Výchova dítěte


Výchova dětí aneb Kdy začít


Foto: VBorodinova / Pixabay.com

Kdy začít s výchovou dítěte? Možná vám to připadá jako zvláštní otázka, nicméně ona tak od věci není. Máte-li doma bezmocný uzlíček, tak asi o výchově zatím nepřemýšlíte. Nicméně už v této době je možné s „výchovou,“ byť v přeneseném slova smyslu začít. Jak ale měsíce utíkají, je na čase se zamyslet a opravdu se do výchovy pustit. Kdy a jak tedy začít? Jak by měla výchova vypadat? Existuje nějaké doporučení, jak postupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak pomoci dětem se „školním“ stresem


Foto: Darksoul_/ Pixabay.com

Byť si to dospělí často nepřipouští, i děti mají své starosti, problémy a stresy. Nemusí sice chodit do práce, vychovávat děti, splácet hypotéku a platit účty, ale to neznamená, že jejich starosti jsou menší či méně významné. Někdy dokonce naopak. S jakým stresem se ve škole děti setkávají? Umí se mu postavit? V čem jim mohou pomoci rodiče? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak na tvrdohlavé dítě


Foto: Cherylholt / Pixabay.com

Být rodičem není vůbec snadné a být rodičem tvrdohlavého dítěte je ještě těžší. Každopádně rodič se musí k dané situaci nějak postavit a zároveň se musí naučit, jak dosáhnout co nejlepších výsledků s co nejmenším úsilím, respektive jak aspoň občas dosáhnout svého. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Pozor na uplácení dětí


Foto: Vborodinova_/ Pixabay.com

Vychovávat dítě rozhodně není snadný úkol. Novopečený rodič je postaven do role, kterou se vlastně učí za pochodu. A ne vždy se to samozřejmě daří zcela dle jeho představ. Určitě se proto vyplatí používat selský rozum a sem tam si třeba přečíst něco, co by člověka mohlo nasměrovat. Je už pak jen na rodiči, zda je pro něj daná informace využitelná či nikoliv. A o výchově bude i náš dnešní příspěvek, který je zaměřen na uplácení dětí. Příjemné čtení.


Jak s dětmi trénovat orientaci v prostoru


Foto: PIRO4D_/ Pixabay.com

Orientace v prostoru je pro život velmi důležitá. Nejde jen o to, aby se člověk neztratil, věděl, kde je vpravo a vlevo, ale orientace je důležité například i pro čtení a psaní textu. Orientaci je třeba s dětmi trénovat již odmala. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak přežít učení s dětmi


Foto: Geralt / Pixabay.com

Když se řekne škola, objeví se rodičům zejména mladších školáků v očích téměř hrůza: domácí úkoly, učení, shánění či příprava různých pomůcek, a to vše je často třeba stihnout po návratu ze zaměstnání. Jak vše zařídit, aby učení a příprava do školy probíhala v co největším klidu? Pojďme společně hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč na děti nekřičet


Foto: Sasint_/ Pixabay.com

Když se narodí děti, zpravidla mají rodiče vcelku jasnou představu, jak je budou vychovávat. Někdo zahrne výchovné prvky svých rodičů, jiný se jim naopak snaží ze všech sil vyhnout. Pravdou ovšem je, že ve vypjatých situacích pak rodič někdy reaguje jinak, než by si přál. Pak je mu to často líto, obviňuje se, že selhal, připadá si naprosto neschopně. Výchovnému prostředku, kterému by se člověk chtěl vyhnout, je křik. A právě ten zaznívá častěji, než by si rodiče přáli. Jak na to? Dá se křiku ve výchově vyhnout? Proč je vlastně tak „špatný“? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Praktické tipy, jak ušetřit při nákupu školních potřeb


Začátek září je rozhodně finančně nejnáročnějším obdobím pro rodiny s dětmi. Po sezóně dovolených, kde si řada z nás dopřeje a utrácí více, než po zbytek roku, přichází tvrdý návrat do reality všedních dnů.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist