První půlrok


Proč miminka nejčastěji pláčou


Proč miminka pláčou

Každá nastávající maminka a tatínek se nemohou dočkat, až jejich miminko přijde na svět. S příchodem nového člena rodiny však zároveň přichází obrovská změna, na kterou je třeba si zvyknout. A počátky nemusí být úplně snadné. Navíc miminka často pláčou a rodiče neví, co dělají špatně. Co je nejčastějším důvodem pláče u miminek? A jak je uklidnit? Má smysl je nechat brečet, respektive vybrečet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Pupeční kýla u dětí


Pupeční kýla

U některých dětí se po narození objeví pupeční kýla. Rodiče to samozřejmě nejdříve zaskočí či dokonce vyděsí, ale později zjistí, že problém se ve většině případů vyřeší sám. Proč vlastně břišní kýla vzniká? Jak se léčí? A kdy je nutná operace? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybavit přebalovací koutek


Foto: Erika_Wittlieb / Pixabay.com

Pokud čekáte miminko, tak asi přemýšlíte, jak pro něj připravit vše potřebné. K důležitým potřebám patří místo na přebalování. Je třeba si uvědomit, že miminko budete přebalovat několikrát denně, a to po poměrně dlouhou dobu. Z tohoto pohledu se určitě vyplatí zařídit místo tak, aby bylo praktické a pohodlné nejen pro miminko, ale i pro rodiče. Jak na to? Co by mělo v takovém přebalovacím koutku být? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Problémy kluků: Nesestouplé varle


Foto: Kaz/Pixabay.com

Pokud máte již doma chlapečka či jej čekáte, pak jste možná už někdy slyšeli, že varlata v některých případech nesestoupí z břicha do šourku. Této vrozené vadě se říká nesestouplá varlata. V některých případech se problém během prvních šesti měsíců života dítěte vyřeší sám. V opačném případě jej musí řešit lékař, a to zpravidla operací. Zajímá vás více? Pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Prořezávání mléčných zubů


Mléčné zuby

Prořezávání mléčných zubů je pro většinu dětí poměrně nepříjemnou a často i bolestivou záležitostí. Není se tedy čemu divit, že mrňouskové bývají protivní, často pláčou a také toho moc nenaspí. I pro rodiče a zbytek rodiny je toto období velmi náročné. Jak se tedy na růst prvních zoubků připravit, aby vše proběhlo co nejlépe? A dá se dítěti nějak ulevit od bolesti? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybrat cestovní postýlku


Foto: Alexas_Fotos / Pixabay.com

Narození miminka obrátí život zpravidla naruby, nicméně to neznamená, že by se život rodiny měl zastavit. I s miminkem se dá podnikat spousta aktivit a dokonce se dá i cestovat. Jen je třeba se na vše dobře připravit a zajistit miminku dostatek odpočinku a pohodlí. K odpočinku patří dobrá cestovní postýlka. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Rychlá Novoroční soutěž: Hrajte hned!


Vánoce, Nový rok, začátek roku 2016 - všechno je to tady kolem nás - a jedním z báječných způsobů, jak sobě a svému děťátku tenhle čas zpříjemnit, je určitě s výživným restrukturalizačním krémem, o který si právě teď a právě tady můžete zahrát. Soutěž probíhá do 15.1., ale neváhejte a zúčastněte se již nyní.


Bonding je pro maminku i miminko důležitý


Foto: Milpek75 / Pixabay.com

Svět se mění a s ním i názory na některé oblasti našeho života. Jednou z nich je určitě i porodnictví. V posledních letech došlo k mnoha změnám, které příchod nového človíčka na svět určitě zpříjemnily. Některé z nich jsou vlastně staronové, respektive takové, které byly pro naše předky samozřejmostí, jiné patří k naší době. Do první kategorie lze určitě zařadit i bonding. Co si pod tímto pojmem představit? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist