JáPolorodič...anebo registrace do PRAŽSKÉ porodnice...

S panem D jsme si miminko moc přáli a prvním krokem bylo samozřejmě jeho početí. Početí...to byl středobod mého vesmíru!!! A pro pana D po čase noční můra, ze které se vzpamatovává ještě dnes (i když tvrdí, že ne a že to bylo děsně fajn).

Ani jsem vlastně ty dvě čárky na těhotenském testu nikdy pořádně neviděla. Viděla jsem "ducha" a to mi tenkrát stačilo (ano, jak naivní, ale snad pochopitelné); a následné opakované krevní testy mě jen utvrzovaly v tom, že když se všechno podaří, za 9 měsíců budeme rodiče. 

Samozřejmě, že jsem podvědomě měla představu o tom, jak zhruba těhotenství probíhá a co všechno nastávající rodiče (především tedy maminky) musí podstoupit za vyšetření... Ale kdyby jen vyšetření! Nastávající maminka, tedy - pokud chce rodit v PRAZE, musí hodně dopředu začít uvažovat nad tím, kde své miminko porodí. Respektive, kde by ho ráda porodila.

Naštěstí jsem s průzkumem začala poměrně brzy. Zjistila jsem, že v Praze je celkem 6 porodnic. Různých hodnocení spokojených či nespokojených rodiček jsem na internetových diskuzích našla nespočet. Ale usoudila jsem, že nemá smysl se jimi až tak zabývat a vsadila jsem na vlastní intuici. Naštěstí má každá z těchto šesti porodnic velmi přehledné webové stránky, kde lze získat potřebné informace. Pokud nastávající maminka nenalezne odpovědi na všechny své všetečné otázky, je samozřejmě možné se dotazovat individuálně (sama jsem osobně zkoušela a skutečně to funguje - vždy jsem na svou, zřejmě ne příliš inteligentní otázku dostala korektní odpověď).

Jako nápovědu uvádím link: http://mojeporodnice.cz/porodnice.php?misto=kraj_10

Napadá mě, že bych získané poznatky mohla shrnout do několika bodů:

1. do některých porodnic se lze registrovat přes internet = především se jedná o velmi frekventované Podolí či Apolináře; doporučuji si vše pořádně prostudovat a seznámit se s registračním formulářem. Přeci jen - štěstí přeje připraveným;

2. v rámci celopražské dohody se každá rodička musí registrovat ve 14+0 (odchylky jsou samozřejmě tolerovány, ale je potřeba si i toto dopředu zjistit);

3. při registraci dávejte pozor, kdy má která porodnice "Plánovaný uzávěr porodního sálu" z důvodu malování = pokud termín porodu vychází zrovna na toto období, je nutné se poohlédnout po jiné porodnici, protože na termíny plánovaných uzávěrů porodního sálu (malování) nelze registrovat;

4. jen malé upozornění - každá porodnice má omezený počet míst na den. Týká se to jak samotné registrace k porodu, tak i následně porodu samotného. Může se stát, že maminka, která se registrovala například v porodnici X bude nakonec rodit v porodnici Y, protože v porodnici X měli zrovna všechny porodní boxy obsazené. I na tuto variantu je dobré se připravit;

5. také je potřeba se včas dostavit do porodnice k osobní registraci = pozor, každá porodnice na to má jinou lhůtu a teprve až razítko v těhotenské průkazce je tím pomyslným stupínkem vítězů.

Víc mě nenapadá, protože každá nastávající maminka má své představy, které je ale následně nutné porovnat s realitou. A to je jedna z věcí, kterou jsem na internetových diskuzích pochopila. Všechno je o lidech, o personálu, o momentálním duševním rozpoložení rodící maminky. To, kde maminka nakonec své miminko porodí není až tak důležité jako to, že je ona a hlavně miminko v pořádku. Sice asi tak trochu klišé, ale je to tak. 

A jak a kde jsem se registrovala k porodu já? Vybrala jsem si Podolí. Podolí, kam je (dle mého názoru) vůbec nejtěžší se zaregistrovat. Registrační formulář je aktualizovaný každý den přesně v 8:00 a jen 12 nastávajících maminek musí být zatraceně rychlých, aby formulář stihly co nejrychleji vyplnit a odeslat. Pozor - nestačí předvyplnit třeba v půl 8 a pak čekat na 8:00 a odeslat = takto vyplněné údaje se aktualizací stránky vymažou!!!

Už kdovíjak dlouho před tím, než jsem se měla já sama registrovat, jsem si zkoušela nanečisto vyplňovat registrační formulář a pan D byl nucen mi stopovat, jak dlouho mi to trvá. No a? Nechtěla jsem za žádnou podcenit přípravu a jako zdatný olympionik jsem prostě chtěla dosáhnout svého vysněného cíle, kterým byla úspěšná registrace!!! Olympionik nesmí používat doping, já menšího dopingu použila a nestydím se za to a tleskám "vynálezci" našeptávače Google Chrome. Tak trochu mi pomohl :o)

Kýžený den jsem zasedla k počítači. Řádně posilněna povidlovou buchtou a vybavena cennými radami a za notného povzbuzování trenéra a masére pana D jsem úspěšně odeslala svou registraci k porodu. Hurá!!!!!!! Povedlo se!!!!!!!!!!! Co na tom, že termín porodu mám jen 5 dnů před plánovaným uzavřením porodních sálů???????????????? Já jsem to zvládla!!!!!!!!

Má radost trvala jen do okamžiku, než mi došlo, že být limitovaná konkrétním dnem, kdy musím začít nejpozději rodit, abych porod stihla tam, kde jsem se zaregistrovala...ano, to mou radost tak trochu kalilo. Přiznávám bez mučení, že tento fakt mě malilinko "rozhodil". A když se k tomu pak přidal hurónský smích sestřičky, která mi v Podolí dávala razítko do těhotenské průkazky (ověřovala jsem si, že skutečně musím začít rodit nejpozději toho a toho, abych to do malování stihla)...no nic.

Každopádně, zrušit registraci k porodu je mnohem jednodušší a časově absolutně nenáročné v porovnání s registrací jako takovou. Překvapivě.

Takže - nyní jsem PŘEregistrovaná k Apolináři.

A co na tom, že u Apolináře mají plánovaný termín malování jen o 8 dnů později než v Podolí??? No a? To už mě teď nemůže rozházet, že jo...

 


(22. 2. 2014 | dneskane)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z rodičů, tedy uživatelů/ek: dneskane (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto rodiče: všechny jeho/její články
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Další články tohoto rodiče

všechny jeho/její články

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist