Třetí rok


Státní nebo soukromá mateřská škola


Foto: EME / Pixabay.com

Možná vás v nejbližší době čeká po rodičovské dovolené návrat po zaměstnání, a tak přemýšlíte, do jaké mateřské školy svého potomka umístíte. Vzhledem k tomu, že v současné době je nedostatek státních mateřských škol, tak umístění vašeho dítěte v takovém zařízení nemusí být vůbec snadné. V těchto případech pak rodiče hledají řešení v soukromé sféře. Nicméně mnoho rodičů dnes volí soukromé mateřské školy i z jiných důvodů. Nabízí totiž zpravidla určitý nadstandard, který si státní zařízení nemohou dovolit. Pojďme se tedy společně zamyslet nad výhodami a nevýhodami obou typů mateřských škol. Příjemné čtení.


Jak zvládnout nástup do mateřské školky


Mateřská školka

Nástup do mateřské školky představuje pro dítě (a nejen pro něj) obrovskou životní změnu. Zatímco až dosud bylo v celodenní péči jednoho z rodičů či jiného dospěláka, najednou se ocitá v kolektivu dalších dětí. A nejen, že už se vše netočí kolem něj, ale musí zároveň poslouchat a přizpůsobit se ostatním. To rozhodně není úplně snadné. Jak tedy dítěti pomoci, aby nástup do školky v pohodě zvládlo? Tak na tuto otázku budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jaké oblečení potřebují děti do školky


Oblečení do školky

Prázdniny utekly jako voda a začátek školního roku se nezadržitelně blíží. Rodiče pomalu, ale jistě začínají řešit, co pořídit svému dítěti do školky. Není to úplně snadné, protože během dne bude dítě potřebovat oblečení, které se hodí na různé aktivity. Navíc si ho musí umět samo obléknout. Jak tedy dítě do školky vybavit? Co by nemělo chybět a co je naopak zbytečné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jaké odrážedlo je nejlepší?


Foto: Homero Nuez Chapa / Freerange.com

Máte-li doma neposedné dítko okolo dvou let, tak možná uvažujete o tom, že mu pořídíte odrážedlo. Dítě díky němu získá nejen pocit svobody, ale naučí se i novým dovednostem. Navíc je to fajn příprava na kolo. Podle jakých kritérií ale odrážedlo vybírat? Kdy se vlastně dá s jízdou na něm začít? A jaké doplňky jsou na takové „kolo“ nezbytné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku, který je součástí našeho nového speciálu s názvem „Jak vybírat sportovní vybavení (nejen) pro děti.“ Příjemné čtení.


Tip na knihu: Rozvoj inteligence u dětí od 3 do 6 let


Rozvoj inteligence u dětí od 3 do 6 let

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince, která je tentokráte z oblasti pedagogiky. Jejím cílem je otevřít dětem dveře do světa kolem nás. Ten je přeci tak pestrý a stejně rozmanité jsou i přístupy k němu. S pomocí knihy, kterou napsala Katharina Bäcker-Braun, můžete pomoci dětem rozvíjet jejich inteligenci a tříbit dovednosti. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě správně stolovat


zdroj: OpenImageBank.com

Základy správného stolování je dobré učit děti již odmala. Je jisté, že u úplně malého dítěte nelze očekávat, že bude stolovat perfektně, že bude vědět, která vidlička či nůž se na co používá a podobně. Ale to určitě není cílem „výuky.“ Důležité je, aby dítě vědělo, jak se u stolu chovat, co se smí a co je naprosto nevhodné. A postupně je fajn jeho znalosti a dovednosti rozšiřovat. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak na to. Příjemné čtení.


Vývojová dysfázie


Vývojová dysfázie

Jak často zdůrazňujeme na našich stránkách, každé dítě je jiné – některé začne brzy chodit, jiné třeba mluvit a dalšímu vše trvá o něco déle. Často se jedná o přirozený vývoj, ovšem v některých situacích je třeba zbystřit a nestrkat hlavu do písku. V dnešním příspěvku se zaměříme na jednu z nich, na poruchu vývoje řeči – na tzv. vývojovou dysfázii. Dozvíte se nejen to, jak se tato porucha pozná, ale i to, jak se léčí. Příjemné čtení.


Jak zorganizovat dítěti letní prázdniny


zdroj: OpenImageBank.com

Léto je tu za chvíli a mnoho rodičů již musí definitivně vyřešit, jak svému dítěti zorganizují devět týdnů letních prázdnin. Variant je více, záleží na možnostech a samozřejmě také na představách dospělých i dětí. Ti šťastnější mají zajištěné hlídání díky prarodičům či jiným příbuzným a kamarádům, ostatní musí různě hledat a kombinovat. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak dítěti zorganizovat prázdniny. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist