Změny v předškolním vzdělávání


Foto: Pexels / Pixabay.com

Jak se stalo v posledních letech zvykem, i letos se objevily novinky v systému školství. Tentokráte se týkají předškolního vzdělávání, respektive zavedení povinného předškolního vzdělávání, nároku na přednostní umístění dítěte v mateřské škole a určení spádovosti. Novinky platí sice až od příštího školního roku, nicméně již v květnu je třeba zajistit vše potřebné. A právě na toto téma je náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:39) Celý článek >>>

Čistota půl zdraví


Čistota půl zdraví

Každá maminka si přeje, aby její dítě bylo zdravé a dobře prospívalo. A protože „čistota je půl zdraví“, je samozřejmě třeba ...


Jak zvládnout děti rychle po sobě


Jak zvládnout děti rychle po sobě

Někdy se rodiče rozhodnou mít děti hned za sebou. Jako mnohé jiné to s sebou přináší množství výhod, ale samozřejmě i nevýhod...


Proč je vitamín B důležitý


 zdroj: OpenImageBank.com

Vitamíny jsou pro život důležité, to ví asi každý. Některé jsou více důležité, jiné méně, ale chybět by neměl žádný. V dnešní...


Deníky a články rodičů

Co mi před porodem nikdo...


Jsem velmi šťastnou maminkou tříměsíčního syna Pavlíka, ale jsou věci, které mě trochu trápí, které mi před těhotenstvím nikdo neřekl a které mě hodně překvapily. ...

StudioTalentů.cz: herect...


Výuka uměleckých oborů - herectví, pantomima, moderace, hudba, zpěv, tanec, step, cirkus, básnění, multimédia. Ateliéry, kursy, víkendové workshopy. Příprava ke stud...

Komentáře rodičů

Komentář
A jak si spokojená s kvalitou zboží?...>>
Komentář
Jee, super, to by bylo něco pro mě, a pošleš mi prosím odkaz? ...>>
Komentář
Ahoj holky, kam chodíte nakupovat? Nějaký sekáč nebo tak...Jde mi o to sehnat ně...>>

Tip na výlet: Nebušice a okolí


Nebušice

Polovina pracovního týdne je tady a s ní i příspěvek ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. Dnes se vypravíme do pražské části Nebušice, kterou si nejdříve prohlédneme a pak se vydáme do krásné přírody v jejím okolí. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jak rozvíjet dětskou fantazii


Foto: Stefan_Kostov / Pixabay.com

Také vaše malé děti hovoří s imaginárním kamarádem, s pejskem či s kočičkou? Nebo hrají naprosto neuvěřitelné hry, kterým vůbec nerozumíte? Možná si někdy říkáte, zda je to skutečně v pořádku, zda už toho „vymýšlení“ není až moc. Fantazie je ale pro správný rozvoj dítěte velmi důležitá a vyplatí se ji podporovat. Že nevíte jak? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak vypadat štíhleji


Foto: Taniadimas_/ Pixabay.com

Mnoho žen si často stěžuje, že jejich postava není zcela dle jejich představ. Některé nedostatky je možné odstranit a jiné zakrýt vhodně zvoleným oblečením, botami, doplňky, účesem či make-upem. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak naučit děti cizí jazyk


Foto: Mozlase_/ Pixabay.com

„Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.“ Kdo by toto přísloví neznal. V dnešní době je znalost cizího jazyka, hlavně angličtiny nezbytná. Bez ní se člověk vlastně neobejde. A čím dříve člověk s učením začne, tím lépe. S přibývajícími roky se učí čím dál tím hůře. Jak tedy přimět děti, aby se cizí jazyk učily? Jak jim s učením pomoci? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Koření: Kmín kořenný


Foto: 821292 / Pixabay.com

Všichni jej znají a používají, ale možná vůbec netuší, že kromě lahodné chuti má i pozitivní účinky na lidský organizmus. Řeč je o kmínu. Určitě překvapí, že právě toto koření je považováno za jedno z nejstarších na světě. V dnešním příspěvku ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Bylinky, koření a zajímavé rostlinky se o tomto zajímavém koření dozvíte více. Příjemné čtení.


Kdy nechat jít dítě samotné do školy


Foto: Bessi / Pixabay.com

Možná za vámi vaše dítě přišlo s nápadem, že by mohlo chodit do školy samo. Anebo vy sami zvažujete, zda už nenastala vhodná chvíle na takovou změnu. Na toto téma se často vedou diskuze a názory se samozřejmě různí. Kdy je tedy ta správná chvíle nechat jít dítě do školy samotné? Jak zajistit, aby vše zvládlo v pohodě? A jak ho na tuto situaci připravit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak uvolnit ucpaný nos


 zdroj: OpenImageBank.com

Venku stále vládne chladné až mrazivé počasí s občasným sněžením, mlhou, větrem a dalšími radostmi snad už končící zimy. Není proto divu, že mnoho lidí občas trpí nachlazením, rýmou či kašlem. Co si budeme namlouvat, takový ucpaný nos a rýma není rozhodně nic příjemného. Jak se zbavit této choroby a co nejvíce si usnadnit nepříjemnosti s nimi spojenými? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Nepozornost, hyperaktivita a impulzivita. Zápory i klady ADHD v dospělosti


Nepozornost, hyperaktivita, impulzivita

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince, která je o syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Jejím cílem je přispět k poznání a k pochopení projevů hyperaktivity, a to nejen u dětí a dospívajících, ale zejména u dospělých. Autorkami knihy jsou Hana Žáčková a Drahomíra Jucovičová. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist