Jak zvládnout strach dítěte z lékaře


Foto: Voltamax / Pixabay.com

Možná jste se i vy v dětství báli plánované návštěvy u zubaře či injekce a zřejmě ani dnes tyto situace nepatří k vašim nejoblíbenějším. A co teprve malé děti? Jdou do prostředí, které třeba ani neznají a k tomu je čeká třeba i nějaké pro ně nepříjemné vyšetření či úkon. Není divu, že se bojí. Jak pomoci dítěti tento strach překonat? Dá se na návštěvu u lékaře dopředu připravit? Jak tuto situaci dítěti co nejvíce usnadnit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.  

(Dnes | 0:31) Celý článek >>>

Jak vybírat kvalitní ovoce


zdroj: OpenImageBank.com

S příchodem chladného počasí je důležité myslet na to, že tělo potřebuje dostatek vitamínů a minerálních látek. Důležitou sou...


Co je porucha opozičního vzdoru


Foto: Pezibear / Pixabay.com

Někdy si možná říkáte, že se vaše či jiné dítě chová skutečně „divně,“ nebo spíše nevychovaně. Negativně reaguje na příkazy, ...


Jak vybrat rukavice (nejen) na lyže


Jaké vybrat rukavice

Lyžařská sezóna je v plném proudu. Aby si lyžaři (a nejen oni) mohli v pohodě užívat zimních radovánek, je třeba zvolit správ...


Deníky a články rodičů

Co mi před porodem nikdo...


Jsem velmi šťastnou maminkou tříměsíčního syna Pavlíka, ale jsou věci, které mě trochu trápí, které mi před těhotenstvím nikdo neřekl a které mě hodně překvapily. ...

StudioTalentů.cz: herect...


Výuka uměleckých oborů - herectví, pantomima, moderace, hudba, zpěv, tanec, step, cirkus, básnění, multimédia. Ateliéry, kursy, víkendové workshopy. Příprava ke stud...

Komentáře rodičů

Komentář
A jak si spokojená s kvalitou zboží?...>>
Komentář
Jee, super, to by bylo něco pro mě, a pošleš mi prosím odkaz? ...>>
Komentář
Ahoj holky, kam chodíte nakupovat? Nějaký sekáč nebo tak...Jde mi o to sehnat ně...>>

Tip na knihy: Školnice Valerie v podezření


Školnice Valerie v podezření

Pokud je vaše dcera či syn milovníkem tajemné atmosféry, kouzel, napětí a záhad, pak se určitě s chutí pustí do knižní novinky s názvem Školnice Valerie v podezření, kterou vydala Grada Publishing. Knihu napsala Zuzana Pospíšilová a ilustrovala Zuzana Osako. Příjemné čtení.


Proč se bránit smogu


Foto: ADD / Pixabay.com

Nejen v zimních měsících dovede obyvatele měst potrápit smog. Objevují se různá varování a doporučení. Nakolik jsou tato varování pravdivá? A je smog skutečně nebezpečný? Jak vlastně vzniká a čím škodí? Jak chránit při smogové situaci své zdraví? Tak nejen na tyto otázky se dozvíte odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak rozpoznat záškoláctví


Pozor na záškoláctví

Většina rodičů považuje záškoláctví za něco, co se objevuje pouze v problémových rodinách či u problémových dětí. Možná proto překvapí, že realita je jiná. Záškoláctví se může objevit v každé rodině. Jak se dá záškoláctví rozpoznat? Čím je způsobeno? A jak se k tomu postavit, respektive jak jej řešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě vyjmenovaná slova


zdroj: OpenImageBank.com

„Být, bydlit, obyvatel, byt….“ mnoho lidí si určitě vzpomene na základní školu, kdy si museli do hlavy vtloukat všechna vyjmenovaná slova a paní učitelce je pak odříkat „jak když bičem mrská.“ Často člověk sice moc netušil, co říká, respektive co které slovo znamená, nicméně rychlost a přesnost byla nutná. Bohužel v některých školách se systém výuky vyjmenovaných slov příliš nezměnil. V tu chvíli by měli nastoupit rodiče a pokusit se naučit dítě slova nejen vyjmenovat, ale také jim porozumět. A to samozřejmě není vůbec snadné. Jak na to? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Když dítě nechce do školky


Mateřská škola

Když se řekne mateřská školka, někomu se vybaví krásné vzpomínky na první kamarády, na paní učitelku, prima besídky a na další akce. Jiný si naopak vzpomene na přísný režim a přísnou paní učitelku, nedobré jídlo a rozjívené děti. Zkušenosti jsou různé, stejně tak jsou různé i mateřské školky. Podle čeho školku vybírat? A jak na tuto velkou změnu dítě připravit? Co dělat, když mrňousek do školky nechce? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Jenštejn a okolí


zdroj: OpenImageBank.com

Polovina pracovního týdne je tady a s ní i příspěvek ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. V dnešním pokračování se vypravíme do Středočeského kraje, konkrétně do obce Jenštejn a Dřevčice. Společně si prohlédneme nejen památky, které se v obcích nachází, ale vydáme se i do okolní přírody. Příjemné čtení a hlavně putování.


Dny otevřených dveří


zdroj: OpenImageBank.com

Termín podání přihlášek na víceletá gymnázia, na střední školy, na střední odborné školy a na odborná učiliště se blíží. Mnoho škol proto pořádá dny otevřených dveří, které určitě stojí za návštěvu. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Na jaké dny otevřených dveří se vypravit? Čeho si všímat a na co se ptát? Tak nejen na tyto otázky jsme pro vás připravili odpovědi. Příjemné čtení.


Jak zabavit nemocné dítě a udržet jej v posteli


dermat_240

Právě v tomto období na člověka útočí množství virů a bakterií. Není tedy divu, že čas od času se tělo těmto mikroorganizmům neubrání a onemocní. Je logické, že děti bývají nemocné častěji než dospělí. Jenže právě dětští pacienti jsou velmi nároční. Nejdříve vyžadují neustálou pozornost, pak se jim nechce ležet v postýlce a potřebují, aby je někdo zabavil. Jak udržet dítě v posteli? A jak jej pak zabavit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist