Kdy nechat dítě samotné doma


Foto: Pezibear_/ Pixabay.com

Možná je vaše dítě ve věku, kdy by podle vašeho názoru už mohlo být doma nějakou dobu samotné. Anebo vás k takovému rozhodnutí nutí okolnosti. Ať tak či onak, vždy je třeba zvážit více faktorů a teprve pak učinit rozhodnutí. Je jasné, že na toto téma se vedou dlouhé diskuze. Nicméně jednoznačné doporučení neexistuje. Rozhodnutí je vždy jen a jen na rodičích. Kdy je tedy ta správná chvíle nechat dítě samotné? A jak jej na takovou situaci připravit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Předporodní deprese


Foto: Greyerbaby_/ Pixabay.com

O poporodních depresích už asi slyšel každý. Možná ale překvapí, že existují i předporodní deprese. Překvapivě to není výjimečná záležitost. Těhotenství klade na ženu vysoké nároky. V jeho průběhu dochází k obrovským hormonálním změnám, které mají vliv na nálady a pocity těhotné ženy. Někdy se dokonce stane, že se dostaví i deprese. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Co je Fidget spinner


Foto: Stanvpetersen_/ Pixabay.com

Fidget spinner – malá točící se hračka, která se v posledních týdnech stala hitem. Kde se hračka vzala? Z jakého důvodu vlastně byla vyrobena? Má nějaké smysluplné využití? Existuje nějaký důvod, proč si ji pořídit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak rozpoznat oční vadu


Foto: Myriams-fotos / Pixabay.com

V současnosti trpí nějakou oční vadou údajně více jak polovina české populace. To je poměrně vysoké číslo, co myslíte? Čím je způsobeno, že se mezi lidmi objevuje tolik očních vad? A které vady jsou nejčastější? Jak se dá vůbec oční vada včas rozpoznat? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak předcházet sporům a hádkám


Foto: Geralt / Pixabay.com

Konfliktům se člověk zřejmě úplně nevyhne. Čas od času se nějaký objeví mezi partnery, v rodině, anebo v práci, a to i přesto, že velká část lidí by se jim ráda vyhnula. Nakonec lidí, kteří mají konflikty a spory je málo, byť to tak někdy nevypadá. Dá se konfliktům nějak účinně předcházet? A jak případné spory řešit? Tak nejen na tyto otázky budeme společně hledat odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Koření, bylinky a zajímavé rostlinky: Šeřík


Foto: Pezibear / Pixabay.com

V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Koření, bylinky a zajímavé rostlinky vám představíme keř s omamnou vůní, který určitě všichni znáte – šeřík. Dozvíte se nejen to, odkud šeřík pochází a jak se pěstuje, ale i mnohé další zajímavosti. A možná vás překvapí, že šeřík má i léčivé účinky. Příjemné čtení.


Jak se chránit před sluncem


zdroj: OpenImageBank.com

Léto je v plném proudu a s ním i dovolené, výlety, pobyty u vody a další letní radovánky. Dospělí i děti tráví venku mnohem více času než v jiných ročních obdobích. A protože sluneční záření je v létě mnohem silnější než obvykle, je třeba myslet na to, jak se před ním chránit. A právě o tom bude náš dnešní příspěvek. Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, jak si pobyt venku skutečně užít a vyvarovat se problémů, které může sluneční záření způsobit. Příjemné čtení.


Tip na víkend: Křinec a okolí


Křinec

Středa je tady a s ní i pravidelný příspěvek ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce. Tentokráte se vypravíme do Středočeského kraje, nedaleko Nymburka, do městysu Křince. Společně si prohlédneme zámek s parkem a poté se vydáme na přírodní památku Chotuc a na Kuncberk. Příjemné čtení a hlavně putování.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist