Vánoční tradice: Stavění betlémů


Papírový betlém

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Jednou z oblíbených tradic adventní doby je i stavění betlémů. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Dozvíte se v něm nejen to, proč se betlémy vlastně staví, ale i to, co by v nich nemělo chybět. A přidáme i návod, jak si takový papírový betlém vyrobit. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:24) Celý článek >>>

Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Jak vybrat sáně a boby


Jak vybrat sáně

Podle kalendáře je zima už skutečně za dveřmi, a tak je nejvyšší čas zkontrolovat zimní výbavu, respektive vybavení na zimní ...


Tip nejen pro gurmány: Vánoční štola


zdroj: OpenImageBank.com

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Vše je již vánočně nazdobeno, v obchodech se nabízí množství vánočních dobrot a v mno...


Deníky a články rodičů

šľahačkove rezy


Narodeninovy kolač pre deti...

Citronovy kolač


Pre letne dni...

Komentáře rodičů

Dopis
Dcera v pátek ve školce pouštěla balónky s přáníčkem. Jinak jsme se bavily, co b...>>
Předvánoční úklid
Já naštěstí již neřeším veliký úklid. Ze začátku jsem chtěla všechno mít jako ze...>>
Mikuláš
K nám již 3 roky chodí stejná parta. Veškeré věci řešíme přes starostku, která d...>>

Jak oblékat děti v zimě


Jak oblékat děti v zimě

S chladným počasím začnou rodiče často řešit otázku, jak dítě správně obléknout, aby mu nebyla zima ani horko. Není to totiž tak úplně jednoduché. Ještě větší problém pak nastává ve chvíli, kdy se během pobytu venku střídají různé aktivity, popřípadě tehdy, jde-li dítě někam se školkou, kroužkem a podobně. A protože zima je už skutečně tady, připravili jsme pro vás na dnešní den příspěvek na téma Jak děti v zimě oblékat. Dozvíte se nejen to, podle čeho se rozhodovat, ale i to, jak jednotlivé oblečení zkombinovat a samozřejmě mnohé další. Příjemné čtení.


Jak zvládnout předvánoční úklid


Vánoční úklid

Vánoce jsou za dveřmi a pokud chcete ještě stihnout předvánoční úklid, tak je skutečně nejvyšší čas. Na druhou stranu není třeba se stresovat. Rozumný úklid je možné zvládnout poměrně rychle. A navíc zbývá ještě čas na sehnání výpomoci. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů, jak vše zvládnout v relativní pohodě, bez zbytečných stresů a úplného vyčerpání. Příjemné čtení.


Tip na výlet: Jílové u Prahy a okolí


Viadukt u Žampachu

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce vás pozveme do Středočeského kraje, konkrétně do Jílového u Prahy a jeho okolí. Společně si nejen prohlédneme město, ale zajdeme se projít i do okolí. Od dubna do konce října je pak možné si prohlédnout i nedaleké štoly. Příjemné čtení a hlavně putování.


Tip: Vtipný vánoční video-pozdrav a vánoční hra


Obrázek ze hry Rybka Alvin slaví Vánoce.

Jestli rádi posíláte vtipné video-pozdravy svým přátelům – nebo jestli třeba vy nebo vaše děti rádi hrajete zajímavé hry – máme tu pro vás tip: Video-pozdrav a mobilní hru, ve kterých je hlavním hrdinou Alvin, první rybka na světě, která chce slavit Vánoce! A mimochodem - víte, co vlastně odborníci říkají na hraní počítačových a mobilních her?


Tip na knihu: LEGO Friends Brickmaster - Hledání pokladu v městečku Heartlake


LEGO Friends Brickmaster - Hledání pokladu v městečku Heartlake

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem LEGO Friends Brickmaster - Hledání pokladu v městečku Heartlake. Jak již název napovídá, nejedná se o knihu v pravém slova smyslu, ale spíše o stavebnici, která (nejen) děti zavede do báječného světa LEGO Friends, kde mohou společně s Miou a Chloe prožít vzrušující a napínavou cestu za pokladem. Příjemné čtení a stavění.


Píšeme dopis Ježíškovi


Dopis Ježíškovi

Štědrý den se nezadržitelně blíží, a tak je nejvyšší čas napsat dopis Ježíškovi. Tradice psaní dopisu Ježíškovi je u nás velmi oblíbená a dodržuje ji většina domácností s malými dětmi. Kdy by se vlastně dopis Ježíškovi měl psát? Co by v něm určitě nemělo chybět? Kam ho pak poslat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. A navíc pro vás máme připravenu soutěž, ve které vyhrává skutečně každý. Stačí vložit dopis pro Ježíška do deníčku a ihned dostáváte od redakce 100 bodů na svůj účet. Příjemné čtení.


Máme doma leváka


Levorukost

Levorukost je v dnešní době naštěstí již považována za normální. Děti nejsou přeučovány na praváky a v podstatě nikdo už neřeší, jakou rukou kdo píše. To ale neznamená, že je život leváka snadný. Vzhledem k tomu, že většina populace jsou praváci, tak se levák na každém kroku setkává s předměty, které jsou uzpůsobeny právě jim. A zcela otevřeně, lehké to nemají ani jejich rodiče praváci. Jaký je tedy vlastně život leváků a jejich rodičů? Pojďme se společně do jejich světa podívat. Příjemné čtení.


Vánoční dobroty – Punč


zdroj: OpenImageBank.com

Adventní období je v plném proudu. A právě k tomuto období u nás neodmyslitelně patří vánoční punč. Nakonec, dovedete si představit návštěvu vánočního trhu či procházku v mrazivém počasí bez tohoto nápoje na zahřátí? V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili nejen povídání o (ne)tradičním vánočním punči, ale dozvíte se i to, jak můžete tento nápoj připravit. A věřte, nevěřte, receptů na jeho přípravu je mnoho. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Sedím u počítače a počítám dny,kdy mě sundají sádru z nohy, jsem otrávená celé léto, ale za blbost se platí, mám čumět na zem. (Danulka)
Dnes začíná druhá polovina letních prázdnin.Chystáme se na Starý dobrý western na Bystřičku.Hlavně se těšíme,že se tam po roce sejdeme s kamarády a přáteli,kteří bydlí roztroušení pocelé naší republice..... (lorja58)
sport news (easonjack521)
jaký dárek (pelago)
Dnes se chystám na procházku přírodou už se těším (brontik)

Anketa©2009-2014 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist