Tip na knihu: Nepozornost, hyperaktivita a impulzivita. Zápory i klady ADHD v dospělosti


Nepozornost, hyperaktivita, impulzivita

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince, která je o syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Jejím cílem je přispět k poznání a k pochopení projevů hyperaktivity, a to nejen u dětí a dospívajících, ale zejména u dospělých. Autorkami knihy jsou Hana Žáčková a Drahomíra Jucovičová. Příjemné čtení.


Kdy dítěti povolit přespávání u kamaráda


Foto: Hans / Pixabay.com

Každého rodiče asi čeká situace, kdy dítě přijde s návrhem, že by přespalo u kamaráda, popřípadě že by kamarád přespal u vás. Možná se v první zarazíte a říkáte si, co je to za nápad, nicméně dítě čeká odpověď, a to nejlépe pozitivní. Pro něj je takové přespávání mimo domov obrovským dobrodružstvím. Kdy tedy dítě nechat spát u kamaráda? A jak vše zorganizovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak mít krásné obočí


Foto: Laleyla5 / Pixabay.com

Obočí má velký vliv na vzhled, respektive výraz obličeje. Z tohoto důvodu by ženy měly věnovat zvýšenou pozornost péči o něj. Tvar a hustota obočí je sice dána geneticky, nicméně správná úprava obočí dokáže zázraky. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Výběr zubního kartáčku: Elektrický anebo manuální


Foto: Collusor / Pixabay.com

Správná péče o zuby je pro zdravé a krásné zuby nesmírně důležitá. Velkou roli samozřejmě hraje správná technika čištění, nicméně důležitý je i výběr zubního kartáčku. Podle čeho vlastně zubní kartáček vybírat? Je lepší elektrický kartáček, anebo stejně dobře poslouží i manuální? Vyžaduje kartáček nějakou speciální péči? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak překonat strach ze tmy u dětí


zdroj: OpenImageBank.com

Zná to asi každý: je tma a najednou se dostaví nepříjemné pocity. Ne snad, že by se člověk přímo bál, nicméně určitý pocit nejistoty se přeci jen často objeví. Dospělí zpravidla tyto stavy v pohodě zvládnou, ale u dětí je situace horší. Proč se vlastně lidi bojí tmy? Jak se strach ze tmy pozná u dětí? Dá se strachu ze tmy nějak předcházet? A jak dětem pomoci, aby se nebály? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Běhat … nikdy! aneb Jak začít běhat


Foto: Unsplash_/ Pixabay.com

Mnozí z těch, co absolvovali ve škole hodiny tělocviku, se zapřisáhli, že už nikdy sportovat nebudou, anebo budou dělat jen sporty, které je skutečně baví. Často je ale všechno jinak. Mnozí tráví volný čas různými sportovními aktivitami, a to dokonce i během, který díky patnáctistovkám patří k hodně neoblíbeným sportům. Co je tedy na běhu najednou tak lákavé? Kdy a jak s během začít? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Zápis do 1. třídy základní školy pro školní rok 2017/2018


Foto: Alexas_fotos /Pixabay.com

Pokud máte doma předškoláka, tak se už asi připravujete na zápis do první třídy. Základní školu už máte zřejmě vybranou a možná i trénujete některé znalosti a dovednosti, které by měl budoucí prvňáček znát a umět. V dnešním příspěvku se dozvíte nejen to, kdy zápisy probíhají a které děti se k němu musí dostavit, ale získáte také informace o tom, jak takový den probíhá a co by budoucí prvňáček měl umět. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Tuhle knihu nejez


Tuhle_knihu_nejez

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem „Tuhle knihu nejez“. Jak už název napovídá, nejedná se o tradiční knihu s příběhem. Je to totiž kniha nekniha, se kterou se čtenáři skutečně „vyřádí“. Autory jsou David Sinden a Nikalas Catlow. Příjemné čtení a hlavně zábavu.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)
soutěž (Peggylucka)
for toys (Peggylucka)
Tak ty vedra co jsou nyní budeme doma. Máme neštovice :-( (janekjana)

Anketa©2009-2017 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist