První rok


Rychlá Novoroční soutěž: Hrajte hned!


Vánoce, Nový rok, začátek roku 2016 - všechno je to tady kolem nás - a jedním z báječných způsobů, jak sobě a svému děťátku tenhle čas zpříjemnit, je určitě s výživným restrukturalizačním krémem, o který si právě teď a právě tady můžete zahrát. Soutěž probíhá do 15.1., ale neváhejte a zúčastněte se již nyní.


Bonding je pro maminku i miminko důležitý


Foto: Milpek75 / Pixabay.com

Svět se mění a s ním i názory na některé oblasti našeho života. Jednou z nich je určitě i porodnictví. V posledních letech došlo k mnoha změnám, které příchod nového človíčka na svět určitě zpříjemnily. Některé z nich jsou vlastně staronové, respektive takové, které byly pro naše předky samozřejmostí, jiné patří k naší době. Do první kategorie lze určitě zařadit i bonding. Co si pod tímto pojmem představit? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Co je klokánkování?


Foto: JanDix / Pixabay.com

O klokánkování se v posledních letech hodně mluví, přesto informovanost nastávajících rodičů bohužel stále není dostatečná. Metoda se využívá zejména u dětí, které se narodily předčasně, popřípadě jsou hypotrofické. S klokánkováním je spojena spousta pozitiv, a to nejen pro novorozence, ale také pro maminku, respektive pro oba rodiče. Jak takové klokánkování probíhá? Pro koho je vhodné? A co je k němu zapotřebí? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Výběr jednorázových plenek


Foto: Miltonhuallpa / Pixabay.com

Většina nastávajících maminek řeší plenky již před narozením miminka. Rozhodují se, zda si pořídí látkové či jednorázové papírové, přemýšlí o značce, velikosti a podobně. A byť se výběr plenek může zdát jako úplně jednoduchá záležitost, není to tak úplně pravda. A dnešní příspěvek bude právě na toto téma. Dozvíte se v něm nejen to, jaká kritéria by měla plenka splňovat, ale i to, podle čeho ji vybírat. Příjemné čtení.


Jak se připravit na příchod miminka


Narození miminka

Těhotenský test ukázal radostnou novinu a mnoho budoucích maminek se nemůže dočkat, až se jejich miminko narodí. Příchod dítěte na svět je ale pro rodinu obrovskou změnou, na kterou se určitě vyplatí se co nejlépe připravit. Nejde samozřejmě jen o pořízení výbavičky, kočárku a dalších potřeb, ale hlavně o duševní a tělesnou přípravu. Jak se tedy na příchod miminka na svět po všech stránkách připravit? A je to vůbec možné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Plavání miminek: Plavky nebo plovací pleny


Foto: McStone / Pixabay.com

Děti mají zpravidla vodu rády. Mnoho rodičů se jim proto snaží radost z koupání dopřát a navštěvuje s nimi veřejné bazény či dokonce pravidelné kurzy plavání. V těchto případech potřebují miminka speciální plavky či plovací plenu. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Proč se miminkům mění barva očí


Proč se dětem mění oči

Většina miminek, které se rodí u nás, má modrou barvu očí. Rodiče, u nichž v rodině se tato barva očí nevyskytuje, to zprvu může vylekat – Po kom to dítě je, že? Ale tato barva zpravidla není konečná a během prvního až třetího roku života se mění. Někomu samozřejmě modrá zůstane, jinému se změní na hnědou, zelenou či na různé kombinace těchto barev. Proč tomu tak je? A může se barva očí změnit i v průběhu života? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě sedět


Jak naučit dítě sedět

Zejména u prvního dítěte čtou rodiče všechny možné příručky a zjišťují, co by kdy jejich dítě mělo umět. A protože rodiče se svými potomky samozřejmě rádi chlubí, občas se snaží některé věci urychlit. Chtějí, aby právě jejich syn či dcera uměli vše dříve než je psáno v chytrých knihách, anebo než děti v okolí. Myslí to určitě dobře, ale na druhou stranu je pro jejich ratolest lepší, když se nic neuspěchá. A tak je to i se sezením, o kterém bude dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist