Příspěvky rodičů do rubriky Péče o dítě


Končí možnost zápisu děti do cestovních pasů


Pozor pozor - chcete v létě cestovat s dětmi do ciziny mimo Evropu - musíte si je co nejdřív zapsat do cestovních pasů


Je to šílené?


Možná se také někdo z Vás už setkal s šílenou matkou nebo otcem.


NENECHTE DĚTI KLEČET!!!


Lukáš

Když byl Lukáš ještě hodně malý, tak jsme nevěnovali pozornost tomu v jaké je poloze a když už byl větší, tak si k jídlu na židli prostě klekl.


První školní den


Začátek roku nám začal se spoustu zdravotních problémů.


Děti a sluníčko


Letní sluníčko je velmi silné, obzvlášť pro dětskou pokožku, která je tenoučká, má ještě nedokonale vyvinutý kožní film a její obranyschopnost je také snížená. Děťátka do 6 měsíců by měla být proti sluníčku maximálně chráněná například slunečníky, síťkami, pokrývkou hlavy, vzdušným oblečením a kvalitním krémem s faktorem 60.


Péče o zoubky kojenců a batolat


Čištění zubů a dásní u kojenců je stejně důležité jako u dospělých lidí.Rodiče musí za děti čistit zuby až do předškolního věku. Zde je důležité mimo samotné čištění vytvořit v dítěti návyk na pravidelnou hygienu, kterou bude následně brát jako něco samozřejmého.


Aktivní dítko


Je to k nevíře, ale sotva začalo teplejší počasí a dcera ( Terezka, 2 r. ) se uzdravila z podivného a vleklého nachlazení, začalo se chodit ven. Terezka je patrně velmi živé dítko a když ji pozoruju, připadá mi že je živější a aktivnější než jiné dítka jejího věku. Prolézačky a klouzačky dokáže neúnavně využívat, až je problém ji z těchto atrakcí dostat pryč. Poslední dobou má ale fakt smůlu, co procházka ven to nějaký drobný úraz. Skluzavky nejlépe slézá právě v opačném směru a pak se diví, že stále padá. Když se jde někam na vycházku, chová se jak utržená ze řetězu a je problém ji ukočírovat. Často se z ničeho nic rozeběhne aniž by se rozhlédla a pak sebou sekne o zem. Tu odřené kolínko, ruka, tvář ... někdy si říkám, potkat nějakopu paní ze sociálky tak máme problém s vysvětlováním, že ji netýráme ale že to jsou všechno drobné úrazy které si sama způsobila. A prostě ji neuhlídáte. Nedá se to. Mamina je z toho už nešťastná a občas na ni pozoruji výčitky svědomí, když přijdu z práce a ona mi vysvětluje co se dceři zase přihodilo. Ne zřídka se slzama v očích. Naše Terezka je otlučenější než lecjaký chlapec v jejím věku. Často si říkám po vzoru reklamy " asi budeme muset teď to spoření předělat víc na úrazy " !!! Nevím jestli jsme na tom takhle jen my s dcerou, ale mívám smíšené pocity. Terezka je zlatá a máme ji moc rádi, ale už aby vyrostla do věku, kdy snad bude rozumější. Je to fakt těžké, uhlídat takového živého čertíka.


Návštěva u lékařů


Přeji Vám krásný den. Je to k nevíře, ale moje malá Natálka byla minulý týden nemocná. Chytila dle lékařky, která zastupovala našeho doktora, letní virózu.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist