Šestý rok


Zápisy do 1. třídy na školní rok 2016/2017


Zápis do 1. třídy

Pokud máte doma předškoláka, tak se už asi připravujete na zápis do první třídy. Základní školu už máte zřejmě vybranou a možná i trénujete některé znalosti a dovednosti, které by měl budoucí prvňáček znát a umět. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen to, kdy zápisy probíhají a které děti se k němu musí dostavit, ale získáte také informace o tom, jak takový den probíhá a co by budoucí prvňáček měl umět. Příjemné čtení.


Jakou aktovku či batoh vybrat pro prvňáčka


Aktovka pro prvňáčka

Prázdniny letí jako voda a za pár týdnů začne nový školní rok. Pokud máte doma prvňáčka a ještě jste mu nepořídili školní aktovku či batoh, tak je nejvyšší čas popřemýšlet, jakou tašku mu pořídíte. Na trhu se nabízí značné množství výrobků, a tak není úplně snadné se zorientovat a správně vybrat. Na co se tedy při nákupu školní tašky či batohu zaměřit, respektive která kritéria jsou nejdůležitější? Co by rozhodně na aktovce nemělo chybět? A jak podstatný je vzhled? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak zvládnout letní tábor


Letní tábor

Letní prázdniny jsou konečně tady a s nimi i doba táborů, na které každoročně odjíždí mnoho dětí. Možná to letos čeká i vaše dítě: možná pojede poprvé, možná je již ostřílený táborník. Nicméně ať tak či onak, někdy se stane, že dítěti se na tábor najednou nechce, pláče či je smutné a chce zůstat doma. Jak v takovém případě postupovat? Nutit dítě, anebo ho nechat doma? Kdy pobyt mimo domov zrušit? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na knihy: DeTeKTiVové a falešní stěhováci


DeTeKTiVové a falešní stěhováci

Pokud je vaše dcera či syn milovníkem záhad, tajemství, napětí a dobrodružství, pak se určitě s chutí pustí do knižní novinky s názvem DeTeKTiVové a falešní stěhováci, kterou vydala Grada Publishing. Knihu "Detektivové a falešní stěhováci" napsala Zuzana Pospíšilová a ilustrovala Markéta Vydrová. Příjemné čtení.


Nejčastější problémy dětí ve škole


Problémy ve škole

Děti tráví ve škole značnou část dne. Je proto důležité, aby tam byly spokojené. Jenže ne vždy se to daří a rodiče pak musí řešit problémy, které se ve škole objeví. A není to samozřejmě vždycky jednoduché. V dnešním příspěvku se proto zaměříme na nejčastější problémy dětí ve škole. Příjemné čtení.


Tip na knihy: DeTeKTiVové a podivné krádeže


DeTeKTiVové a podivné krádeže

Pokud je vaše dcera či syn milovníkem záhad, tajemství, napětí a dobrodružství, pak se určitě s chutí pustí do knižní novinky s názvem DeTeKTiVové a podivné krádeže, kterou vydala Grada Publishing. Knihu "Detektivové a podivné krádeže" napsala Zuzana Pospíšilová a ilustrovala Markéta Vydrová. Příjemné čtení.


Učení nemusí být mučení aneb Jak usnadnit dítěti přípravu do školy


Učení

Školní rok je v plném proudu a na pořadu dne jsou písemky a zkoušení, které je třeba co nejlépe zvládnout. A to se zpravidla neobejde bez učení či aspoň zopakování probírané látky. Jenže právě to může být kámen úrazu. Ne každé dítě se umí učit, což se v pozdějších ročních základní školy stává poměrně velkým problémem. Jak tedy dítě naučit „učit se“? Co v této oblasti mohou udělat rodiče? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Co si představit pod pojmem školní zralost?


Školní zralost

Zápisy do prvních tříd se blíží a mnozí rodiče přemýšlí, zda jsou jejich děti připraveny zvládnout nároky, které na ně škola bude mít. Co by vlastně dítě mělo před nástupem do první třídy umět? A jak se pozná, že je na první třídu připraveno? Existuje nějaký způsob, jak dítě otestovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist