MHD


Pamatuju se, jak jsem poprvé jela s malou autobusem. Byla jsem nervózní a bála se, jestli mi někdo pomůže sám od sebe, nebo bych měla cestujícího přímo oslovit? A průkazku ukázat řidiči jen tak, když bude přijíždět, jak to dělá spousta maminek, nebo raději ukázat až u okýnka?


Komentáře, názory a rady

MHD
Vzhledem k tomu,že mám druhé dítko,nyní 1.5roku a starší5let, mám zkušeností mnoho.Ze začátku jsem byla dost nejistá,asi jako každá novopečená maminka.Sama jsem rvala kočár do tramvaje i autobusu a málem sletěla,zatímco lidé uvnitř tupě zírali.Časem jsem se naučila být tvrdší,nyní když mi nejde nikdo pomoct,tak zařvu ,,nemohl by mi prosím někdo pomoct nastoupit" a věřte mi,že vžycky někdo vstane.Bohužel,někdy je to babička,která by sama pomoc potřebovala. A také už jsem párkrát najela lidem sedícím na místě pro kočárek na nohy,potom vyskakovali celkem rychle. Bydlím na venkově a tady se mi nestává,že by nikdo nepomohl,pomůže i řidič,ale do Prahy jezdíme často a to je boj,člověk musí být otrlý. Moc hezký zážitek v MHD mám z těhotenství,tenkrát jsem nastoupila do tramvaje plné mladých lidí a nikdo mě (jako téměř vždy) nepustil sednout. Vzadu stál otrhaný,páchnoucí bezdomovec a ten když to viděl,začal řvát ,,to tu maminku nepustíte nikdo sednout,nevychovanci..." V tu chvíli mladíci ze sedadel přímo vyskakovali a byli pěkně rudí.Jo to jsem se pobavila.Přeji všem klidné cestování a nebojte se říci si o pomoc. Nenechte se odradit zlými lidmi.
autor: renata.brezinka (www stránky) | vloženo: 24. 03. 2010, 10:35:27 | odpovědět 
mhd

autor: renata.brezinka (www stránky) | vloženo: 24. 03. 2010, 10:10:47 | odpovědět 
MHD
Tak to je teda síla, já sice s kočárkem radši jezdila pěšky než abych někomu říkala ale když je potřeba dojet dál MHD se nevyhnete a takový pán by mě teda uplně znechutil a otrávil.
autor: Vlaďuša (www stránky) | vloženo: 16. 03. 2010, 14:10:29 | odpovědět 
Cesty MHD s kočárkem
Ahoj Filipino, mám podobné zkušenosti jako ty. Někdy jsou lidé úplně v pohodě, ochotně pomohou, jindy se tváří, že tam nejsou. Přístup onoho pána mě "dostal" - no, nechci být ošklivá a opravdu mu to ani nepřeji, ale on třeba také jednou bude potřebovat pomoc...a potká-li stejné lidi, bude muset sedět doma na zadku on :-). Já jsem z Prahy, takže jsem se s dětmi snažila co nejvíce využívat metra a vybírat si stanice, kde zvládnu nastoupit i vystoupit bez cizí pomoci. Pokud to nebylo možné, tak jsem co nejvíce využívala lehoučkých golfek... Tak šťastné cestování
autor: Karolína (www stránky) | vloženo: 14. 03. 2010, 21:12:38 | odpovědět 

Vložit vlastní názor nebo radu
Jméno:
E-mail: (e-mail je nepovinný)
Titulek:
>> Nevkládejte prosím odkazy. Budou nefunkční. <<


Sem prosím opište kód z obrázku:

Speciál: Letní dovolená a dětské tábory

Jesle a další služby v různých městech ČR

Služby pro rodiče a děti v různých městech

Další články tohoto rodiče

všechny jeho/její články
Anetka

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Piškotko, tak ještě jednou. nějak se mi to nepodařilo. Důležité je, aby se člověk cítil dobře. myslím, že jsi teď se svým vzhledem spokojená-je to něco nového a hlavně se ti to líbí. Užívej si to a těším se na další povídán (Karolína)
Piškotko, myslím, že je důležité, aby yse člůověk (Karolína)
zatím se nudím (brontik)
Karolíno - doma se nemaluju vůvec, to jsem nikdy nedělala a ani si nelakuju vlasy, ale když se mám jít fotit, nebo někam jedem tak u zrceadla strávím dost času, neumím se namalovat jako mě namalovala Štěpánka, pudr taky nepoužívám (piskotka)
Piškotko, opravdu super proměna. A jak v reálu? Daří se ti účes udržovat a maluješ se poctivě každý den? :-) Ale vážně, určitě jsi nadšená a spokojená :-) (Karolína)

Anketa


© 2009, 2010 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Počítačová laboratoř GJM, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí