Tipy (nejen) pro gurmány: Hořčice


Foto: Aringraphy / Pixabay.com

Znají ji všichni, zpravidla ji i používají, ale možná vůbec netuší, co se za ne vždy vábným vzhledem té hmoty v obyčejném kelímku či skleničce skrývá. Řeč je hořčici, která neodmyslitelně patří nejen do české kuchyně. V dnešním příspěvku ze Speciálu nejen pro gurmány se dozvíte nejen to, z čeho se hořčice vyrábí a jaké složky obsahuje, ale i mnohé další. Příjemné čtení.


Když kojení bolí


Foto: Adinavoicu / Pixabay.com

Kojení je pro mnoho maminek neopakovatelnou záležitostí, která ji sbližuje s jejím děťátkem. Jenže ne všem maminkám se kojení hned daří a někdy se problémy objevují i v průběhu doby. Pro maminku pak nepředstavuje kojení příjemnou chvilku s miminkem, ale spíše noční můru. Proč kojení někdy bolí? Co je nejčastější příčinou? Jak problémům s kojením předcházet? A jak je případně vyřešit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jaký bude školní rok 2018/2019


aktovka240_240_01

Letošní školní rok sice ještě neskončil, ale mnozí rodiče již nyní musí řešit, jak bude vypadat ten následující. Ani ne tak proto, že by se na něj tolik těšili, ale spíše si musí rozplánovat svou dovolenou, popřípadě domluvit termíny s prarodiči či kamarády tak, aby vyřešili hlídání svého potomka v době, kdy má ve škole prázdniny. A není to vždy úplně snadné, protože počet dní prázdnin výrazně převyšuje délku dovolené, kterou mají rodiče k dispozici. A jak tedy bude vypadat školní rok 2018/2019? Čtěte dále a dozvíte se více.


Tip na výlet: Chotěboř a okolí


Údolí Doubravy

Začátek pracovního týdne je tady a s ním i příspěvek ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. Tentokráte se vypravíme do kraje Vysočina, konkrétně do městečka Chotěboř. Po prohlídce Chotěboře se vydáme do přírodní rezervace Údolí Doubravy, která je také někdy označována jako malý Grand Canyon. Příjemné čtení a hlavně putování.


Proč lidé nejčastěji neodpovídají na SMS


Foto: Rawpixel / Pixabay.com

Určitě se vám to už někdy stalo: Napíšete někomu SMS a on vám neodpoví. Možná vás to naštve, možná se začnete strachovat, co se stalo, anebo si to nějak zdůvodníte. Hodně záleží na tom, jak vy sami na SMS reagujete a také na tom, komu jste zprávu poslali. Proč vlastně lidé nejčastěji na SMS neodpovídají? Tak právě na tuto otázku se pokusíme najít odpověď v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Očkování v roce 2018


Foto: Artursfoto / Pixabay.com

Čas od času u nás dochází k více či méně výrazným změnám očkovacího kalendáře. A letošní rok je právě tím, kdy dochází k výrazné změně, která se dotkne nejen dětí, ale i dospělých. Jak tedy bude vypadat očkovací kalendář od roku 2018? V čem konkrétně se změnil? A jaké změny očkování se týkají dospělých? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak se vyhnout popraskaným patám


Foto: StockSnap / Pixabay.com

Nohy nám slouží den co den, a proto by si určitě zasloužily pravidelnou péči. Nejen, že se tím nohám revanšujeme za jejich služby, ale zároveň je to dobrá prevence proti některým problémům, například proti popraskaným patám. Popraskané paty nejen nevypadají dobře, ale zároveň bolí. Jak o nohy pečovat? Proč paty, respektive kůže na nich praská? Kdy vyhledat lékaře? Tak nejen na tyto otázky najdete odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Plánujeme dovolenou: Jaké tam bude počasí?


Pokud neplánuje dovolenou až úplně na poslední chvíli, tedy dva nebo tři dny před odjezdem, téměř vždy narazíte na těžko zodpovězitelnou otázku: A jaké tam bude počasí? Předpovědi počasí lze věřit jen na několik málo dní dopředu, takže je potřeba podívat se jinam...


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)

Anketa©2009-2018 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist