Jak zvládnout ženský kolektiv


Foto: Rawpixel / Pixabay.com

O ženských kolektivech se často nemluví příliš pěkně. Je pravda, že mají svá specifika a někdy není lehké pobyt v těchto kolektivech zvládnout. V čem jsou ženské kolektivy jiné? Jak postupovat, aby se člověk v takovém kolektivu cítil dobře, anebo aspoň ne nepříjemně? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Proč pořídit dítěti domácího mazlíčka


Foto: Andrewicus / Pixabay.com

Každý rodič si někdy od svého dítěte vyslechne větu: „Mami/tati, já chci pejska/kočičku/králíčka/želvičku.“ Je jen na dospělém, zda se rozhodne svému potomkovi vyhovět, anebo nikoliv. Zvíře může být pro dítě obrovským přínosem, ale zároveň je důležité si uvědomit, že je třeba se o domácího mazlíčka dobře starat. Proč tedy zvíře ne/pořídit? Kdy je dítě schopno se o zvíře postarat? Jakého domácího mazlíčka vybrat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak zbavit dítě nočních můr


Foto: Greekfood-Tamystika / Pixabay.com

Čas od času se téměř každému rodiči stane, že se v noci z dětského pokoje ozve pláč a výkřiky. Když pak celý vyděšený doběhne do pokoje, zjistí, že se jednalo „jen“ o noční můru. Proč se vlastně noční můry objevují? Čím jsou způsobeny? Jsou nebezpečné? A jak se jim dá předcházet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Výchovná opatření ve škole


Foto: Rawpixel / Pixabay.com

Čas od času zlobí ve škole asi každé dítě. Za své chování dostane černý puntík či poznámku, rodiče mu vyhubují a vše je zpravidla zase v pořádku. V některých případech je ale zlobení dětí častější či závažnější. V těchto případech přistupuje škola ke kázeňským opatřením. O jaká opatření se jedná? Za co se udělují? Jaké pravomoci vlastně škola má? A jak se může bránit rodič? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tajné kódy pro animace na Facebooku: xoxo, radness, bff a další


Existují tajné kódy pro animace na Facebooku

Chcete ozvláštnit svoje statusy na Facebooku? Pak v nich zkuste použít některé z "tajných" kódů pro animace. Tyto kódy po odeslání příspěvku změní barvu a když na ně další uživatelé kliknou, ukáže se nějaká animace. Pojďme se společně podívat, jaké kódy a animace jsou k dispozici.


Pihy a mateřská znaménka


Foto: Pezibear / Pixabay.com

Řekne-li se piha, tak si možná vybavíte Pipi Dlouhou Punčochu, nebo jinou zrzavou holčičku či chlapečka, který má obličej samou pihu. Piha se někdy ale také zaměňuje s mateřským znaménkem. A ta mohou někdy způsobit problémy. Proto je třeba je pravidelně kontrolovat a čas od času navštívit odborníka. Jaká znaménka jsou nebezpečná? Čeho by si měl člověk všímat? A kdy vyhledat odborníka? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak na mateřské/rodičovské dovolené nezblbnout


Foto: Profile / Pixabay.com

Narození miminka obrátí často život rodičů naruby. Dokud to člověk nezažil, nedovede si to představit. Přesto to neznamená, že by měl člověk skákat jen kolem děťátka a na vše ostatní rezignovat. To by se totiž asi skutečně zbláznil. Jak tomu tedy předejít? Co během mateřské/rodičovské dovolené podnikat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


I nuda může být užitečná


Foto: Alexas_Fotos / Pixabay.com

„Mami, tati, já se nudím.“ Pro mnohé rodiče je tato věta skutečným postrachem. Mají pocit, že pro své dítě neudělali dost, nezajistili pro něj dostatečně atraktivní program, nepořídili mu dostatečně zajímavé hračky. Jenže pocit viny není zpravidla na místě. Navíc – překvapivě – nuda v rozumné míře přispívá ke zdravému vývoji dítěte. Jak tedy na to? Jak často nechat děti nudit? A kdy jim naopak čas zorganizovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)

Anketa©2009-2018 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist