Pátý rok


Tip na knihu: LEGO Friends Brickmaster - Hledání pokladu v městečku Heartlake


LEGO Friends Brickmaster - Hledání pokladu v městečku Heartlake

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem LEGO Friends Brickmaster - Hledání pokladu v městečku Heartlake. Jak již název napovídá, nejedná se o knihu v pravém slova smyslu, ale spíše o stavebnici, která (nejen) děti zavede do báječného světa LEGO Friends, kde mohou společně s Miou a Chloe prožít vzrušující a napínavou cestu za pokladem. Příjemné čtení a stavění.


Naučte dítě znát hodiny


zdroj: OpenImageBank.com

„Mami, kdy pojedeme do ZOO?“ „A kdy už přijde tatínek z práce?“ Tak na otázky tohoto typu odpovídají rodiče malým dětem poměrně často. Menší děti totiž nejsou schopni čas tak úplně pochopit. Nerozlišují mezi minulostí a budoucností, pojem hodina pro ně nemá žádný konkrétní význam. Teprve postupem doby se jejich vnímání času mění. Kdy k tomu dochází? Kdy je ten správný čas naučit děti hodiny? A jakým způsobem postupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě rozeznávat levou a pravou stranu


Foto: Melissat1967 / Freerange.com

Rozlišování pravé a levé strany je dovednost, která je požadována před vstupem do první třídy. Ne každé dítě to zvládne stoprocentně (nakonec i někteří dospělí s tím mají problém), každopádně se určitě vyplatí rozlišování levé a pravé strany se svým potomkem trénovat. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak na to. Příjemné čtení.


Tip na knihy: Slůně Riang a Bílý tygr


Slůně Riang

Máte doma předškoláka či malého školáka, který miluje zvířátka? Rádi byste mu večer před spaním přečetli knihu, která vypráví příběh právě ze života jeho oblíbenců? Na dnešní den jsme pro vás připravili tipy na dvě knihy, které jsou určeny dětem od pěti let a vypráví o slůněti Riangovi a o bílém tygříkovi. Knihy napsala Lenka Rožnovská a ilustrovala Iveta Autratová. Příjemné čtení.


Dětský ráj v srdci Šumavy


S kozami ve výběhu je zábava. Foto: autor

Šumava patří mezi nejoblíbenější destinace pěších turistů, cykloturistů a lyžařů všeho druhu. Pokud mezi ně patříte a hledáte výchozí bod pro své túry s dětmi, zkuste určitě Kašperské Hory. Toto malebné městečko patří mezi jedno z center střední Šumavy, odkud se můžete vydat na nepřeberné množství výletů. Kromě toho nabízí i celou řadu dalších možností, jak zde trávit čas – návštěvou některého z muzeí, galerie a třebas i návštěvou jedné z mnoha příjemných hospůdek či kaváren.


Tip na knihy: Mokré pohádky a Pohádky z parkoviště


Pohádky z parkoviště

Máte doma předškoláka, který miluje pohádky? Rádi byste mu přečetli nějakou knihu s netradičními pohádkami, které určitě zaujmou? Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o dvou knihách, které jsou určeny dětem od pěti let. Knihu „Pohádky z parkoviště“ napsala Zuzana Pospíšilová a ilustroval Michal Sušina. Knihu „Mokré pohádky“ napsala Zuzana Pospíšilová a ilustrovala Jana Valentovičová. Příjemné čtení.


Jak naučit dítě čísla


zdroj: OpenImageBank.com

Z batolete se postupně stává „velké“ stvoření, které se neuvěřitelnou rychlostí učí nové věci. Rodiče se starají nejen o to, aby jejich dítě prospívalo po fyzické stránce, ale snaží se co nejvíce rozvíjet i jeho dovednosti a znalosti. Dítě se učí rozlišovat a pojmenovávat předměty kolem sebe, rozlišuje barvy, tvary a další vlastnosti. Vnímá i to, že věcí může být i více. A to už je jen krok k tomu, aby se naučilo čísla a také i počítat. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili povídání právě na toto téma. Příjemné čtení.


Co je koktavost


Koktavost

Řekne-li se koktavost, mnozí si vzpomenou na různé legrační scénky z filmů či zábavných pořadů. Ve skutečném životě však tato vada řeči taková legrace není. Ten, kdo koktavostí trpí, to zpravidla nemá vůbec snadné. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili povídání právě na toto téma. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist