Výchova dětí aneb Kdy začít


Foto: VBorodinova / Pixabay.com

Kdy začít s výchovou dítěte? Možná vám to připadá jako zvláštní otázka, nicméně ona tak od věci není. Máte-li doma bezmocný uzlíček, tak asi o výchově zatím nepřemýšlíte. Nicméně už v této době je možné s „výchovou,“ byť v přeneseném slova smyslu začít. Jak ale měsíce utíkají, je na čase se zamyslet a opravdu se do výchovy pustit. Kdy a jak tedy začít? Jak by měla výchova vypadat? Existuje nějaké doporučení, jak postupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak si zpestřit mateřskou dovolenou


Foto: Firstview_digital_signage_/ Pixabay.com

Příchod miminka znamená pro celou rodinu velkou změnu. A ne vždy je úplně snadné se s ní rychle vypořádat. Najednou se vše točí kolem děťátka a péče o něj. Pečující rodič nemá čas na své záliby, setkání s přáteli, odpočinek. To se ale v průběhu času může změnit. Jde jen o to nesnažit se toto období „přežít“, ale naopak si jej užít. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili několik tipů a rad, jak mateřskou dovolenou zvládnout a ještě si jí pěkně užít. Příjemné čtení.


Akční s dětmi – proč ne?


Martina Bulánková, akční rodič na cestách

Před pár lety to bylo sci-fi, ale dnes je stále běžnější, že více a více rodičů vyráží s malými dětmi daleko za hranice České republiky, do hor, na kola, na vodu, pod stan. Hledají cesty, jak skloubit svůj životní styl s potřebami miminka, a snaží se tak dopřát svým dětem luxus v podobě čerstvého vzduchu, pobytu v přírodě a možnosti objevovat svět.


Jaký dort vybrat dětem k narozeninám


Foto: Einladung_zum Essen_/ Pixabay.com

Možná právě nyní plánujete oslavu narozenin pro své dítě a řešíte, jaký dort na oslavu vyrobit, anebo objednat. Byť je v cukrárnách nabídka zpravidla široká, výběr není úplně snadný. Jaký by narozeninový dort vlastně měl být? A jak by měl vypadat? Je podstatné, jakou má chuť a z čeho je vyroben? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak zvládnout studium při zaměstnání


Foto: Mohamed_Hassan / Pixabay.com

Nároky na zaměstnance jsou vysoké, a proto někteří dospělí, kteří odešli ze školních lavic před delší dobou, dospějí k názoru, že je třeba se do nich opět vrátit a zvýšit si kvalifikaci. Co si budeme namlouvat, není to vůbec snadné, nicméně zvládnout se to určitě dá. Podstatná je silná motivaci a také rozplánování času. A bez podpory okolí by to asi také nešlo. Jakou školu si vybrat? Jak se na studium při zaměstnání připravit? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Dávka otcovské poporodní péče


Foto: Smpratt90 / Pixabay.com

V letošním roce se objevila nová dávka nemocenského pojištění, tzv. otcovská. Komu a za jakých podmínek je tato dávka určena? Jak vysoká částka a po jak dlouhou dobu je vyplácena? A jaký je zájem o tuto novou dávku? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Podle čeho vybírat máslo


Foto: Coleur_/ Pixabay.com

Máslo – někdy opěvované, jindy zatracované, přesto je stálicí v jídelníčku mnoha lidí. Během roku spotřebuje každý z nás skoro 5 kilogramů másla – aspoň to uvádí statistika. Jaké máslo se vlastně na trhu nabízí? Jaký je mezi nimi rozdíl? Na co je třeba si dát při výběru pozor? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jakou vybrat láhev na pití pro děti


Foto: Domeckopol_/ Pixabay.com

Léto je tady a s ním i zvýšená potřeba pití. Pravda, pitný režim je třeba dodržovat po celý rok, nicméně se vzrůstající teplotou je třeba na dostatečný přísun tekutin (a to nejen u dětí) skutečně nezapomínat. V čem ale pití nosit, abychom ho měli neustále při ruce? Jakou láhev zvolit, aby se z ní dětem dobře pilo a ještě se i snadno udržovala? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)
Dobrý den mám dotaz:Kolik má vážit 7 leté dítě??? (EditaHornakova)

Anketa©2009-2018 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist