Těhotenství


Kdy a jak odstříkat mateřské mléko pro miminko


Foto: Badarsk / Pixabay.com

Velká část maminek plánuje, že bude své miminko po narození kojit. Jenže ne vždy vše vyjde dle jejich představ. Může se například stát, že miminko není schopno z prsu sát, mléka je nedostatek či se maminka musí od miminka na nějakou dobu odloučit. V těchto případech a nejen v nich může být výborným řešením odstříkání mateřského mléka. Kdy je tedy vhodné mléko odsávat? A jak na to? Jakým způsobem mléko uchovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Hořčík v těhotenství


zdroj: OpenImageBank.com

Těhotenství je pro mnoho žen sice krásným, ale poměrně náročným obdobím. Jejich tělo se musí přizpůsobit obrovským změnám. Proto se určitě vyplatí mu v jeho „práci“ pomoci a dodat mu všechny potřebné látky. Jednou z nich je i hořčík. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Podle čeho vybrat pediatra


Foto: Voltamax / Pixabay.com

Porod se blíží, a tak je nejvyšší čas začít s výběrem pediatra. V některých případech je to poměrně snadné, protože v okolí je pouze jeden lékař. Jinde mají rodiče na výběr. A právě výběr toho správného pediatra je velmi důležitý. Podle čeho tedy pediatra vybírat? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Předporodní deprese


Foto: Greyerbaby_/ Pixabay.com

O poporodních depresích už asi slyšel každý. Možná ale překvapí, že existují i předporodní deprese. Překvapivě to není výjimečná záležitost. Těhotenství klade na ženu vysoké nároky. V jeho průběhu dochází k obrovským hormonálním změnám, které mají vliv na nálady a pocity těhotné ženy. Někdy se dokonce stane, že se dostaví i deprese. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Zotavení po císařském řezu


zdroj: OpenImageBank.com

V některých případech je těhotenství ukončeno císařským řezem. V podstatě se jedná o operaci, která vyžaduje rekonvalescenci. K tomu se novopečená maminka musí vyrovnat i se samotným porodem. A to samozřejmě není všechno: někdo se také musí postarat o miminko. Není ale třeba se děsit. Důležité je dopředu vědět, jak v takovém případě vše probíhá a jak napomoci co nejrychlejšímu zotavení. A právě na toto téma je náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak se změní tělo po porodu


Foto: Holdosi / Pixabay.com

Během těhotenství se tělo ženy výrazně změní. Porodem se samozřejmě tělo nevrátí jako mávnutím kouzelného proutku do své původní podoby. Chce to čas a trpělivost a zpravidla je třeba i nějaká snaha ze strany ženy. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak na to. Příjemné čtení.


Jak zvládnout změny nálad v těhotenství


Nálady v těhotenství

Říká se, že těhotenství patří k nejkrásnějším obdobím v životě každé ženy. Některé ženy s tímto tvrzením určitě souhlasí, jiné to vidí úplně jinak. Ať tak či onak je jasné, že těhotenství klade na ženu vysoké nároky. V jeho průběhu dochází k obrovským změnám, které je třeba zvládnout. Taktéž se objevují změny nálad a různé nepříjemné pocity, což k spokojenosti budoucí maminku ani jejího okolí nepřispívá. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Proč po porodu padají vlasy


Foto: Pixabay.com

Vlasy jsou pýchou každé ženy. Když začnou padat, tak je to nepříjemná situace. S padáním vlasů se mnoho žen setká po porodu. Příčin je hned několik. Pozitivní zprávou je, že se jedná o dočasnou záležitost, ale to samozřejmě nic nemění na tom, že je to pro většinu žen stresující. Dá se vypadávání vlasů po porodu nějak předcházet? A co dělat, když začnou vlasy padat? Kdy navštívit lékaře? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist