První tři měsíce


Proč miminka nejčastěji pláčou


Proč miminka pláčou

Každá nastávající maminka a tatínek se nemohou dočkat, až jejich miminko přijde na svět. S příchodem nového člena rodiny však zároveň přichází obrovská změna, na kterou je třeba si zvyknout. A počátky nemusí být úplně snadné. Navíc miminka často pláčou a rodiče neví, co dělají špatně. Co je nejčastějším důvodem pláče u miminek? A jak je uklidnit? Má smysl je nechat brečet, respektive vybrečet? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Pupeční kýla u dětí


Pupeční kýla

U některých dětí se po narození objeví pupeční kýla. Rodiče to samozřejmě nejdříve zaskočí či dokonce vyděsí, ale později zjistí, že problém se ve většině případů vyřeší sám. Proč vlastně břišní kýla vzniká? Jak se léčí? A kdy je nutná operace? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybavit přebalovací koutek


Foto: Erika_Wittlieb / Pixabay.com

Pokud čekáte miminko, tak asi přemýšlíte, jak pro něj připravit vše potřebné. K důležitým potřebám patří místo na přebalování. Je třeba si uvědomit, že miminko budete přebalovat několikrát denně, a to po poměrně dlouhou dobu. Z tohoto pohledu se určitě vyplatí zařídit místo tak, aby bylo praktické a pohodlné nejen pro miminko, ale i pro rodiče. Jak na to? Co by mělo v takovém přebalovacím koutku být? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Problémy kluků: Nesestouplé varle


Foto: Kaz/Pixabay.com

Pokud máte již doma chlapečka či jej čekáte, pak jste možná už někdy slyšeli, že varlata v některých případech nesestoupí z břicha do šourku. Této vrozené vadě se říká nesestouplá varlata. V některých případech se problém během prvních šesti měsíců života dítěte vyřeší sám. V opačném případě jej musí řešit lékař, a to zpravidla operací. Zajímá vás více? Pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Příspěvky rodičů do rubriky První tři měsíce


Co mi před porodem nikdo neřeklNaše Adrianka


Po porodu si na svět přinesla sebou trošku trápení.Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist