Vnitřní motivace je pro plnění cílů důležitá


Foto: Tpsdave / Pixabay.com

K tomu, abychom mohli splnit nějaké cíle, je potřebná motivace. Motivace je důležitá tehdy, když se chce člověk něco naučit, když chce něčeho dosáhnout, když chce něco zvládnout, dokázat a podobně. Jenže jak se správně „namotivovat,“ aby bylo cíle dosaženo? A jak pomoci svým dětem, aby i ony dosahovaly svých cílů? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.

(Dnes | 0:32) Celý článek >>>

Proč (ne)slavit Den svatého Valentýna


Svátek svatého Valentýna

Den/svátek svatého Valentýna se blíží a v mnoha obchodech jsou k vidění a samozřejmě hlavně k zakoupení různá růžová a červen...


Nemoc zvaná moučnivka


Foto: Vlynn / Pixabay.com

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě bylo zdravé a dobře prospívalo. K životu ale patří i nemoci. Jednou z nich je moučnivka, ...


Děti a čokoláda


Foto: Counselling / Pixabay.com

Není žádné tajemství, že (nejen) děti sladkosti milují. A čokoláda rozhodně patří mezi oblíbené. Ne každá čokoláda je však vh...


Deníky a články rodičů

Poloviční jízdné


Jako obvykle jsme jeli autobusovou dopravou z Hané na Vysočinu. V Brně na Zvonařce jsme nastoupili do autobusu našeho dosud oblíbeného dopravce ICOM....

Jak ukládat dítěti peníz...


Od narození miminka dostávají rodiče pro svého potomka menší i větší částky. Je lépe za peníze miminku ihned pořídit hračku, nebo peníze uložit? Které otázky je důle...

Komentáře rodičů

Komentář
Dobrý den, děkuji Vám za radu, už jsem se na ně dívala, ty tarify se mi taky líb...>>
Oznámení těhotenství v práci
S tím oznámením v práci to není tak jednoduché. Je třeba projít si smlouvu, vypl...>>
Komentář
Na internetu je opravdu hodně, mnohdy velice hezkých kousků. I přesto přes inter...>>

Květina jako dárek


zdroj: OpenImageBank.com

Květina je nádherným dárkem, který se hodí k mnoha příležitostem. Čas od času se téměř každý vydá do květinářství a přemýšlí, jakou květinu vybrat. Není to vždy úplně snadné, protože i květiny mohou mluvit. Navíc pro květiny jako dar a pro jejich předávání existují určitá pravidla. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili několik tipů, jak vybrat tu správnou květinu a jak ji také předat. Příjemné čtení.


Jak se zbavit kašle


zdroj: OpenImageBank.com

Toto roční období je spojeno s nachlazením. Jeho součástí bývá často i kašel. A jak asi všichni z vlastní zkušenosti ví, kašel dovede skutečně potrápit. Kašel může být suchý, anebo vlhký a dle toho je třeba vždy volit léčbu. Jak ale rozeznat, o jaký druh kašle se jedná? A jaké léky podávat? Jak tělo v boji s kašlem podpořit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Dnes slavíme Hromnice


Foto: Bernie74 / Pixabay.com

Při pohledu do kalendáře zjistíte, že dnes slaví svátek Nela. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, nicméně dalším „jménem“ je/jsou Hromnice. Co se pod tímto skoro tajemným slovem vlastně skrývá? A má v dnešním světě tento svátek ještě nějaký význam? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Dozvíte se nejen to, kdo a proč tento svátek slaví, ale přidáme i některé tradice a pranostiky, které se k tomuto dni vztahují. Příjemné čtení.


Jak vypadat mladě i po čtyřicítce


Foto: Ryan McGuire / Pixabay.com

Čtyřicítka sice není žádný věk, na druhou stranu se často právě v tomto věku začne tělo měnit rychleji, respektive stárnout viditelněji. A ne vždy je snadné přijmout tyto změny, smířit se s nimi. Na druhou stranu ale každý může udělat mnoho věcí pro to, aby dobře vypadal a také se dobře cítil. Čím se tedy dá stárnutí zpomalit? A jak docílit toho, aby se člověk cítil ve svém těle dobře? V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů, jak na to. Příjemné čtení.


A je tu masopust


Foto: Martis Fuksu / Pixabay.com

A je tu masopust. Možná vás to překvapí, protože s masopustem máte spojeny veselice, průvody masopustních masek či třeba zabijačky, ale je to tak. Masopustní období totiž začíná hned po Vánocích a končí Popeleční středou. Nicméně je třeba dodat, že největší oslavy se konají až těsně před začátkem půstu. Kde se ale vlastně masopust vzal a proč se slaví? Existují nějaké zvyky, které se dodnes dodržují? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak dítě zbavit zlozvyků


Foto: BlueMix / Pixabay.com

Zlozvyky patří k životu. Mají je nejen děti, ale co si budeme namlouvat, samozřejmě i dospělí. Stačí se podívat kolem sebe. Některé zlozvyky jsou ovšem natolik společensky nepřijatelné, popřípadě mohou dokonce ublížit, že je třeba je co nejdříve řešit. Naopak jiné odezní víceméně samy. A právě na téma dětské zlozvyky bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Horšovský Týn


Horšovský Týn

Je tu středa a s ní i pravidelný speciál redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. Tentokráte se vypravíme do Plzeňského kraje, konkrétně do okresu Domažlice. Společně si prohlédneme hrad a zámek v Horšovském Týně, prozkoumáme město a nakonec se na vše ještě podíváme z ptačí perspektivy. Příjemné čtení a hlavně putování.


Co obědvat v práci


zdroj: OpenImageBank.com

Člověk tráví v zaměstnání velkou část dne, a tak je logické, že se zde musí také nějakým způsobem stravovat. Nejde jen o svačiny, ale v některých případech i o obědy. Někteří lidé totiž nemají na obědy čas, popřípadě není v blízkosti vhodné stravovací zařízení či prostě neradi jí takto připravovaná jídla. Jak se ale v klidu v práci nejíst a zároveň neobtěžovat své kolegy? Jaké jídlo je do práce nejvhodnější? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2016 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist