Co číst: Knihy nejen pro děti a mládež na Vánoce 2019


Možná se to ještě nezdá, ale Vánoce jsou nedaleko - a s nimi i čas vybrat dárky pro své blízké. Knihy patří k oblíbeným vánočním dárkům a nejinak tomu určitě bude i letos. Jaké knihy vycházejí v druhé polovině roku 2019 a které z nich byste neměli přehlédnout? Tady jsou naše tipy.


Nahota v běžném životě


Foto: Gaille / Pixabay.com

Nahota je všude kolem nás. Spatřit nahé ženy a muže je možné nejen v časopisech, ale i v televizi či na internetu. Říká se, že nahota je přirozená, ale není jí přeci jen už moc? A co nahota v soukromí, respektive nahota v rodinách s dětmi? Jak vůbec nahotu vnímají děti? Jaký by měl být přístup rodičů? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat společné odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Neplodnost je velkým trápením českých párů


Výskyt problémů s neplodností podle odborníků narůstá. Neúspěšně počít potomka se aktuálně snaží každý čtvrtý až pátý pár, přičemž příčiny mohou být různé. V loňském roce převýšil počet provedených umělých oplodnění u nás už hranici 39 tisíc, ale ani tyto postupy nejsou všespásné.


Když dítě cestuje do zahraničí


Zdroj: OpenImageBank.com

Všichni si už asi zvykli na to, že pokud dítě cestuje do zahraničí, tak musí mít vlastní cestovní pas, anebo občanský průkaz. Jenže v některých případech nemusí být tento doklad dostačující, a to zejména pokud dítě cestuje bez rodičů, anebo jen s jedním rodičem mimo země EU. Co je třeba v takových případech ještě zařídit? Kde jsou uvedeny informace o cestách do zahraničí a povinnostmi s nimi spojenými? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. příjemné čtení.


Jak předejít syndromu vyhoření u maminek


Foto: Lograstudio / Pixabay.com

O syndromu vyhoření už asi slyšel každý. Možná ale překvapí, že se tento problém netýká jen vybraných profesí, ale postihnout může kohokoliv – a maminky na mateřské či rodičovské dovolené rozhodně nejsou výjimkou, právě naopak. Co vlastně syndrom vyhoření znamená? Jakým způsobem se projevuje? Jak se mu dá předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč děti neuplácet jídlem


Foto: Stevepb / Pixabay.com

Když se dítě narodí, učí se rodič rozpoznávat jeho potřeby. Když pláče, jako první jej napadne, že má hlad. A někdy tento stav přetrvává i do vyššího věku dítěte: dítě je v nepohodě nebo zlobí, rodič mu automaticky nabídne něco k jídlu. Jenže jídlo je tady pro to, aby dodalo tělu vše potřebné, zajistilo jeho zdravý vývoj, nikoliv jako úplatek. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Volba vysoké školy: Práva a ekonomie ne


Za posledních 18 let se v Česku výrazně změnily preference zájemců o vysokoškolské vzdělání. V porovnání s lety 2001 a 2010 zaznamenaly letos největší pokles ekonomické a právnické fakulty. Zájem o lékařské a zdravotnické obory naopak raketově roste a lékařské fakulty jsou v roce 2019 podle počtu přihlášek těmi nejžádanějšími. Ukázala to analýza vzdělávací společnosti Tutor vycházející ze zdrojů od MŠMT a jednotlivých fakult.


Proč nekouřit (nejen) v těhotenství


Foto: Pexels / Pixabay.com

Kouření škodí lidskému zdraví – to není snad třeba ani zmiňovat. Nicméně lidskému zdraví škodí daleko více věcí a přesto je lidé dělají. Tak to prostě je a je na každém člověku, aby posoudil, zda mu ta činnost skutečně stojí za to či nikoliv. Trochu jiná situace je ale v těhotenství, kdy maminka nemá odpovědnost jen za sebe, ale i za ještě nenarozené dítě. Jak je to s kouřením v těhotenství? Jak ovlivňuje ještě nenarozené dítě? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist