11. a 12. rok


Proč dávat dětem kapesné


Kapesné pro děti spousta rodičů vidí jako zbytečně vyhozené peníze. Protože si za něj děti koupí spoustu hloupostí, které by jim oni nikdy nekoupili. Navíc, všechno co potřebují, přece dostanou, tak k čemu utrácet víc. Jenomže tato představa je hodně mylná. Odborníci se shodují, že kapesné je pro správný vývoj finanční gramotnosti velmi důležité.


Nepodceňujte časté bolesti zad u dětí


Ano, bolest zad je častý problém, se kterým se běžně setkáváme u dospělých, ale týká se nejen jich. Stále častěji se ale nolest zad objevuje i u dětí a hlavně dospívajících. Z některých průzkumů vyplývá, že třetina až polovina dospívajících se již setkala s bolestí zad. Pokud se u dětí neřeší včas potíže s páteří, v dospělosti již může být obtížné problémy odstranit.


Tip na knihu: Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky


Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o další knižní novince z nabídky vydavatelství Mladá fronta. Jmenuje se „Jan Hus očima krejčího Ondřeje a panny Anežky“ a je to první titul z nové knižní edice Velikáni do kapsy. Kniha, kterou napsal Tomáš Němeček a ilustracemi ji doplnil Tomáš Chlud, poutavou a hlavně netradiční formou vypráví o životě Jana Husa. Příjemné čtení.


Jak zvládnout začátek studia na osmiletém gymnáziu


Pixabay.com

Začátek nového školního roku je sice ještě relativně daleko, ale pro některé děti bude první září představovat velkou změnu – nastoupí totiž na osmiletá gymnázia. Studium na těchto školách je náročnější a vyžaduje větší množství práce. Navíc děti vstupují do nového prostředí, setkají se s novými lidmi, a to samozřejmě nemusí být vůbec jednoduché. Jak se tedy na nový školní rok připravit? Mohou nějak pomoci i rodiče? Tak nejen na tyto otázky budeme společně hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Příspěvky rodičů do rubriky 11. a 12. rok


Rodiče zatím do této rubriky nepřispěli.


Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2020 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist