Dnes se slaví Halloween


Foto: James R Gray / Freerange.com

V anglicky hovořících zemích patří Halloween k velmi oblíbeným svátkům. K nám se tento svátek dostal teprve nedávno. Za relativně krátkou si získal nejen množství příznivců, ale samozřejmě i odpůrců. Proč se ale vlastně Halloween slaví? Má nějakou spojitost s našimi „Dušičkami,“ tedy Památkou zesnulých? A jak se vůbec tento den slaví? Co k němu patří? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení a pěkný Halloween.


Soutěž o 3 originální kuchařky Maminko, vyprávěj o vaření


Maminko, vyprávěj o vaření

Redakce JáRodič.cz ve spolupráci s nakladatelstvím Babičkářství připravila novou soutěž o originální kuchařku s názvem „Mamin...


Logopedická poradna pro čtenáře JáRodič.cz


Řeč patří k nejdůležitějším schopnostem člověka. Jejím prostřednictvím se přece dorozumívá se svým okolím. Kolem desátého měs...


Tip nejen na víkend: Výstava Naše Cesta


Výstava Naše cesta

Pokud přemýšlíte, kam byste se mohli (nejen) o víkendu se svými dětmi vypravit, pak jsme pro vás v rámci speciálu redakce JáR...


Deníky a články rodičů

Dýňové slavnosti aneb př...


Festival Dýňové slavnosti aneb připlul k nám pstruh z Rybářství Kolář je určený všem dětem, rodičům a milovníkům kvalitních čerstvých ryb. Uskuteční se ve čtvrtek 23...

Vinobraní v Praze: Burčá...


Užijte si báječný den s Rybářstvím Kolář a Parkem Tři Věže ...

Komentáře rodičů

Sport
Zrovna příští školní rok nastupuje dcera do první třídy. Tak jsme se s tatínkem ...>>
Sedmikráska
Kamarádka mě jednou pozvala na návštěvu a podávala zeleninový salát s květy sedm...>>
Sekáč
Zrovna minulý týden jsem měla dovolenou a tak jsem si skočila do města. Před prá...>>

Za tajemstvím náměsíčnosti


zdroj: OpenImageBank.com

Náměsíčnost je opředena mnoha tajemstvími. Poměrně velká pozornost je jí věnována ve filmech a v knihách. A v běžném životě dokáže docela vyděsit – přeci jen narazit v noci na pochodující, ale nereagující osobu s otevřenýma očima, která si třeba i cosi mumlá pro sebe, není úplně příjemný zážitek. Na dnešní den jsme proto připravili příspěvek, ve kterém se dozvíte nejenom to, jak náměsíčnost vzniká a jak se projevuje, ale i to, jak ji řešit.


Výbavička aneb Co bude miminko potřebovat


Výbavička pro miminko

Na těhotenském testu se objevily dvě čárky, a tak je nejvyšší čas začít pořizovat výbavu pro miminko. To je samozřejmě vtip. Tak vážně. Na nakupování věcí pro malého tvorečka se většina maminek (a někdy kupodivu i tatínků) dost těší. Nejraději by nakoupily vše, co v obchodech vidí. Tolik toho ale samozřejmě potřebovat nebudou. Navíc je třeba dobře vybírat, aby pořízené věci splňovaly to, co se od nich očekává. Co je tedy třeba pro miminko nakoupit? V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili přehled toho nejdůležitějšího. Příjemné čtení.


Jaký sport pro dítě vybrat aneb Jak rozpoznat talent


Sport pro děti

Že je pohyb, a to nejen pro děti, důležitý není třeba asi zdůrazňovat. Sport či jakákoliv jiná pohybová aktivita je podstatná pro správný vývoj dítěte. Kromě jiného zvyšuje obranyschopnost organismu a zlepšuje fyzickou i psychickou kondici. Jaký sport ale pro dítě vybrat? Jak a v jakém věku se dá rozpoznat talent dítěte? A co když dítě sportovat vůbec nechce? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Káraný a okolí


Kaple svatého Václava

Víkend se blíží, a tak možná přemýšlíte, kam se se svými dětmi vypravit. Máte-li chuť projít se v lese a kolem rybníků a nemuset přitom šplhat do žádných kopců či se třeba projet na kole, pak právě vám je určen náš dnešní tip. Společně se totiž vydáme do Středočeského kraje, do obce Káraný a do jejího okolí. Příjemnou zábavu.


Jak zlepšit vztahy mezi sourozenci


Vztahy mezi sourozenci

Vztahy mezi sourozenci patří v životě k jedněm z nejdůležitějších. Asi každý rodič si proto přeje, aby se jejich děti navzájem milovaly, pomáhaly jeden druhému, podporovaly se, prostě aby jejich vztahy byly dokonalé. Realita je zpravidla ale trochu jiná. Sourozenci se mezi sebou hádají, perou a občas se zdá, že se snad skutečně nenávidí. Je taková situace normální? A mohou rodiče nějakým způsobem pomoci dětem vytvořit lepší vzájemné vztahy? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Opar


Opar

Většina lidí se s oparem už někdy setkala. S největší pravděpodobností je toto nepříjemné onemocnění dokonce „osobně“ postihlo. A možná se dokonce objevuje častěji, než je jim příjemné. Kde se vůbec opar bere? Kdy a proč vzniká? Existuje nějaká účinná prevence? A jak je to s léčbou? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku.


Jak správně držet příbor


Stolování

Jak správně držet příbor? Asi si říkáte, co je to za otázku - to přeci umí každý, vždyť se to učí už v mateřské školce. Navíc příbor se používá každý den. Věřte nevěřte, ale i držení příboru má svá poměrně přísná pravidla, jejichž dodržování patří k umění správně stolovat. A jak tedy na to? Tak na to vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Dětský růst


Dětský růst

Každý rodič asi bedlivě sleduje, jak jeho potomek roste. Růst jako takový je třeba ale pravidelně sledovat a vyhodnocovat pediatrem, protože se jedná o důležitý ukazatel zdravotního stavu dítěte. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Dozvíte se v něm nejen to, co konkrétně lze z růstu vyvodit, ale třeba i to, jak se dosažené hodnoty posuzují. A to není samozřejmě zdaleka všechno. Příjemné čtení.


Starší články >>>

241.000 inzerátů na Modrykonik.cz

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Sedím u počítače a počítám dny,kdy mě sundají sádru z nohy, jsem otrávená celé léto, ale za blbost se platí, mám čumět na zem. (Danulka)
Dnes začíná druhá polovina letních prázdnin.Chystáme se na Starý dobrý western na Bystřičku.Hlavně se těšíme,že se tam po roce sejdeme s kamarády a přáteli,kteří bydlí roztroušení pocelé naší republice..... (lorja58)
sport news (easonjack521)
jaký dárek (pelago)
Dnes se chystám na procházku přírodou už se těším (brontik)

Anketa©2009-2014 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist