15. a 16. rok


Tip na knihu: Kreslený svět podle Annie


Kreslený svět podle Annie

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o další knižní novince z nabídky vydavatelství Mladá fronta. Jmenuje se „Kreslený svět podle Annie.“ Autorkou je Laura Lee Gulledge. Jedná se o výjimečný komiks, který vypráví o šestnáctileté dívce, jenž se se svými rodiči přestěhuje z Virginie do New Yorku. A tato změna pro ni není vůbec jednoduchá. Jak se Annie vypořádá s novou situací? Jak zvládne své dospívání a svět kolem sebe? Čtěte dále a dozvíte se více. Příjemné čtení.


Jak vybrat střední školu


Foto: Bilal Aslam / Freerange.com

Pokud máte doma páťáka, sedmáka či deváťáka, tak možná právě nyní přemýšlíte o tom, jakou střední školu pro něj vybrat. U páťáků a sedmáků je nabídka poměrně omezená, jedná se pouze o osmiletá a šestiletá gymnázia. V případě deváťáků je výběr samozřejmě mnohem širší, ovšem na druhou stranu je o to složitější. A to i proto, že žák na nějakou střední školu či učební obor prostě jít musí. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak střední školu vybrat, jak se připravit na přijímací řízení a mnohé další informace na toto téma. Příjemné čtení.


Kam po deváté třídě aneb Jak vybrat střední školu


Definitivní rozhodnutí o tom, kam budou směřovat další kroky žáků devátých tříd se blíží. Rodiče, žáci, ale samozřejmě i učitelé společně zvažují, která škola či odborné učiliště by bylo pro toho kterého žáka nejlepší. A protože se jedná o poměrně zásadní krok v životě mladých lidí, který může ovlivnit jejich budoucnost, připravili jsme pro vás na dnešní den několik tipů a rad, jak vybrat tu správnou střední školu. Příjemné čtení.


Rodinné finance: Jak se naučit hospodařit


Rodinné finance

Pro děti i mladé lidi je velmi důležité, aby znali hodnotu peněz, věděli, co si mohou dovolit a co už je nad jejich možnosti a uměli se orientovat ve světě financí. Tyto znalosti a dovednosti jim velmi usnadní řešení běžných životných situací, popřípadě i složitějších problémů. Kde se vše ale naučit? Ve škole, anebo je to úkol rodičů? V dnešním příspěvku se dozvíte zajímavé informace na toto téma a také v něm naleznete příručku, podle které se děti mohou naučit hospodařit. Příjemné čtení.


Brigády nejen na léto


Vyhledávání práce na internetu

Vzpomínáte na své brigády? Říkáte si, jaké to bylo báječné období, když jste sbírali brambory, jezdili na chmel, anebo dělali praktikanta či vedoucího na letním táboře? Přemýšlíte, zda už není na čase, aby i váš potomek začal „pracovat“? Nebo je to zbytečné, protože peníze vlastně nepotřebuje? Jak ale brigádu najít a co to obnáší? A kolik si tak může vydělat? Tak nejen na tyto otázky vám odpoví náš dnešní příspěvek.


Hormonální antikoncepce nejen pro mladé dívky


Autor: Jakub Cejpek / Dreamstime.com

Zvažujete, že byste (možná opět) začala užívat antikoncepci? Anebo se přiblížila doba, kdy bude nějaký typ antikoncepce potřebovat vaše dcera? Na trhu se nabízí široké spektrum hormonální antikoncepce. Z čeho je tedy možné vybírat? A jaká hormonální antikoncepce je nejvhodnější pro mladé dívky? Chcete-li vědět více, čtěte dále. Zároveň budeme rádi, když nám pošlete své názory, tipy a zkušenosti s hormonální antikoncepcí, eventuelně antikoncepcí jako takovou.


Přijímací zkoušky na střední školu v roce 2010


Přihláška na střední školu

Čeká vás a vašeho potomka v letošním roce rozhodování, kam po základní škole? Možná už máte jasno a právě teď řešíte přihlášky na vybrané střední školy. Jak na to? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém shrnujeme podstatné informace k podání přihlášek na střední školy, konání přijímacích zkoušek, jaké povinnosti má škola, žák a další. Přejeme vašemu dítěti šťastnou ruku při výběru školy a hlavně hodně úspěchů u přijímacích zkoušek.


Schola Pragensis 2009: vyberte tu správnou školu


Schola Pragensis 2009

Téměř 150 vystavovatelů z řad gymnázií, bankovních akademií, hotelových škol, konzervatoří i kadeřnických nebo obchodních učilišť se představí na výstavě Schola Pragensis, která se od 12. do 14. listopadu koná v pražském Kongresovém centru. Lákavá je přitom nejen možnost seznámit se s nabídkou škol (a to zdarma), ale i skutečnost, že v minulých letech tu třeba cukrářské obory nabízely ochutnávky.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist