První týden


Pupeční kýla u dětí


Pupeční kýla

U některých dětí se po narození objeví pupeční kýla. Rodiče to samozřejmě nejdříve zaskočí či dokonce vyděsí, ale později zjistí, že problém se ve většině případů vyřeší sám. Proč vlastně břišní kýla vzniká? Jak se léčí? A kdy je nutná operace? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybavit přebalovací koutek


Foto: Erika_Wittlieb / Pixabay.com

Pokud čekáte miminko, tak asi přemýšlíte, jak pro něj připravit vše potřebné. K důležitým potřebám patří místo na přebalování. Je třeba si uvědomit, že miminko budete přebalovat několikrát denně, a to po poměrně dlouhou dobu. Z tohoto pohledu se určitě vyplatí zařídit místo tak, aby bylo praktické a pohodlné nejen pro miminko, ale i pro rodiče. Jak na to? Co by mělo v takovém přebalovacím koutku být? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Problémy kluků: Nesestouplé varle


Foto: Kaz/Pixabay.com

Pokud máte již doma chlapečka či jej čekáte, pak jste možná už někdy slyšeli, že varlata v některých případech nesestoupí z břicha do šourku. Této vrozené vadě se říká nesestouplá varlata. V některých případech se problém během prvních šesti měsíců života dítěte vyřeší sám. V opačném případě jej musí řešit lékař, a to zpravidla operací. Zajímá vás více? Pak čtěte dále. Příjemné čtení.


Jak vybrat cestovní postýlku


Foto: Alexas_Fotos / Pixabay.com

Narození miminka obrátí život zpravidla naruby, nicméně to neznamená, že by se život rodiny měl zastavit. I s miminkem se dá podnikat spousta aktivit a dokonce se dá i cestovat. Jen je třeba se na vše dobře připravit a zajistit miminku dostatek odpočinku a pohodlí. K odpočinku patří dobrá cestovní postýlka. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Bonding je pro maminku i miminko důležitý


Foto: Milpek75 / Pixabay.com

Svět se mění a s ním i názory na některé oblasti našeho života. Jednou z nich je určitě i porodnictví. V posledních letech došlo k mnoha změnám, které příchod nového človíčka na svět určitě zpříjemnily. Některé z nich jsou vlastně staronové, respektive takové, které byly pro naše předky samozřejmostí, jiné patří k naší době. Do první kategorie lze určitě zařadit i bonding. Co si pod tímto pojmem představit? Tak právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Co je klokánkování?


Foto: JanDix / Pixabay.com

O klokánkování se v posledních letech hodně mluví, přesto informovanost nastávajících rodičů bohužel stále není dostatečná. Metoda se využívá zejména u dětí, které se narodily předčasně, popřípadě jsou hypotrofické. S klokánkováním je spojena spousta pozitiv, a to nejen pro novorozence, ale také pro maminku, respektive pro oba rodiče. Jak takové klokánkování probíhá? Pro koho je vhodné? A co je k němu zapotřebí? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Výběr jednorázových plenek


Foto: Miltonhuallpa / Pixabay.com

Většina nastávajících maminek řeší plenky již před narozením miminka. Rozhodují se, zda si pořídí látkové či jednorázové papírové, přemýšlí o značce, velikosti a podobně. A byť se výběr plenek může zdát jako úplně jednoduchá záležitost, není to tak úplně pravda. A dnešní příspěvek bude právě na toto téma. Dozvíte se v něm nejen to, jaká kritéria by měla plenka splňovat, ale i to, podle čeho ji vybírat. Příjemné čtení.


Jak se připravit na příchod miminka


Narození miminka

Těhotenský test ukázal radostnou novinu a mnoho budoucích maminek se nemůže dočkat, až se jejich miminko narodí. Příchod dítěte na svět je ale pro rodinu obrovskou změnou, na kterou se určitě vyplatí se co nejlépe připravit. Nejde samozřejmě jen o pořízení výbavičky, kočárku a dalších potřeb, ale hlavně o duševní a tělesnou přípravu. Jak se tedy na příchod miminka na svět po všech stránkách připravit? A je to vůbec možné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist