Čtvrtý rok


Státní nebo soukromá mateřská škola


Foto: EME / Pixabay.com

Možná vás v nejbližší době čeká po rodičovské dovolené návrat po zaměstnání, a tak přemýšlíte, do jaké mateřské školy svého potomka umístíte. Vzhledem k tomu, že v současné době je nedostatek státních mateřských škol, tak umístění vašeho dítěte v takovém zařízení nemusí být vůbec snadné. V těchto případech pak rodiče hledají řešení v soukromé sféře. Nicméně mnoho rodičů dnes volí soukromé mateřské školy i z jiných důvodů. Nabízí totiž zpravidla určitý nadstandard, který si státní zařízení nemohou dovolit. Pojďme se tedy společně zamyslet nad výhodami a nevýhodami obou typů mateřských škol. Příjemné čtení.


Jak zvládnout nástup do mateřské školky


Mateřská školka

Nástup do mateřské školky představuje pro dítě (a nejen pro něj) obrovskou životní změnu. Zatímco až dosud bylo v celodenní péči jednoho z rodičů či jiného dospěláka, najednou se ocitá v kolektivu dalších dětí. A nejen, že už se vše netočí kolem něj, ale musí zároveň poslouchat a přizpůsobit se ostatním. To rozhodně není úplně snadné. Jak tedy dítěti pomoci, aby nástup do školky v pohodě zvládlo? Tak na tuto otázku budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jaké oblečení potřebují děti do školky


Oblečení do školky

Prázdniny utekly jako voda a začátek školního roku se nezadržitelně blíží. Rodiče pomalu, ale jistě začínají řešit, co pořídit svému dítěti do školky. Není to úplně snadné, protože během dne bude dítě potřebovat oblečení, které se hodí na různé aktivity. Navíc si ho musí umět samo obléknout. Jak tedy dítě do školky vybavit? Co by nemělo chybět a co je naopak zbytečné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Rozvoj inteligence u dětí od 3 do 6 let


Rozvoj inteligence u dětí od 3 do 6 let

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince, která je tentokráte z oblasti pedagogiky. Jejím cílem je otevřít dětem dveře do světa kolem nás. Ten je přeci tak pestrý a stejně rozmanité jsou i přístupy k němu. S pomocí knihy, kterou napsala Katharina Bäcker-Braun, můžete pomoci dětem rozvíjet jejich inteligenci a tříbit dovednosti. Příjemné čtení.


Dětský ráj v srdci Šumavy


S kozami ve výběhu je zábava. Foto: autor

Šumava patří mezi nejoblíbenější destinace pěších turistů, cykloturistů a lyžařů všeho druhu. Pokud mezi ně patříte a hledáte výchozí bod pro své túry s dětmi, zkuste určitě Kašperské Hory. Toto malebné městečko patří mezi jedno z center střední Šumavy, odkud se můžete vydat na nepřeberné množství výletů. Kromě toho nabízí i celou řadu dalších možností, jak zde trávit čas – návštěvou některého z muzeí, galerie a třebas i návštěvou jedné z mnoha příjemných hospůdek či kaváren.


Vývojová dysfázie


Vývojová dysfázie

Jak často zdůrazňujeme na našich stránkách, každé dítě je jiné – některé začne brzy chodit, jiné třeba mluvit a dalšímu vše trvá o něco déle. Často se jedná o přirozený vývoj, ovšem v některých situacích je třeba zbystřit a nestrkat hlavu do písku. V dnešním příspěvku se zaměříme na jednu z nich, na poruchu vývoje řeči – na tzv. vývojovou dysfázii. Dozvíte se nejen to, jak se tato porucha pozná, ale i to, jak se léčí. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě čísla


zdroj: OpenImageBank.com

Z batolete se postupně stává „velké“ stvoření, které se neuvěřitelnou rychlostí učí nové věci. Rodiče se starají nejen o to, aby jejich dítě prospívalo po fyzické stránce, ale snaží se co nejvíce rozvíjet i jeho dovednosti a znalosti. Dítě se učí rozlišovat a pojmenovávat předměty kolem sebe, rozlišuje barvy, tvary a další vlastnosti. Vnímá i to, že věcí může být i více. A to už je jen krok k tomu, aby se naučilo čísla a také i počítat. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili povídání právě na toto téma. Příjemné čtení.


Co je koktavost


Koktavost

Řekne-li se koktavost, mnozí si vzpomenou na různé legrační scénky z filmů či zábavných pořadů. Ve skutečném životě však tato vada řeči taková legrace není. Ten, kdo koktavostí trpí, to zpravidla nemá vůbec snadné. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili povídání právě na toto téma. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist