17. a 18. rok


Nitroděložní tělíska


Nejčastějším typem antikoncepce, které u nás ženy používají, jsou antikoncepční pilulky. Stejně jako ostatní druhy antikoncepce má i tato své nevýhody. Navíc jsou ženy, které hormonální antikoncepci užívat vůbec nesmí. Existují však i další metody antikoncepce. Jednou z nich jsou nitroděložní tělíska. A právě o nich bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Nezapomínejte na preventivní kontroly u lékaře


Preventivní prohlídky dospělých

Hodně lidí chodí k lékaři až ve chvíli, kdy je skutečně něco trápí. Byť se situace pomalu, ale jistě zlepšuje, preventivní kontroly stále bohužel nejsou samozřejmostí. Přitom právě díky nim je možné odhalit některé problémy, které lze řešit mnohem rychleji a jednodušeji než kdyby s nimi člověk přišel až ve chvíli, kdy ho něco bolí či má jiné potíže. A může se jednat třeba jen o obyčejný zubní kaz. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili přehled preventivních prohlídek, které by měl člověk absolvovat.


Jak zacházet s vizitkami


Vizitky a vizitkovník

Přestože se dnes preferuje vše v elektronické podobě, vizitky mají stále velký význam. Je to totiž nejjednodušší způsob, jak druhé osobě předat důležité informace a kontakt na sebe. Předávání a přijímání vizitky má svá pravidla, která je určitě dobré znát. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Nové závěrečné zkoušky v učebních oborech


zdroj: OpenImageBank.com

Zatímco o státních maturitách se vedly dlouhé diskuze, učňovské školství zůstalo tak trochu ve stínu pozornosti veřejnosti. A přitom i zde dochází k mnoha změnám. Tou největší jsou nové závěrečné zkoušky, které budou od příštího školního roku povinné pro všechna učiliště. Jak budou zkoušky vypadat? A jak tyto novinky školy a žáci přijímají? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybrat vysokou školu


Studium na vysoké škole

Pokud máte doma maturanta, tak možná právě nyní společně řešíte, jakou vysokou školu vybrat. Definitivní rozhodnutí o tom, kam budou směrovat jeho další kroky, se blíží, takže je třeba učinit rozhodnutí. Výběr je v současné době poměrně široký, ovšem na druhou stranu asi i o to složitější. A protože se jedná o zásadní krok v životě mladých lidí, který ovlivní jejich budoucnost, připravili jsme pro vás na dnešní den několik tipů a rad, jak vybrat tu správnou vysokou školu. Příjemné čtení.


Jak budou probíhat maturity v roce 2014


zdroj: OpenImageBank.com

Maturity jsou často diskutovaným tématem již několik let. Zavedené i připravované změny nejsou vždy přijímány pozitivně a v některých případech se vlastně ani není čemu divit. Na druhou stranu jen čas ukáže, zda to byl krok správným či špatným směrem. A protože maturity se opět blíží, připravili jsme pro vás povídání právě na toto téma. Dozvíte se v něm, jak budou probíhat zkoušky dospělosti v letošním roce. Příjemné čtení.


Jak rozumně ušetřit za studium v zahraničí


zdroj: OpenImageBank.com

Studium v zahraničí je (nejen) pro mladé lidi výbornou příležitostí pro to, aby se zlepšili v cizích jazycích, poznali jinou kulturu a samozřejmě také nové přátele. Je jasné, že se nejedná o úplně levnou záležitost, a tak asi většina studentů, respektive jejich rodičů ocení, když něco ušetří. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili několik rad, jak ušetřit na bankovních poplatcích za výběry z bankomatů a za převod peněz mezi českými a zahraničními bankami. Příjemné čtení.


Absolventi na trhu práce – ztracená generace?


Ing. Jiří Halbrštát

Práce, respektive zaměstnání hraje v životě člověka významnou roli a v pomyslném žebříčku hodnot se většinou umístí v první pětici. Je tedy logické, že pokud člověk práci nemá, byť o ní stojí, nachází se ve velmi těžké situaci. V dnešním příspěvku, který je součástí speciálu redakce JáRodič.cz s názvem "Jak mít úspěch na trhu práce" se tentokráte zaměříme absolventy.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist