Jak si správně umýt ruce


Mytí rukou

Správné mytí rukou: Zřejmě si říkáte, co je to za nesmysl, vždyť na mytí rukou není nic těžkého. To přeci zvládne i malé dítě. Možná proto překvapí, že i dospělí mají se správným mytím rukou potíže. A někdy si dokonce nemyjí ruce vůbec. Přitom se jedná o zásadní věc, která může člověka uchránit před mnoha nepříjemnými infekcemi. Kdy a jak si tedy mýt ruce? A jak naučit děti této dovednosti? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:55) Celý článek >>>

Tip na výlet: Pec pod Sněžkou a okolí


Hnědý vrch

Polovina pracovního týdne je konečně tady, a tak je nejvyšší čas popřemýšlet, co s rodinou podniknete o víkendu. V pravidelné...


Jak se poprat s cestovní nevolností


zdroj: OpenImageBank.com

Cestování dnes již neodmyslitelně patří k životu. Může se jednat o různě dlouhé cesty, při kterých se „cestovatelé“ přemísťuj...


Kdy se slaví dožínky


 zdroj: OpenImageBank.com

Konec léta se blíží a s ním i konec žní. A protože sýpky budou opět plné, je ta správná chvíle na oslavu. Slavnost vztahující...


Deníky a články rodičů

5 tipů, jak si malé dítě...


Malé děti jsou k výuce cizího jazyka mnohem lépe vybaveny, než dospělí. Nové znalosti nasávají jako houba a pokud je v procesu výuky, nebo lépe řečeno poznávání, pod...

Moje holčička má noční m...


Oslovila mě maminka rok a půl staré holčičky, která od určité doby pravidelně v noci velmi úzkostně plakala a křičela. Časem se přidalo i velmi problematické usínání...

Komentáře rodičů

Komentář
Tak to bych se musela také nejraději naučit...>>
Komentář
Legíny nosím nejraději :-)...>>
Komentář
Dobrý den, děkuji Vám za radu, už jsem se na ně dívala, ty tarify se mi taky líb...>>

Jaké přezůvky pořídit školákovi


Foto: Hans / Pixabay.com

Dva měsíce utekly jako voda a konec prázdnin je již za dveřmi. Za pár dni začne nový školní rok a děti opět usednou do školních lavic. Kromě psacích potřeb, potřeb na výtvarnou výchovu, obalů na knihy a na sešity budou školáci potřebovat také přezůvky. A protože v nich děti tráví velkou část dne, je třeba vybrat kvalitní a pohodlné. Podle čeho tedy přezůvky vybírat? Jaké by měly být? Na co při výběru nezapomenout? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak se vyhnout puchýřům na noze


Foto: GLady / Pixabay.com

Na první pohled relativně malé, ale dovedou skutečně potrápit. Řeč je o puchýřích na noze. Snad každému se někdy stalo, že si odřel nohy a pak trpěl tak, že nemohl skoro chodit. Jak a proč vlastně puchýře vznikají? Dá se jim nějak předcházet? A jak je ošetřit, aby se co nejrychleji zahojily? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na výlet: Naučné stezky Slánska


NS Slánsko

Středa je opět tady a s ní také tradiční příspěvek redakce JáRodič.cz ze speciálu Tipy na výlety a zajímavé akce. Dnes se společně vydáme de Středočeského kraje, konkrétně do okolí města Slaný. Tentokráte budeme poznávat oblast pomocí dvou naučných stezek. Podíváme se na místní krajinu, navštívíme kostely, kapličky a také zvonice. A to není samozřejmě zdaleka všechno. Příjemné čtení a hlavně putování.


Tyranizováni mohou být i rodiče


Foto: Geralt / Pixabay.com

O problému týraných dětí se mluví poměrně často. Existují ovšem i rodiny, kde je tím týraným jeden z rodičů či dokonce oba. Tím, kdo týrá, je dítě. A nemusí se vždy jednat o dospělé dítě. Týrat své rodiče dokáží i relativně malé děti. Možná si říkáte, jak je to možné? Jak se dospělý může nechat týrat svým dítětem? A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak vyzrát na cestovní horečku


zdroj: OpenImageBank.com

Pokud máte před sebou dovolenou, tak se už určitě nemůžete dočkat, až vyrazíte. Anebo je to jinak? Dosedly na vás chmury a nechuť cokoliv dělat? Říkáte si, proč vlastně někam jedete, když byste mohli v klidu odpočívat doma? Ano, pověstná cestovní horečka je tady. Dá se tomuto stavu nějak předcházet? A jak zmírnit potíže s ním spojené? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jeřáb ptačí - Jeřabina


Foto: Gosiak1980 / Pixabay.com

Jeřabiny pro mě vždycky představovali blížící se podzim. V posledních letech se mi ale zdá, že dozrávají čím dále tím dříve. Nevím, zda je to tím, že se vše tak nějak zrychluje, anebo něčím úplně jiným. Ať tak či onak jeřabiny nejsou jen symbolem podzimu, ale mají také pozitivní vliv na lidské zdraví. Chcete vědět jaké? Pak čtěte dále a dozvíte se více. Příjemné čtení.


Jak ošetřit lehké popáleniny


Ošetření popálenin

Stačí chvilka nepozornosti a úraz je na světě. K poměrně běžným domácím úrazům patří popáleniny a opařeniny. Tato zranění mohou být různě vážná a dle toho se také poskytuje první pomoc. V dnešním příspěvku se zaměříme na lehké popáleniny. Jak je ošetřit? Jak zabránit vzniku jizev? A kdy vyhledat lékaře? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na výlet: Pec pod Sněžkou a Sněžka


Sněžka

Polovina pracovního týdne je tady a s ní i pravidelný příspěvek ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. V tom dnešním se společně vypravíme do Krkonoš, konkrétně do horského města Pec pod Sněžkou a na nejvyšší horu České republiky – Sněžku. Příjemné čtení a hlavně putování.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2016 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist