Osmý rok


Tip na knihu za vysvědčení: Jak fungují stroje


Jak fungují stroje

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince, která je tentokráte poněkud netradiční, respektive není to jen tak obyčejná kniha. Jedná se totiž o interaktivního průvodce, který čtenáře zavede do světa jednoduchých strojů a mechanismů. Napsal ji Nick Arnold, ilustroval Allan Sanders a určena je všem budoucím technikům, kterým je osm a více let. Příjemné čtení a sestavování.


Hafling: Ryzák, kterého budou děti milovat


Snem mnoha dětí je mít vlastního koně. Hafling je jistě jedním z vhodných plemen.

Snem mnoha dětí je mít vlastního koně. Možná, že jste takové přání od svých dětí slyšeli i vy. Nebo vás to třeba v blízké době čeká. V následujícím článku vám proto ve spolupráci s klubem PennyGirl dáme námět k přemýšlení - představíme vám totiž jedno skutečně krásné plemeno – haflinga.


Tip na knihu: Jak se straší Stráchnivec


Jak se straší Stráchnivec

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knize s tajuplným názvem Jak se straší Stráchnivec. Prvotina Terezy Meravé vypráví o dobrodružství, které spolu prožijí dvě zcela odlišné děti, jenž se náhodně setkají v bornejském pralese. Kniha je nejen o síle přátelství, lásky a tolerance, ale i o tom, že svět není černobílý a od dobra ke zlu je blíž, než se zdá. Příjemnou zábavu.


Tip na zajímavou akci: Neviditelná výstava


Neviditelná výstava

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to je, když člověk vůbec nic nevidí? Jak se takový člověk vlastně může zorientovat na neznámém místě, jak zvládne cestu ven či třeba návštěvu restaurace? Rádi byste si to vyzkoušeli a zažili tak něco, co je pro nevidomé lidi běžnou součástí života? Právě takovou možnost vám nabízí naprosto ojedinělá výstava s názvem Neviditelná výstava, kam vás v dnešním příspěvku pozveme. Příjemné čtení.


Rovnátka jsou moderní


Autor: Monica / Flickr.com

Máte-li vy a nebo vaše dítě potíže s nepravidelným postavením zubů může vám váš stomatolog doporučit návštěvu odborníka – ortodontisty (ortodoncie – je lékařská věda, která se zabývá léčbou nepravidelného postavení zubů a úpravou mezičelistních vztahů). Jak taková léčba probíhá? Jsou rovnátka vhodná pro každého? Na tyto a další otázky vám odpovíme v následujícím článku.


Kdy začít nosit kontaktní čočky?


© Fallenangel | Dreamstime.com

„Mami/tati, já bych chtěl/a kontaktní čočky.“ Slýcháváte tuto větu v poslední době často? Nebo sami uvažujete o kontaktních čočkách pro své dítě? Ale kde a jak začít? Od kolika let jsou vlastně kontaktní čočky vhodné? A nejsou moc drahé?


Geocaching: Hledáme s dětmi poklady


Geocaching vás zavede na zajímavá místa

Které dítě by netoužilo po tom, aby našlo vlastní poklad. Pátrání po pokladu tak pro něj může být silnou motivací pro účast na nedělním výletu, na který by možná jinak šlo jen s nechutí. Různí rodiče volí různé postupy. Můžete nějakou drobnost nenápadně ukrýt sami cestou, můžete pověřit kamarády, kteří půjdou s vámi anebo – můžete využít geocaching. Co to je?


<<< Novější články |

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist