11. a 12. rok


Speciál: O koních a dětech


Foto: Bob Langrish

Již od července zde ve spolupráci s klubem PennyGirl zveřejňujeme sérii článků o tom, jaké radosti přináší čas trávený společně s koňmi. Abychom vám nabídli celé téma také přehledně na jednom místě, předkládáme vám nyní v tomto speciálu všechny články o koních a dětech, které by vás mohly zajímat. Najdete tu tak třeba informace o westernovém létě, o gymnastice na koních nebo o plemeni hafling.


Zažijte s dětmi to pravé Westernové léto


Styl western pomáhá prohlubovat lásku dětí ke koním.

Kovbojové, indiáni, zlatokopové a koně - to je styl "western", jak si ho asi většina z nás představí. A léto je to nejvhodnější období, kdy můžete western a aktivity kolem něho prožívat spolu s dětmi i u nás v České republice. Dohodli jsme se tedy s klubem PennyGirl, jenž je určen pro všechny malé i větší milovníky koní a zvířat, že vám společně s ním styl western a s ním spojené možnosti představíme podrobněji v následujícím článku.


Tip na knihu: Neštovice, mor a jiné pohromy


Neštovice, mor a jiné pohromy

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Neštovice, mor a jiné pohromy. Jak už název napovídá, nejedná se o jen tak obyčejnou knihu, ale o originální encyklopedii, která čtenářům umožní dozvědět se netradiční formou informace o různých chorobách, o tom, proč se šíří a jak se tomu dá zabránit a samozřejmě mnohé další. Kniha, kterou napsal Richard Platt a obrázky namaloval John Kelly, je určena dětem od deseti let. Příjemné čtení.


Tipy, jak zvládnout pubertu


Foto: NickJ / Freerange.com

Čas plyne a najednou zjistíte, že máte doma puberťáka. Všichni sice ví, že toto období nastane, protože patří k dospívání, ale nikdy se na něj asi nelze dostatečně připravit. Musí vlastně puberta proběhnout u každého? A kdy se objevuje? Existuje nějaký způsob, jak se s ní vypořádat, jak ji co nejlépe zvládnout? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku.


Proč testovat žáky 5. a 9. tříd?


zdroj: OpenImageBank.com

České školství zaznamenává v posledních letech výrazné změny. V tuto chvíli je samozřejmě ještě brzy na to, aby bylo možné zhodnotit, zda jsou prospěšné a splní očekávání, která jsou na ně kladena či tomu bude právě naopak. V loňském školním roce proběhly první státní maturity, letos se začíná s pilotním programem plošného testování žáků 5. a 9. tříd. Právě toto testování vyvolalo značné diskuse, a to hned z několika důvodů. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen to, proč by se měli žáci testům podrobit, ale i to, jak bude vše probíhat, kdy ho budou muset absolvovat všichni žáci a jaké důsledky to pro ně bude, respektive může mít.


Tip na knihu: Dance!


Dance!

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Dance! Autorkou je italská spisovatelka Paola Zannonerová, která píše beletrii pro děti a mládež. Jak už název knihy napovídá, je to příběh o tanci. Ale nejen o něm, také o lásce a dospívání, o vztazích v rodině, no prostě o životě. Román je určen čtenářům, respektive spíše čtenářkám od deseti let.


Akné


Autor: Ioana Grecu / Dreamstime.com

Také vás v pubertě trápilo akné? Vzpomínáte na to, jak jste stáli v koupelně, dívali se do zrcadla a říkali si, že to nemůže být pravda, že je to snad jen zlý sen? A dnes máte doma „puberťáka“, který má stejné starosti jako vy kdysi? Nebo vás snad akné trápí dodnes? Patříte k těm šťastným, co  tento problém vůbec neměli, a nevíte, co svému dospívajícímu dítku doporučit?


Střih domácího HD videa z fotoaparátu či kamery


HD video

Nejnovější modely fotoaparátů již nabízejí velmi dobrou kvalitu záznamu videa a stejně jako řada moderních lehkých domácích videokamer jej ukládají na paměťové karty. Ohromnou výhodou je, že tyto přístroje můžete mít díky jejich velikosti pořád po ruce – a zaznamenat tak každou myslitelnou událost ve své rodině. Nevýhodou bývá obtížnější práce s takto zaznamenaným videem. Pojďme se tedy podívat, jak na to.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist