V pondělí slaví děti svůj svátek


Den dětí

V pondělí je první červnový den a všechny děti slaví svůj svátek - Mezinárodní den dětí. Konají se různé společenské a sportovní akce pro děti, připraveny jsou také soutěže a další program. A oslavu či zajímavý program mohou pro své děti připravit i rodiče. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen to, kdy a proč tento svátek vznikl, ale připraveny jsou i tipy, kam s dětmi vyrazit či jaký dárek jim věnovat. Příjemné čtení.


Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Jak se připravit na dovolenou v exotických zemích


zdroj: OpenImageBank.com

V posledních letech se i u nás stalo velmi oblíbené cestování do exotických zemí. Cestují nejen dospělí, ale i děti. Část lid...


Tip na víkend: Kouřim a okolí


Kouřim

Jaro je v plném proudu, příroda hraje všemi barvami, a tak určitě stojí za to vydat se někam na výlet. V dnešním pokračování ...


Deníky a články rodičů

Přestal jsem kouřit díky...


Ze všech stran se na nás valí informace o tom, jak nelehké je seknout s jedním z nejrozšířenějších zlozvyků moderní doby – kouřením. I já bohužel tomuto nešvaru před...

Rotavirové peklo


Rotaviry podnikly úspěšný nálet na celou naši rodinu....

Komentáře rodičů

Vlasy
Já nosím krátké vlasy, protože je mám hrozně jemné. Žádného specialistu jsem nik...>>
.
Já to měla v plánu, jenže prďola se rozmyslel, že se mu v bříšku nelíbí a začal ...>>
Komentář
Stolních her je vážně hodně. Máme je, ale moc rádi takže do nich skoro každý měs...>>

Výběr první podprsenky


Výběr první podprsenky

Z vaší malé holčičky se pomalu, ale jistě stává dospívající slečna. Její tělo se mění a možná právě nyní nastala ta správná chvíle pro pořízení první podprsenky. Jak by taková první podprsenka měla vypadat? Na co si dát při jejím výběru pozor? Jak zvolit tu správnou velikost? Kde nakupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Boule na hlavě u dětí


Foto: Barbiecpt0 / Pixabay.com

Děti jsou zvídavé a chtějí vyzkoušet to či ono. Občas se jim ale stane, že někde narazí, odněkud spadnou či se třeba uhodí. Pády patří k poměrně častým úrazům dětí. V tom lepším případě se pak na místě objeví boule, která postupně mění barvu až se nakonec vstřebá. Co to ale boule vlastně je? Jak se dá léčit? A kdy je třeba vyhledat lékaře? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak zabránit padání vlasů


Zdroj: Pixabay.com

Vlasy jsou většinou chloubou každé ženy, a proto o ně pravidelně pečuje a snaží se, aby vypadaly co nejlépe. Někdy se ale stane, že vlasy nevypadají tak, jak by si žena přála. Jejich kvalita se zhorší, vypadají zplihle a více vypadávají. Co teď? Jak vlasům vrátit jejich lesk a krásu? A co dělat s padáním vlasů, respektive jak mu zabránit? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Pojďme si hrát s jazykolamy


Zdroj: Pixabay.com

Každý z nás už asi někdy zkoušel vyslovit obtížné slovní spojení či větu. Možná si při tom málem i zlomil jazyk. Jazykolamy opravdu není snadné vyslovit. Často to vyžaduje dost času a trpělivosti, aby věta zazněla správně. A právě o jazykolamech bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na výlet: Libušín a okolí


Libušín a okolí

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce vás pozveme do Středočeského kraje, konkrétně do města a na hradiště Libušín a samozřejmě také do jeho okolí. Společně si prohlédneme nejen město a hradiště, ale zajdeme se projít i do okolních lesů. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jednotné přijímací zkoušky na střední školy


Zdroj: Geralt / Pixabay.com

České školství zaznamenává v posledních letech velké změny. Nelze nepřipomenout státní maturity, nové písmo Comenia Script, slovní hodnocení místo známek a mnohé další. Některé změny jsou pozitivní, jiné nikoliv. Často diskutovaným tématem se staly jednotné přijímací zkoušky na střední školy. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Světoví Češi


Světoví Češi

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o další knižní novince z nabídky vydavatelství Mladá fronta. Jmenuje se „Světoví Češi“ a přináší příběhy lidí z různých oborů, kteří proslavili naši zem. Knihu napsali Jiří Černý, Jiří Fixl a Jana Jůzlová. Ilustracemi ji doplnil Jiří Fixl. Příjemné čtení.


Jak přežít soužití s puberťákem


Zdroj: Pixabay.com

A je to tady: z vaší roztomilé malé slečny či chlapce se téměř přes noc stala bytost, která jen odmlouvá, hádá se, tváří se otráveně. Prostě puberta je tady. Asi není třeba zdůrazňovat, že toto období je náročné nejen pro puberťáka, ale samozřejmě i pro jeho rodiče a okolí. Jak pubertu ve zdraví přežít? Existují nějaké rady, které rodičům pomohou přežít? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Chystáme se na kolo.......... (Alka2015)
Také fandím našim...:) (saskijka)
Hrajeme hokej naše reprezentace tak se tomu věnuji (brontik)
Přeji všem hezké Vánoční svátky, hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky. (janekjana)
Sedím u počítače a počítám dny,kdy mě sundají sádru z nohy, jsem otrávená celé léto, ale za blbost se platí, mám čumět na zem. (Danulka)

Anketa©2009-2015 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist