Jak rozpoznat u dětí krátkozrakost


Foto: Sweetlouise / Pixabay.com

Krátkozrakost je běžná oční vada, kterou mají nejen dospělí, ale i děti. Pozná se podle toho, že člověk vidí rozostřeně do dálky. Samozřejmě u menších dětí je pro rodiče někdy složité tuto vadu odhalit, ale není to nemožné. Existují určité příznaky, při kterých by měl rodič zbystřit a navštívit lékaře. A právě na toto téma je náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:07) Celý článek >>>

Proč je chůze zdravá


Foto: Pcdazero / Pixabay.com

O tom, že je chůze zdravá, není pochyb. Navíc chůzi může provozovat téměř každý a super je, že není potřeba žádné speciální v...


Co jsou džegíny a tregíny


Foto: Kodeakdesign / Pixabay.com

V posledních letech se objevilo množství nových slov, u kterých člověk váhá, co vlastně znamenají. A svět módy není výjimkou....


Cysty na vaječníkách


Foto: Superaaronx2001 / Pixabay.com

Pravidelné gynekologické prohlídky by měly být pro každou ženu samozřejmostí. Někdy při nich žena slyší tu nejlepší zprávu, t...


Deníky a články rodičů

Co společného má zdravá ...


Chůze je pro člověka nejzdravějším a nejpřirozenějším pohybem. Brno je krásné město, které má turistům co nabídnout....

Náš boj s dudlíkem


Odebrání dudlíku - vše má svůj čas....

Komentáře rodičů

Komentář
Ryor neznám, zdál se mi dost drahý, tak jsem zkusila tohle, narazila jsem to na ...>>
Komentář
A jak si spokojená s kvalitou zboží?...>>
Komentář
Jee, super, to by bylo něco pro mě, a pošleš mi prosím odkaz? ...>>

Tip na víkend: Choltice a Železné hory


Choltice

Je tady polovina pracovního týdne a s ní i pravidelný tip na víkend. Tentokráte se vydáme do Pardubického kraje, konkrétně do městysu Choltice a do jeho okolí. Společně navštívíme choltický zámek a poté se vydáme na výlet do Železných hor. Chybět nebude ani návštěva tvrze a rozhledny. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jak zvládnout hádky mezi sourozenci


Foto: White77 / Pixabay.com

Takovou situaci zná asi každý rodič, který má více potomků. Najednou se odněkud ozvou zvýšené hlasy jeho dětí, možná dokonce i řev a nadávání a někdy se dokonce přidají i různé šťouchance. Ano, řeč je o sourozeneckých hádkách. Podle odborníků jsou sice běžnou součástí vývoje dětí, nicméně někdy rodičům skutečně zůstává rozum stát a jindy jim skutečně dojde trpělivost. Jak omezit hádky na přijatelnou úroveň? A kdy by se měli rodiče vměšovat, respektive situaci nějak řešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Pozor na krátký i dlouhý spánek


Foto: Claudioscotece / Pixabay.com

Spánek je nezbytná součást života. Bez kvalitního a dostatečného spánku se mohou objevit nejen různé problémy související s únavou, nesoustředěností či špatnou náladou, ale dokonce i některé choroby. Možná ale překvapí, že nejen nedostatečný spánek je chybou. Problémy může totiž způsobovat i dlouhý spánek. Chcete vědět více? Pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Jak předcházet zánětu středního ucha


Foto: Myriams-fotos / Pixabay.com

Zánět středního ucha patří zejména u dětí k poměrně častým nemocem. Nejčastěji se vyskytují v zimním období, protože právě tehdy jsou lidé nejčastěji postiženi nachlazeními, virózami, chřipkami a podobně. Zánět středního ucha dovede hodně potrápit a navíc může mít závažné následky. Jak této chorobě předcházet? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Pro gurmány: Pekanový ořech


Foto: Lisaredfern_/ Pixabay.com

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Speciál nejen pro gurmány se vydáme po stopách jedné zdravé pochoutky, která pochází ze Severní Ameriky. Řeč bude o pekanovém ořechu, který je nejen chutný, ale i zdravý a má široké využití. Příjemné čtení.


Tip na výlet: Hardegg a NP Podyjí


Hardegg

Polovina pracovního týdne je tady a s ní i pravidelný příspěvek redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. Tentokráte se vydáme na hranice České republiky, konkrétně do Jihomoravského kraje a také do Rakouska. Společně si prohlédneme hrad a vydáme se do Národního parku Podyjí, respektive do Národního parku Thayatal. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jak mít hezké břicho


Foto: Survivor / Pixabay.com

Nemůžete přes břicho dopnout kalhoty či sukni a říkáte si, že je nejvyšší čas s tím něco udělat? Jednou z možností je koupit větší velikost oblečení, tou druhou zhubnout. Pokud jste se rozhodli pro druhou možnost, pak je určitě fajn rozhodnutí neodkládat a rovnou se pustit do realizace. A právě o tom bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak připravit dítě na zklamání


Foto: Pezibear_/ Pixabay.com

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo šťastné a spokojené. V životě ale dítě zažívá i situace a s nimi spojené pocity, které pro něj nejsou příjemné. Rodiče se sice často snaží své děti ze všech sil před tímto chránit, nicméně v konečném důsledku jim neprokazují nejlepší službu. Dítě se totiž musí naučit vypořádat se i s takovými situacemi. V dnešním článku se zaměříme na zklamání a na to, jak mohou rodiče dítěti pomoci se s tímto pocitem vyrovnat. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist