let zpátky se ratolesti dokázaly zabavit i s kusem dřeva, dnes si děti nedovedou svůj život představit bez tabletů, počítačů a samozřejmě televize.


Vyhodnocení Soutěže o TŘI audioknihy dle vlastního výběru


Soutěž o TŘI audioknihy dle vlastního výběru právě skončila. Pokud jste se jí zúčastnili, pak již určitě netrpělivě čekáte na výsledky. V dnešním příspěvku vám prozradíme nejen správné odpovědi na tři otázky, ale samozřejmě i to, kdo vyhrál. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)
Chystáme se na kolo.......... (Alka2015)
Také fandím našim...:) (saskijka)
Hrajeme hokej naše reprezentace tak se tomu věnuji (brontik)
Přeji všem hezké Vánoční svátky, hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky. (janekjana)

Anketa©2009-2015 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist