Jak předejít syndromu vyhoření u maminek


Foto: Lograstudio / Pixabay.com

O syndromu vyhoření už asi slyšel každý. Možná ale překvapí, že se tento problém netýká jen vybraných profesí, ale postihnout může kohokoliv – a maminky na mateřské či rodičovské dovolené rozhodně nejsou výjimkou, právě naopak. Co vlastně syndrom vyhoření znamená? Jakým způsobem se projevuje? Jak se mu dá předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč děti neuplácet jídlem


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Když se dítě narodí, učí se rodič rozpoznávat jeho potřeby. Když pláče, jako první jej napadne, že má hlad. A někdy tento sta...


Volba vysoké školy: Práva a ekonomie ne


Za posledních 18 let se v Česku výrazně změnily preference zájemců o vysokoškolské vzdělání. V porovnání s lety 2001 a 2010 zaznamenaly letos největší pokles ekonomické a právnické fakulty. Zájem...


Proč nekouřit (nejen) v těhotenství


Foto: Pexels / Pixabay.com

Kouření škodí lidskému zdraví – to není snad třeba ani zmiňovat. Nicméně lidskému zdraví škodí daleko více věcí a přesto je l...


Deníky a články rodičů

Jak zatočit s rýmečkou?


Co dělat, když mám vnoučátka a dostanou rýmu......

Výroba šatů pro dcerku


Jak jsem sháněla šaty pro dcerku a nakonec je sama ušila....

Komentáře rodičů

Komentář
Děkuji za tip, četla jsem i hodně pozitivních reakcí, takže hned objednávám....>>
Komentář
Ahoj, ano, je 100% přírodní. Zapiju si ho vždy večer před spaním a ráno jsem bez...>>
Komentář
Kde je prosím kupuješ? A je přírodní?...>>

Tip na knihu: Takové jsme my


Takové jsme my

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Takové jsme my. Autorkou je Ellen Baileyová. Ilustracemi knihu doplnila Nellie Ryanová. Kniha není vlastně klasickou knihou, ale zápisníkem, který je určen nejlepším kamarádkám. Díky ní si mohou vytvořit trvalý záznam o svém přátelství. Příjemné čtení, vlastně psaní.


Proč pít kakao


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Mnoho lidí má kakao spojeno s dětstvím. Někdo jej miluje, jiný by tento nápoj nevzal do úst. Ať tak či onak, je dobré vědět, že kakao má pozitivní vliv na lidský organismus. Navíc kakao nemusí být konzumováno pouze jako nápoj, ale fajn je i na/v různých pokrmech. Proč tedy jíst či pít kakao? Co je na něm tak pozoruhodné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Co si myslíte o předmanželské smlouvě?


Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto zřejmě dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim. Co si o ní myslíte vy? Máte takovou smlouvu?


Quarter-life crisis


Foto: Freephotos / Pixabay.com

Každý už asi někdy slyšel o krizi středního věku, která ve větší či menší míře postihuje téměř každého. Možná ale překvapí, že se v životě objevuje ještě další větší krize, která dostala název „The quarter-life crisis“ a postihuje lidi mezi dvacátým a třicátým rokem života. Co je příčinou krize v tomto věku? Jak ji poznat? Dá se jí předcházet? A jak ji řešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Dětské hodinky s GPS znamenají jistotu bezpečí pro starostlivé rodiče


Dnešní doba je plná nástrah a nikdo bohužel nemůže své ratolesti kontrolovat čtyřiadvacet hodin denně. Nakonec, bylo by to pro jejich normální vývoj spíš škodlivé. Jak ale mít záruku, že se neděje nic tak vážného, aby bylo potřeba zásahu ze strany dospělých? Že nikdo není v nouzi, ale všichni si bezstarostně hrají? Můžete se dívat nenápadně z lodžie, pokud jsou na hřišti před domem. Ale také kontrolovat situaci zcela nenápadně, protože v moderní době již existuje i speciální elektronika.


Proč nedávat malým dětem smažené jídlo


Foto: Sharonang / Pixabay.com

Hranolky, smažené kuřecí kousky, smažený sýr a další smažená jídla jsou mezi dětmi zpravidla velmi oblíbená. A proč nakonec dětem nedávat to, co mají rády, že? Anebo je to jinak? Patří smažená jídla skutečně do dětského jídelníčku? Anebo jsou naprosto nevhodná? Tak právě na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.    


Pozor na nebezpečné dětské židličky


U jídelních stolů mají malé děti běžně své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů  a čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.


Tip na knihu: Co vidíme ve hvězdách


Co uvidíme ve hvězdách

Díváte se rádi na noční oblohu? Chtěli byste vědět více o hvězdách, které na obloze vidíte? Tak právě vám je určeno dnešní povídání o knižní novince s názvem Co vidíme ve hvězdách; Ilustrovaný průvodce noční oblohou. Autorkou je Kelsey Oseidová. Tato půvabná cesta kosmem udělá radost vesmírným nadšencům všech věkových kategorií. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist