Tip na knihu: Charlotta – Žena T.G.M.


Charlotta

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Charlotta – Žena T.G.M., kterou napsala Lenka Slívová. Kniha představí čtenářům Charlottu Garrigue Masarykovou, manželku prvního československého prezidenta, a to z trochu jiného pohledu. Autorka se zaměřila na méně známé příběhy z jejího života. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:16) Celý článek >>>

Kdy jídlo vyhodit


Foto: Meditations / Pixabay.com

V poslední době se hodně mluví o plýtvání potravinami. Je pravda, že mnoho lidí nakoupí více potravin než je schopno spotřebo...


Tip na knihu: Prokoukněte komunikační styly druhých


Prokoukněte komunikační styly druhých

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince z nabídky nakladatelství Grada - Prokoukněte komunikační styl...


Proč si nesedat na záchodové prkénko


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Mnoho lidí je téměř denně nuceno využít záchod mimo svůj domov. Někdy se jedná o veřejný záchod, jindy o záchod ve veřejném p...


Deníky a články rodičů

Výroba šatů pro dcerku


Jak jsem sháněla šaty pro dcerku a nakonec je sama ušila....

Jak jsme s dcerou vyrábě...


Poslední víkend prázdnin byl u nás poměrně deštivý a zakaboněný, navíc mi přišlo, že na všechny dolehla ne moc dobrá nálada konce prázdnin, nutnosti jít do školy, zh...

Komentáře rodičů

Komentář
Ahoj, zkus mrknout i tady. Mají tam i fitness věci. Objednávám tam často. Maj...>>
Stil
Za sebe a především své dvě dítka můžu doporučit batohy Stil. Pořídili jsme akto...>>
Komentář
My máme vekovní rolety, protože soused dělá nekalé a rušné věci a já to večer ne...>>

Jak vybírat čaj


Foto: Skitterphoto / Pixabay.com

Čaj patří k nejoblíbenějším nápojům na světě. Je nejen chutný, ale má i pozitivní vliv na lidské zdraví. Co všechno lze ale pod název čaj zahrnout? Existují nějaké normy, které složení a kvalitu čaje upravují? A proč vlastně čaj pít? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Čeští cestovatelé


Čeští cestovatelé

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o další knižní novince z nabídky vydavatelství Mladá fronta. Jmenuje se „Čeští cestovatelé“ a přináší známé i neznámé příběhy dobrodružných výprav. Knihu napsala Jana Jůzlová. Ilustracemi ji doplnil Jiří Fixl. Příjemné čtení.


Jaké hodinky vybrat pro děti


Foto: The5th / Pixabay.com

Vánoce se blíží, a tak možná už přemýšlíte o tom, jaké dárky koupit pro své dítě pod stromeček. Ne vždy je to lehké, protože některé děti mají seznam na tři stránky a naopak jiné vlastně nic nechtějí. Co tedy vybrat, respektive jaký dárek koupit, aby dítěti udělal radost? Zajímavým tipem mohou být hodinky. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Zajímavé rostlinky: Jasmín pravý


Foto: Capri23auto / Pixabay.com

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Bylinky, koření a zajímavé rostlinky si představíme rostlinku, která má omamnou vůni – jasmín. Možná překvapí, že jasmín nejen krásně voní, ale že má také množství pozitivních účinků na lidské zdraví. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen něco o jasmínu jako takovém, ale hlavně o jeho využití a o pozitivních účincích na lidské tělo. Příjemné čtení.


Jsou sýry zdravé?


Foto: Vmonte13 / Pixabay.com

Pokud patříte k milovníkům sýrů, pak se možná nad názvem dnešního příspěvku trochu zarazíte. Nakonec sýry přeci obsahují značné množství vápníku a dalších minerálních látek. Jenže navíc obsahují i tuk a hlavně sůl, která ve větším množství lidskému organismu škodí. Jaké sýry tedy vybírat, aby byly nejen chutné, ale i zdravé? Je třeba nějaké sýry z jídelníčku vyřadit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Běhání s dětmi


Foto: Jill111 / Pixabay.com

Pohyb je (nejen) pro děti velmi důležitý. Malé děti rády poskakují, pobíhají, občas i chodí. Určitě se proto vyplatí podporovat je v těchto aktivitách. A to třeba tak, že s nimi budete chodit na procházky, hrát hry, běhat. Zejména u běhu je však třeba myslet, že dětské tělo je na běh připraveno až později. Kdy je tedy možné začít s dítětem běhat? Jaký terén a vzdálenosti volit? A kdy může začít „opravdový“ trénink? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vyčistit rychlovarnou konvici


Foto: Pexels / Pixabay.com

Rychlovarná konvice je spotřebič, který dnes už nechybí téměř v žádné domácnosti. Používá se velmi často, zpravidla několikrát za den. Je proto třeba myslet na to, že aby konvice dobře sloužila, je nutné ji věnovat určitou péči. Samozřejmostí je pravidelné mytí. Čas od času ale konvice potřebuje i důkladnější očistu. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Pro zdraví: Breussova masáž


Foto: Rhytmuswege / Pixabay.com

V každodenním shonu není příliš času se zastavit, odpočinout si, udělat něco pro sebe. Nicméně určitě se vyplatí myslet na sebe, na své zdraví, protože jinak se dostaví problémy, které se pak řeší dlouhodobě. Zajímavým tipem na odbourání stresu, dodání energie a „narovnání“ zad je Breussova masáž. Chcete vědět více? Pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)

Anketa©2009-2018 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist