Mají rodiče rádi všechny děti stejně?


Foto: Rudyanderson_/ Pixabay.com

„Mají rodiče rádi své děti stejně?“ Možná vás napadne, co je to za hloupou otázku. Každý rodič přeci své děti miluje a samozřejmě všechny stejně. Je to tak ale i ve skutečnosti? Je opravdu rodič schopen stejné lásky ke všem svým potomkům? Neupřednostňuje jedno dítě před druhým? Tak nad těmito otázkami se zamyslíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak pomoci dětem s přijímacími zkouškami


Foto: Wokandapix / Pixabay.com

Přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia a na střední a vysoké školy se kvapem blíží, a tak je skutečně nejvyšší čas doladit vš...


Jaký kojící polštář vybrat


Foto: Gdaska_/ Pixabay.com

Kojící polštář se pro mnohé maminky stal výbornou pomůckou, která jim usnadní nejen kojení, ale třeba i poslední měsíce těhot...


Jak zvládnout strach dítěte z lékaře


Foto: Voltamax / Pixabay.com

Možná jste se i vy v dětství báli plánované návštěvy u zubaře či injekce a zřejmě ani dnes tyto situace nepatří k vašim nejob...


Deníky a články rodičů

Co mi před porodem nikdo...


Jsem velmi šťastnou maminkou tříměsíčního syna Pavlíka, ale jsou věci, které mě trochu trápí, které mi před těhotenstvím nikdo neřekl a které mě hodně překvapily. ...

StudioTalentů.cz: herect...


Výuka uměleckých oborů - herectví, pantomima, moderace, hudba, zpěv, tanec, step, cirkus, básnění, multimédia. Ateliéry, kursy, víkendové workshopy. Příprava ke stud...

Komentáře rodičů

Komentář
A jak si spokojená s kvalitou zboží?...>>
Komentář
Jee, super, to by bylo něco pro mě, a pošleš mi prosím odkaz? ...>>
Komentář
Ahoj holky, kam chodíte nakupovat? Nějaký sekáč nebo tak...Jde mi o to sehnat ně...>>

Jak vybírat kvalitní ovoce


zdroj: OpenImageBank.com

S příchodem chladného počasí je důležité myslet na to, že tělo potřebuje dostatek vitamínů a minerálních látek. Důležitou součástí jídelníčku by tedy mělo být ovoce a zelenina. V obchodech jich sice nabízejí nepřeberné množství, nicméně o kvalitě by se dalo polemizovat. Jaké ovoce tedy koupit, aby se jednalo o kvalitní a tělu prospěšnou potravinu? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.    


Co je porucha opozičního vzdoru


Foto: Pezibear / Pixabay.com

Někdy si možná říkáte, že se vaše či jiné dítě chová skutečně „divně,“ nebo spíše nevychovaně. Negativně reaguje na příkazy, je vznětlivé, vzdorovité. Jistě, může se jednat o projevy odpovídající období vzdoru či pubertě, ale také o tzv. poruchu opozičního vzdoru. Že by další tzv. porucha, kterou se omlouvá nevychovanost? Anebo se jedná skutečně o záležitost, kterou nelze ovlivnit? Jak se porucha projevuje? Jakým způsobem se dá dítěti a vlastně i celé rodině pomoci? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybrat rukavice (nejen) na lyže


Jaké vybrat rukavice

Lyžařská sezóna je v plném proudu. Aby si lyžaři (a nejen oni) mohli v pohodě užívat zimních radovánek, je třeba zvolit správné oblečení, boty a doplňky. Velmi důležité jsou kvalitní rukavice, které udrží ruce v suchu a teple. Mrznoucí ruce totiž skutečně k prima zážitkům nepřispívají. Jaké rukavice tedy vybrat? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na knihy: Školnice Valerie v podezření


Školnice Valerie v podezření

Pokud je vaše dcera či syn milovníkem tajemné atmosféry, kouzel, napětí a záhad, pak se určitě s chutí pustí do knižní novinky s názvem Školnice Valerie v podezření, kterou vydala Grada Publishing. Knihu napsala Zuzana Pospíšilová a ilustrovala Zuzana Osako. Příjemné čtení.


Proč se bránit smogu


Foto: ADD / Pixabay.com

Nejen v zimních měsících dovede obyvatele měst potrápit smog. Objevují se různá varování a doporučení. Nakolik jsou tato varování pravdivá? A je smog skutečně nebezpečný? Jak vlastně vzniká a čím škodí? Jak chránit při smogové situaci své zdraví? Tak nejen na tyto otázky se dozvíte odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak rozpoznat záškoláctví


Pozor na záškoláctví

Většina rodičů považuje záškoláctví za něco, co se objevuje pouze v problémových rodinách či u problémových dětí. Možná proto překvapí, že realita je jiná. Záškoláctví se může objevit v každé rodině. Jak se dá záškoláctví rozpoznat? Čím je způsobeno? A jak se k tomu postavit, respektive jak jej řešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě vyjmenovaná slova


zdroj: OpenImageBank.com

„Být, bydlit, obyvatel, byt….“ mnoho lidí si určitě vzpomene na základní školu, kdy si museli do hlavy vtloukat všechna vyjmenovaná slova a paní učitelce je pak odříkat „jak když bičem mrská.“ Často člověk sice moc netušil, co říká, respektive co které slovo znamená, nicméně rychlost a přesnost byla nutná. Bohužel v některých školách se systém výuky vyjmenovaných slov příliš nezměnil. V tu chvíli by měli nastoupit rodiče a pokusit se naučit dítě slova nejen vyjmenovat, ale také jim porozumět. A to samozřejmě není vůbec snadné. Jak na to? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Když dítě nechce do školky


Mateřská škola

Když se řekne mateřská školka, někomu se vybaví krásné vzpomínky na první kamarády, na paní učitelku, prima besídky a na další akce. Jiný si naopak vzpomene na přísný režim a přísnou paní učitelku, nedobré jídlo a rozjívené děti. Zkušenosti jsou různé, stejně tak jsou různé i mateřské školky. Podle čeho školku vybírat? A jak na tuto velkou změnu dítě připravit? Co dělat, když mrňousek do školky nechce? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist