10 největších chyb rodičů při výchově dítěte - a jak se jich vyvarovat


chyby výchova dítěte

Většina rodičů se bezpochyby snaží, aby jejich děti prožily šťastné dětství a vyrostli z nich takoví lidé, které my všichni chceme mít ve svém okolí. Výchova ale nemusí být vždy jednoduchá, lze při ní udělat spoustu bezděčných, zbytečných a někdy i hloupých chyb. Které jsou ty nejčastější a jak se jich vyvarovat?


Jak nakoupit na internetu vánoční dárky bezpečně


Ušetří vám čas i peníze a nabídne možnost vyhnout se přeplněným obchodům. Nakupování vánočních dárků na internetu z pohodlí domova se rok od roku těší větší oblibě. V záplavě e-mailových potvrzení o objednávce, údajích k bezhotovostní platbě či informacích od přepravce ale můžete najít i pokusy, jak vás připravit o peníze nebo informace o vašem účtu. Čeho se tedy ve vánočním shonu při online nakupování vyvarovat a za čím vším se může skrývat hrozba, která vás ve výsledku může přijít opravdu draho?


Jak se poprat s kritikou


Foto: Firmbee / Pixabay.com

Kritiku asi nemá nikdo obzvláště rád, nicméně je třeba se smířit s tím, že prostě patří k životu a že se jí většina lidí prostě nevyhne. Setkávají se s ní děti i dospělí. V dnešním příspěvku se zaměříme na kritiku ve světě dospělých, zejména na kritiku v zaměstnání a v partnerských vztazích. Jak vyjít z kritiky co nejvíc v pohodě? A jak se z ní poučit? Jak se poprat s neoprávněnou kritikou? Tak nejen na tyto otázky budeme hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak se vyhnout rozestupu břišních svalů


Foto: Lograstudio / Pixabay.com

Těhotenství je pro každý organismus poměrně náročnou záležitostí. Tělo mění nejen vzhled, ale i jinak funguje, což není vůbec snadné. A po porodu se pak musí zase vrátit do původního stavu. Tedy mělo by, respektive většina maminek si to urputně přeje. Jenže někdy se stane, že břicho i po porodu vypadá jako těhotenské a ne a ne se mu vrátit jeho původní podobu. Čím je to způsobeno? A jak se s tím poprat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Fototerapie a vliv světla na naši psychiku


Přestože většina z nás bere denní světlo jako samozřejmost, nevystavujeme se jeho blahodárným účinkům tak často, jak by si naše tělo zasloužilo. O to více se tato potřeba zvyšuje během podzimních a zimních dní. Dny se zkracují a denního svitu ubývá, řada z nás pak tráví většinu dne zavřená v budovách, ať už kanceláří, obchodů, škol, doma či jinde. Co s tím?


Kdo objevil hranolky


Foto: Pexels / Pixabay.com

Kdo by neznal hranolky. Zatímco dříve byly u nás spíše výjimečnou či možná slavností přílohou, dnes se s nimi setkáváme v každé restauraci či v rychlém občerstvení. Odkud ale hranolky pochází? A jak se rozšířily do celého světa? tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku.


Vysoká škola není zadarmo!


Na českých vysokých školách začíná nový akademický rok a rodiče počítají, kolik je bude vysokoškolský student stát. Banka ING udělala průzkum mezi rodiči budoucích vysokoškoláků, jak jsou na tyto výdaje připraveni. Průzkum ukázal, že 70 % rodičů spoří svým dětem na studia, z toho třetina ukládá systematicky určitou částku cíleně za účelem studií svých dětí a dvě třetiny spoří se záměrem, že část ušetřených peněz půjde na studia. 13 % rodičů nespoří, protože veřejné či státní školy jsou v Česku bezplatné, a předpokládají, že ostatní náklady studia pokryjí z běžných příjmů rodiny. Na kolik studium přijde?


Výplachy pochvy: Ano či ne?


Zdroj: OpenImageBank.com

Výplachy pochvy nejsou žádnou novinkou. Ženy je používaly již v minulosti, a to z různých důvodů. Ne vždy však dosáhly zamýšleného efektu. A ani v současnosti tomu není jinak. Použití výplachu má svá pravidla. V jakém případě je tedy výplach vhodný? A jak jej provést? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2020 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist