Lukynovi pokrokyLukášek trošku povyrostl a tak konečně začal komunikovat s okolím.

Doma jsem nijak zvláštní změnu do dneška nezaznamenala, i když ve Speciálně pedagogickém centru mi řekli, že Lukyn s nimi začal hezky komunikovat, že se přeci jen od poslední návštěvy, kdy jen mlčel a nechtělo se mu mluvit, řekl i nějaké věty.

Když chtěl napít, tak říkal jen pití a někdy ani to ne, spíš ukazoval a myslel si, že mu bude vše procházet. Jednoho dne jsme tomu udělali přítrž a nedostal napít, dokud neřekl aspoň to pití, nebo dej mi pití, dnes říká, prosím dej mi pití. Žízní samozřejmě neptrpěl, i když mi to neřekl, za celý den ani jednou.

Jednoho dne jsme šli po mostě a nějaký pán seděl na židličce u řeky a Luky z ničeho nic řekl: "Rybář chytá ryby." Já v tu chvíli myslela, že se mi to zdá a tak mi to musel opakovat ještě jednou a následovala veliká pochvala.

Na logopedii chodíme už moc dlouho a i když ho logopedka chválila, já jí vždy říkala, že takhle s námi doma mluvit nechce, příště jí ale už řeknu, že se zázrakem rozpovídal.

 

Když jsou ve školce akce na různé knihy a pracovní sešity, vždy se nějaká objedná a většinou se schová k Ježíšku. Posledně měli v nabídce pracovní sešit pro předškoláky s piráty, objednala jsem jí a Lukyn jí o Vánocích našel pod stromečkem. Ještě věří na Ježíška, takže má z dárků opravdu radost. Právě tento sešit ho rozmluvil. Jelikož byl 2 týdny doma kvůli nemoci, tak si v tomto sešitě kreslil a dělal různé úkoly. Za poslední 3 dny jsem z něj dostala počítání do 10ti, rozpoznání číslic do 5ti, co se týče barev, konečně mi řekne červená, která se mu špatně říkala. Pokud má vymalovat k trojce tři obrázky, tak je spočítá a pak správně vybarví. Dokonce mi i dnes říkal kolik rybiček kouká doleva a kolik doprava.

Taky jsem dnes vzala do ruky klasickou knihu pro předškoláky s úkoly, kde jsou cvičení na paměť, řeč, vyprávění... To byl vždy kámen úrazu. Buď na to hodinu jen uraženě koukal, nebo mi něco málo řekl. Nalistovala jsem jednu dvojstranu s obrázky a chtěla jsem, aby mi pověděl, co kdo na tom obrázku dělá. Tak jsem se dozvěděla, že tam jsou 3 holky a jeden kluk, 3 stromy, panenky, jak mají vybavený pokoj. Pak s pomocí říkal, že kluk má v košíku jablka a že obraz vysí na zdi a co na něm je. Takže spokojenost byla veliká.

 

Nevím jak moc na jeho mluvení má právě ten pracovní sešit nebo prostřižená uzdička pod jazykem asi 3 týdny nazpátek. Ale každopádně jeho pokroky jsou znatelný i doma, ve školce, na logopedii a tak jen doufám, že už to tak zůstane a vše se bude už nadále jen zlepšovat. Dneska jsme rozdodli, že Luky i tak půjde do školy o rok déle, že mu dáme odklad.


(22. 10. 2010 | piskotka)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z rodičů, tedy uživatelů/ek: piskotka (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto rodiče: všechny jeho/její články, Lyžování, Výlet, hry na JáRodič
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

pěkný článek
my musíme trénovat Ř...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist