O nás     Inzerce     KontaktO rodičích a jejich dětech již od roku 2009
Hledat
Nepřehlédněte: Pohádky pro děti
Tip na knihu: Polepšovna pro čarodějky
7 tipů, jak být úplně v pohodě
Jak řešit neplodnost
Hlavní rubriky: Těhotenství, Zdraví, Péče o dítě, Výchova dítěte, Zábava a volný čas, Rodiče sobě, Diskuze, Služby pro rodiče, Speciály


Taneční

Máte šestnáctiletou dceru nebo syna a přemýšlíte, zda se dnes ještě chodí do tanečních? Přinesl váš potomek už dokonce přihlášku? Nebo se mu naopak moc nechce? Jsou taneční ještě dnes důležité? A jak to tam vlastně chodí a co si vzít na sebe?

Proč do tanečních

Taneční kurzy jsou stále považovány za součást všeobecného vzdělání. Mladý člověk by si na kurzu měl osvojit nejen základy tance, ale i společenského chování. Nejlepší je situace, kdy kurz navštěvuje s partou známých a přátel. Taneční pak mohou být zpestřením a zábavou, i když to tak zpočátku nemusí vypadat. Mladý člověk často musí překonat ostych a sžít se s novým prostředím, ale ve skupině přátel se mu to nejspíše rychle podaří.

Výběr oblečení

Chlapci by měli mít tmavý oblek, boty a ponožky, motýlka nebo kravatu a bílé rukavice. Košile by měla být světlá, nejlépe bílá. Autor: Anatoly Tiplyashin / Dreamstime.com
Autor: Anatoly Tiplyashin / Dreamstime.com

Dívky mají většinou šatů více, resp.minimálně dvoje. Jedny na taneční kurz (doporučují se krátké) a druhé na prodlouženou a věneček. Šaty na prodlouženou bývají slavnostnější. Pokud pořídíte ještě třetí šaty na věneček, zvolte nějaké více slavnostní. Někdy jsou dokonce doporučovány dlouhé bílé šaty.

Vhodné jsou lodičky s nižším až středně vysokým podpatkem (cca 5 cm). Pokud zvolíte jiné boty, osvědčí se vám nějaké s pevnou patou.

Dobrým tipem je i tmavá (nejlépe asi černá) sukně nebo společenské kalhoty a k tomu pár svršků, které bude moci dívka střídat.

Platí pravidlo, že v oblečení by se dívky i chlapci měli cítit příjemně, na druhou stranu by mělo být vkusné a odpovídající situaci.

Taktéž doprovod by měl mít společenské oblečení. Většina tanečních škol to přímo vyžaduje.

Kdy do tanečních

Do tanečních se chodí zhruba okolo 16. roku, ale začít lze kdykoliv (od cca 15. roku). Jak jsme již uvedli dříve, pro mladého člověka je přínosem, když jde do tanečních s přáteli nebo i ve dvojici/páru.

Cena kurzu

Ceny kurzu se liší, dle místa konání kurzu, počtu lekcí a doprovodných akcí. Všeobecně platí, že cena kurzu pro chlapce je nižší než pro dívky. Také jsou často poskytovány slevy, pokud chlapci a dívky dorazí v páru či skupině.

Tak třeba v Praze se letos ceny kurzů pohybují zhruba v rozmezí Kč 2900-3900 pro dívku a Kč 1000-1800 pro chlapce. Taneční školy v  Ostravě zase nabízejí taneční kurzy za částku cca Kč 1600-1900 a v Pardubicích cca Kč 1600-1800 pro dívky a Kč 1400-1600 pro chlapce.

Jak taneční vypadají?

Každá taneční škola může nabízet jiný rozsah základního kurzu a doprovodných akcí. Obecně jsou lekce rozděleny na základní výuku, ve které se mladý člověk naučí základní společenské tance. Často bývá doplněno speciálními lekcemi s výukou netradičních tanců nebo třeba hodinou společenského chování. V každém kurzu je pak jedna a více prodloužených a celý kurz bývá zakončen plesem, tzv.věnečkem.

Tip na závěr

Každá taneční škola může mít jiná doporučení či pravidla pro výběr oblečení do tanečních. Některé nedoporučují sukni s halenkou, jiné třeba kravatu u chlapců. Pokud ale zvolíte klasiku, tj.u chlapců tmavý oblek a boty, bílou košili a motýlka a u dívek kratší šaty a lodičky, tak tím určitě nic nezkazíte.


(24. 9. 2009 | redakce)

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Taneční
Myslím, že to stále patří mezi dobrou průpravu do života a že by lidé měli do tanečních chodit. Naučit se nejen tančit, ale také základy společenského chování....

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2009-2024 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí | pg(6318)