První rok


Podle čeho vybrat pediatra


Foto: Voltamax / Pixabay.com

Porod se blíží, a tak je nejvyšší čas začít s výběrem pediatra. V některých případech je to poměrně snadné, protože v okolí je pouze jeden lékař. Jinde mají rodiče na výběr. A právě výběr toho správného pediatra je velmi důležitý. Podle čeho tedy pediatra vybírat? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Spánek u dětí aneb Jak dlouho by mělo dítě spát


Foto: Dagon / Pixabay.com

Spánek hraje v životě každého člověka důležitou roli. Někomu stačí spát pár hodin, jiný potřebuje naopak více. Jak je tomu ale u malých dětí? Spí všechny stejně, anebo i mezi nimi existují rozdíly? A kolik hodin by vlastně miminko mělo spát? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč miminka nejčastěji pláčou


Proč miminka pláčou

Každá nastávající maminka a tatínek se nemohou dočkat, až jejich miminko přijde na svět. S příchodem nového člena rodiny však zároveň přichází obrovská změna, na kterou je třeba si zvyknout. A počátky nemusí být úplně snadné. Navíc miminka často pláčou a rodiče neví, co dělají špatně. Co je nejčastějším důvodem pláče u miminek? A jak je uklidnit? Má smysl je nechat brečet, respektive vybrečet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Pupeční kýla u dětí


Pupeční kýla

U některých dětí se po narození objeví pupeční kýla. Rodiče to samozřejmě nejdříve zaskočí či dokonce vyděsí, ale později zjistí, že problém se ve většině případů vyřeší sám. Proč vlastně břišní kýla vzniká? Jak se léčí? A kdy je nutná operace? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybavit přebalovací koutek


Foto: Erika_Wittlieb / Pixabay.com

Pokud čekáte miminko, tak asi přemýšlíte, jak pro něj připravit vše potřebné. K důležitým potřebám patří místo na přebalování. Je třeba si uvědomit, že miminko budete přebalovat několikrát denně, a to po poměrně dlouhou dobu. Z tohoto pohledu se určitě vyplatí zařídit místo tak, aby bylo praktické a pohodlné nejen pro miminko, ale i pro rodiče. Jak na to? Co by mělo v takovém přebalovacím koutku být? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Problémy kluků: Nesestouplé varle


Foto: Kaz/Pixabay.com

Pokud máte již doma chlapečka či jej čekáte, pak jste možná už někdy slyšeli, že varlata v některých případech nesestoupí z břicha do šourku. Této vrozené vadě se říká nesestouplá varlata. V některých případech se problém během prvních šesti měsíců života dítěte vyřeší sám. V opačném případě jej musí řešit lékař, a to zpravidla operací. Zajímá vás více? Pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Prořezávání mléčných zubů


Mléčné zuby

Prořezávání mléčných zubů je pro většinu dětí poměrně nepříjemnou a často i bolestivou záležitostí. Není se tedy čemu divit, že mrňouskové bývají protivní, často pláčou a také toho moc nenaspí. I pro rodiče a zbytek rodiny je toto období velmi náročné. Jak se tedy na růst prvních zoubků připravit, aby vše proběhlo co nejlépe? A dá se dítěti nějak ulevit od bolesti? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybrat cestovní postýlku


Foto: Alexas_Fotos / Pixabay.com

Narození miminka obrátí život zpravidla naruby, nicméně to neznamená, že by se život rodiny měl zastavit. I s miminkem se dá podnikat spousta aktivit a dokonce se dá i cestovat. Jen je třeba se na vše dobře připravit a zajistit miminku dostatek odpočinku a pohodlí. K odpočinku patří dobrá cestovní postýlka. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist