Těhotenství: Těžké nevolnosti aneb Hyperemesis gravidarum


Foto: Greyerbaby / Pixabay.com

Těhotenský test ukázal pozitivní výsledek a nastává devět měsíců těšení se a příprav na nového člena rodiny. Nastávajícím maminkám sice není vždy v prvním trimestru úplně dobře, ale dá se to zvládnout. Jsou ale ženy, které první měsíce těhotenství doslova protrpí, protože je postihnou těžké těhotenské nevolnosti, zvracení. Odborně se tomu říká Hyperemesis gravidarum. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Příběhy pro děti - ve formě hry


Jeden z příběhů čarodějky Alice

Více než 1,4 milionu lidí už zná čarodějnici Alici, stovky tisíc pak třeba Davida, který pátrá po vesmírných pokladech. Co ma...


Jak se zbavit mílií


Foto: Starkvisuals / Pixabay.com

Každá žena chce mít krásnou pleť. Ne vždy je to úplně snadné, protože pleť toho o lidech prozradí hodně – o jejich životosprá...


Syndrom bělavých bradavek


Foto: Stocksnap / Pixabay.com

Kojení je v současné době považováno za ideální způsob výživy miminek a malých dětí. Mnoho žen zvládá kojení naprosto bez pro...


Deníky a články rodičů

Na co koukat při výběru ...


Dětská koloběžka už dávno neplní roli pouze zábavy, ale může skvěle posloužit také jako dopravní prostředek, nebo sportovní náčiní....

Zdravá příprava ovoce a ...


Každý zodpovědný rodič by měl jak sobě, tak především svým dětem připravovat pestrou stravu, sestavovat pestrý jídelníček. K tomu skvělým způsobem pomáhají tyto dva ...

Komentáře rodičů

Komentář
Ahoj, zkus mrknout i tady. Mají tam i fitness věci. Objednávám tam často. Maj...>>
Stil
Za sebe a především své dvě dítka můžu doporučit batohy Stil. Pořídili jsme akto...>>
Komentář
My máme vekovní rolety, protože soused dělá nekalé a rušné věci a já to večer ne...>>

Existuje syndrom chronické únavy?


Foto: Concord90 / Pixabay.com

Čas od času asi každý člověk pociťuje velkou únavu. V tom lepším případě na chvíli vypne, odpočine si a únava je pryč. Jenže někdy i přes dostatečný odpočinek únava přetrvává. Co je příčinou? Kde hledat pomoc? A jak únavu nakonec překonat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.    


Jak se neschvátit aneb Život v klidu


Foto: Pasja1000 / Pixabay.com

Tempo současného světa i našich životů je hodně rychlé. Pořád se za něčím honíme, spěcháme a věčně nemáme čas. Je to opravdu nezbytné? A jak je to vlastně možné, když máme k dispozici nejmodernější technologii a různé další vychytávky, které nám život usnadňují? Neděláme si to vlastně tak trochu sami? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na výlet: Svratka a okolí


Svratka

Polovina pracovního týdne je tady a s ní i pravidelný příspěvek redakce JáRodič.cz ze speciálu s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. Dnes se vypravíme do Kraje Vysočina, a to konkrétně do města Svratka a do jejího okolí. A možná překvapí, že i zde se nachází Karlštejn. Příjemné čtení a hlavně putování.


Jaké mít příjmení po uzavření manželství


Foto: Toanmda / Pixabay.com

Sňatek je důležitým krokem v životě obou partnerů. Nejen, že se rozhodnou pro společnou cestu životem, ale taktéž se často rozhodují i pro změnu příjmení. U nás je zvykem, že své příjmení mění žena. Není to ale pravidlem. Existuje více možností, jak příjmení po sňatku upravit. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Nejen pro gurmány: Cuketa


Foto: Couleur / Pixabay.com

V dnešním pokračování speciálu nejen pro gurmány vám představíme zeleninu, kterou sice určitě všichni znáte, ale možná vás překvapí, jaký vliv má na lidské tělo. Řeč je o cuketě, která obsahuje množství vitamínů a minerálních látek, které lidský organismus skutečně ocení. Pokud chcete vědět více, pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Tipy (nejen) pro gurmány: Hořčice


Foto: Aringraphy / Pixabay.com

Znají ji všichni, zpravidla ji i používají, ale možná vůbec netuší, co se za ne vždy vábným vzhledem té hmoty v obyčejném kelímku či skleničce skrývá. Řeč je hořčici, která neodmyslitelně patří nejen do české kuchyně. V dnešním příspěvku ze Speciálu nejen pro gurmány se dozvíte nejen to, z čeho se hořčice vyrábí a jaké složky obsahuje, ale i mnohé další. Příjemné čtení.


Když kojení bolí


Foto: Adinavoicu / Pixabay.com

Kojení je pro mnoho maminek neopakovatelnou záležitostí, která ji sbližuje s jejím děťátkem. Jenže ne všem maminkám se kojení hned daří a někdy se problémy objevují i v průběhu doby. Pro maminku pak nepředstavuje kojení příjemnou chvilku s miminkem, ale spíše noční můru. Proč kojení někdy bolí? Co je nejčastější příčinou? Jak problémům s kojením předcházet? A jak je případně vyřešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jaký bude školní rok 2018/2019


aktovka240_240_01

Letošní školní rok sice ještě neskončil, ale mnozí rodiče již nyní musí řešit, jak bude vypadat ten následující. Ani ne tak proto, že by se na něj tolik těšili, ale spíše si musí rozplánovat svou dovolenou, popřípadě domluvit termíny s prarodiči či kamarády tak, aby vyřešili hlídání svého potomka v době, kdy má ve škole prázdniny. A není to vždy úplně snadné, protože počet dní prázdnin výrazně převyšuje délku dovolené, kterou mají rodiče k dispozici. A jak tedy bude vypadat školní rok 2018/2019? Čtěte dále a dozvíte se více.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)

Anketa©2009-2018 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist