Nahota v běžném životě


Foto: Gaille / Pixabay.com

Nahota je všude kolem nás. Spatřit nahé ženy a muže je možné nejen v časopisech, ale i v televizi či na internetu. Říká se, že nahota je přirozená, ale není jí přeci jen už moc? A co nahota v soukromí, respektive nahota v rodinách s dětmi? Jak vůbec nahotu vnímají děti? Jaký by měl být přístup rodičů? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat společné odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Co číst: Knihy nejen pro děti a mládež na Vánoce 2019


Možná se to ještě nezdá, ale Vánoce jsou nedaleko - a s nimi i čas vybrat dárky pro své blízké. Knihy patří k oblíbeným vánočním dárkům a nejinak tomu určitě bude i letos. Jaké knihy vycházejí v ...


Neplodnost je velkým trápením českých párů


Výskyt problémů s neplodností podle odborníků narůstá. Neúspěšně počít potomka se aktuálně snaží každý čtvrtý až pátý pár, přičemž příčiny mohou být různé. V loňském roce převýšil počet provedený...


Když dítě cestuje do zahraničí


Zdroj: OpenImageBank.com

Všichni si už asi zvykli na to, že pokud dítě cestuje do zahraničí, tak musí mít vlastní cestovní pas, anebo občanský průkaz....


Deníky a články rodičů

Jak vybrat postýlku pro ...


Nedávno jsme s manželem vybírali postýlku pro našeho Lukáška a dalo nám docela dost práce najít takovou, která bude vyhovovat jak nám, tak i dítěti a navíc nějakou d...

Jak jsme s dcerou vyrábě...


Poslední víkend prázdnin byl u nás poměrně deštivý a zakaboněný, navíc mi přišlo, že na všechny dolehla ne moc dobrá nálada konce prázdnin, nutnosti jít do školy, zh...

Komentáře rodičů

Komentář
Bere ho moje mamka už nějakou dobu a je moc spokojená. ...>>
Komentář
Stáňo, zelený čaj jsem od vito life ještě nezkoušela. Ale musím říct, že od nich...>>
Komentář
Ahoj, loni jsme byli od stejné agentury na tandemovém seskoku a fakt paráda. Můj...>>

Jak předejít syndromu vyhoření u maminek


Foto: Lograstudio / Pixabay.com

O syndromu vyhoření už asi slyšel každý. Možná ale překvapí, že se tento problém netýká jen vybraných profesí, ale postihnout může kohokoliv – a maminky na mateřské či rodičovské dovolené rozhodně nejsou výjimkou, právě naopak. Co vlastně syndrom vyhoření znamená? Jakým způsobem se projevuje? Jak se mu dá předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč děti neuplácet jídlem


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Když se dítě narodí, učí se rodič rozpoznávat jeho potřeby. Když pláče, jako první jej napadne, že má hlad. A někdy tento stav přetrvává i do vyššího věku dítěte: dítě je v nepohodě nebo zlobí, rodič mu automaticky nabídne něco k jídlu. Jenže jídlo je tady pro to, aby dodalo tělu vše potřebné, zajistilo jeho zdravý vývoj, nikoliv jako úplatek. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Volba vysoké školy: Práva a ekonomie ne


Za posledních 18 let se v Česku výrazně změnily preference zájemců o vysokoškolské vzdělání. V porovnání s lety 2001 a 2010 zaznamenaly letos největší pokles ekonomické a právnické fakulty. Zájem o lékařské a zdravotnické obory naopak raketově roste a lékařské fakulty jsou v roce 2019 podle počtu přihlášek těmi nejžádanějšími. Ukázala to analýza vzdělávací společnosti Tutor vycházející ze zdrojů od MŠMT a jednotlivých fakult.


Proč nekouřit (nejen) v těhotenství


Foto: Pexels / Pixabay.com

Kouření škodí lidskému zdraví – to není snad třeba ani zmiňovat. Nicméně lidskému zdraví škodí daleko více věcí a přesto je lidé dělají. Tak to prostě je a je na každém člověku, aby posoudil, zda mu ta činnost skutečně stojí za to či nikoliv. Trochu jiná situace je ale v těhotenství, kdy maminka nemá odpovědnost jen za sebe, ale i za ještě nenarozené dítě. Jak je to s kouřením v těhotenství? Jak ovlivňuje ještě nenarozené dítě? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Takové jsme my


Takové jsme my

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Takové jsme my. Autorkou je Ellen Baileyová. Ilustracemi knihu doplnila Nellie Ryanová. Kniha není vlastně klasickou knihou, ale zápisníkem, který je určen nejlepším kamarádkám. Díky ní si mohou vytvořit trvalý záznam o svém přátelství. Příjemné čtení, vlastně psaní.


Proč pít kakao


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Mnoho lidí má kakao spojeno s dětstvím. Někdo jej miluje, jiný by tento nápoj nevzal do úst. Ať tak či onak, je dobré vědět, že kakao má pozitivní vliv na lidský organismus. Navíc kakao nemusí být konzumováno pouze jako nápoj, ale fajn je i na/v různých pokrmech. Proč tedy jíst či pít kakao? Co je na něm tak pozoruhodné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Co si myslíte o předmanželské smlouvě?


Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto zřejmě dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim. Co si o ní myslíte vy? Máte takovou smlouvu?


Quarter-life crisis


Foto: Freephotos / Pixabay.com

Každý už asi někdy slyšel o krizi středního věku, která ve větší či menší míře postihuje téměř každého. Možná ale překvapí, že se v životě objevuje ještě další větší krize, která dostala název „The quarter-life crisis“ a postihuje lidi mezi dvacátým a třicátým rokem života. Co je příčinou krize v tomto věku? Jak ji poznat? Dá se jí předcházet? A jak ji řešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist