Jak podpořit rozvoj grafomotoriky


Grafomotorika

Každý rodič s radostí sleduje pokroky svého dítěte. Je pyšný, když začne říkat první slova, naučí se správně vyslovovat písmenka, nakreslí první obrázky, zvládne se vyšplhat na klouzačku a samostatně po ní sjet a podobně. A se všemi těmito činnostmi úzce souvisí grafomotorika dítěte. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:12) Celý článek >>>

Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Když dítě spolkne předmět


Hračky

Možná si říkáte, že tohle by se vám, respektive vašemu dítěti rozhodně stát nemohlo. Všechny malé předměty přeci pečlivě uklí...


Péče o nohy: Jak předcházet vzniku kuřích ok


Prevence kuřích ok

Kuří oko je sice relativně malé, ale o to více bolí. Nejčastěji vzniká v důsledku nošení nevhodné obuvi, z čehož vyplývá, že ...


Deníky a články rodičů

Dýňové slavnosti aneb př...


Festival Dýňové slavnosti aneb připlul k nám pstruh z Rybářství Kolář je určený všem dětem, rodičům a milovníkům kvalitních čerstvých ryb. Uskuteční se ve čtvrtek 23...

Vinobraní v Praze: Burčá...


Užijte si báječný den s Rybářstvím Kolář a Parkem Tři Věže ...

Komentáře rodičů

Komentář
První dítě se rodilo ven rukou napřed... takže nástřih byl nutný... následující ...>>
Vši
Tak už dcerka přinesla dneska vši ze školky. Naštěstí to nějak hrozně neprožívá....>>
Jizvy
Moje dcera zatím žádnou jizvu nemá. Zato já mám po operaci slepého střeva a po ú...>>

Jak plánovat výlety s dětmi


Výlety s dětmi

Výlety s dětmi jsou samozřejmě úplně jiné, než když se na ně vydáte sami. Je třeba počítat s tím, že dítě nebude sdílet naše nadšení z krásné přírody, ale ocení třeba stavení domečků z klacíků, sbírání borůvek či malin, házení šišek či lezení po stromě, což – jak sami uznáte – jsou vlastně aktivity, které se dají během výletu bez problémů zvládnout. Proto, aby bavil výlet všechny, je tedy podstatné dobře plánovat. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Štěchovice - údolím Kocáby


Příroda v okolí Štěchovic

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce vás pozveme do Středočeského kraje, konkrétně do okolí Štěchovic. Společně se projdeme údolím říčky Kocáby a navštívíme trampské osady s názvem Havran, Luisiana či Ascalona. Přejeme příjemné čtení a hlavně putování.


Kdy se při porodu provádí nástřih hráze


zdroj: OpenImageBank.com

Možnost nástřihu hráze při porodu bývá pro některé ženy prostě realita spojená s příchodem dítěte na svět, pro jiné téměř noční můra. Zatímco dříve byl tento úkon téměř rutinní záležitostí, v současné době se čím dále tím častěji posuzuje nutnost nástřihu individuálně. Kdy má tedy opodstatnění epiziotomii provést? A jak probíhá? Mohou se objevit nějaké komplikace? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Čtení z papíru je lepší než z obrazovky


zdroj: OpenImageBank.com

Čtení je skutečně důležité. Díky němu se totiž cvičí mozek a rozvíjí se schopnosti, které jsou pro běžný život nezbytné. V posledních letech jsou ale čím dále tím častěji ke čtení využívána elektronická média. Je to dobře, anebo špatně? Tak právě na toto téma bude náš dnešní článek. Příjemné čtení.


Jak si zpříjemnit mateřskou dovolenou


zdroj: Shutterstock

Každá budoucí maminka se těší na své miminko. Dopředu sice očekává množství povinností a méně času, ale realita může někdy překvapit. Starost o nového člena rodiny totiž dá skutečně zabrat. To ale neznamená, že mateřská dovolená musí být obdobím, které maminky prostě jen přežívají. Naopak, právě toto období si lze i přes všechny nové povinnosti a starosti užít. A jak na to? Připravili jsme pro vás několik tipů. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Kokořínsko, okolí Vidimi


Vidim

Podzim je tady a s ním snad i pěkné počasí, které se dá využít k výletům do přírody či k návštěvám hradů a zámků. V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a další zajímavé akce se společně vypravíme na Kokořínsko, konkrétně do okolí Vidimi. Zastavíme se ale také na hradu Kokořín a Houska a vyšplháme i na rozhlednu na Vrátenské hoře. Příjemné čtení a samozřejmě hlavně putování.


Jak být dobrou matkou a zároveň partnerkou


Foto: Joy Zaehringer / Freerange.com

Narozením dítěte se život partnerů výrazně změní. Svět se začne točit kolem miminka a na určitou dobu se partner dostává do pozadí. Je třeba si ale uvědomit, že byť je péče o mrňouska velmi náročná, péči, respektive spíše pozornost potřebuje i vaše drahá polovička. Jak tedy skloubit obě role dohromady? Co je důležité a co lze naopak odsunout na jindy? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak skloubit kariéru a mateřství


Jiří Halbrštát, Marketingový manažér ManpowerGroup

Spolu s emancipací došlo k mnoha změnám, které se dotýkají jak žen, tak mužů, zvláště co se týče běžného života ve spojení s prací a kariérou. Společnost se musí vyrovnávat s tím, co tyto změny přinášejí. Ženy, jejich osamostatnění a související důraz na kariéru a život mimo rodinu se střetávají s přirozeným úkolem, jímž je mateřství.


Starší články >>>

241.000 inzerátů na Modrykonik.cz

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Sedím u počítače a počítám dny,kdy mě sundají sádru z nohy, jsem otrávená celé léto, ale za blbost se platí, mám čumět na zem. (Danulka)
Dnes začíná druhá polovina letních prázdnin.Chystáme se na Starý dobrý western na Bystřičku.Hlavně se těšíme,že se tam po roce sejdeme s kamarády a přáteli,kteří bydlí roztroušení pocelé naší republice..... (lorja58)
sport news (easonjack521)
jaký dárek (pelago)
Dnes se chystám na procházku přírodou už se těším (brontik)

Anketa©2009-2014 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist