Podpořte kreativitu dětí i svou ...


Není to tak dávno, co jsem potřeboval pro známé jako dáreček takovou nějakou zvláštní drobnost. Nejlépe něco vlastnoručně udělané.


Dětský slovníček


Asi každý rodič se těší až jeho ratolest začne konečně mluvit a řekne vytoužené "maminko", "tatínku". To pak hned pookřejeme a na duši nás cosi příjemě zahřeje, z toho že náš človíček toho zase umí víc. A může se s námi podělit o své pocity a naše komunikace hned nabývá nové rozměry.


Aktivní dítko


Je to k nevíře, ale sotva začalo teplejší počasí a dcera ( Terezka, 2 r. ) se uzdravila z podivného a vleklého nachlazení, začalo se chodit ven. Terezka je patrně velmi živé dítko a když ji pozoruju, připadá mi že je živější a aktivnější než jiné dítka jejího věku. Prolézačky a klouzačky dokáže neúnavně využívat, až je problém ji z těchto atrakcí dostat pryč. Poslední dobou má ale fakt smůlu, co procházka ven to nějaký drobný úraz. Skluzavky nejlépe slézá právě v opačném směru a pak se diví, že stále padá. Když se jde někam na vycházku, chová se jak utržená ze řetězu a je problém ji ukočírovat. Často se z ničeho nic rozeběhne aniž by se rozhlédla a pak sebou sekne o zem. Tu odřené kolínko, ruka, tvář ... někdy si říkám, potkat nějakopu paní ze sociálky tak máme problém s vysvětlováním, že ji netýráme ale že to jsou všechno drobné úrazy které si sama způsobila. A prostě ji neuhlídáte. Nedá se to. Mamina je z toho už nešťastná a občas na ni pozoruji výčitky svědomí, když přijdu z práce a ona mi vysvětluje co se dceři zase přihodilo. Ne zřídka se slzama v očích. Naše Terezka je otlučenější než lecjaký chlapec v jejím věku. Často si říkám po vzoru reklamy " asi budeme muset teď to spoření předělat víc na úrazy " !!! Nevím jestli jsme na tom takhle jen my s dcerou, ale mívám smíšené pocity. Terezka je zlatá a máme ji moc rádi, ale už aby vyrostla do věku, kdy snad bude rozumější. Je to fakt těžké, uhlídat takového živého čertíka.


Obrázky z IMIKIMI


Nestačí vám už jen obyčejné fotografie z vlastních dig.fotoaparátů, mobilních telefonů a pod. Chcete své obrázky ozvláštnit, vytvářet blahopřání, pohlednice k různým výročím a pod. Pak navštivte stránky www.imikimi.com, které vás jistě stejně jako mou manželku nadchne svými možnostmi úprav fotografií. A zajisté si i vy vytvoříte kolekci krásných obrázků, které vám budou ostatní závidět, protože si budou myslet, že jste je nedělali vy ale nějaký profesionál.


Rodič: sladekm

Stránky: hlavní


©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist