11. a 12. rok


Výběr první podprsenky


Výběr první podprsenky

Z vaší malé holčičky se pomalu, ale jistě stává dospívající slečna. Její tělo se mění a možná právě nyní nastala ta správná chvíle pro pořízení první podprsenky. Jak by taková první podprsenka měla vypadat? Na co si dát při jejím výběru pozor? Jak zvolit tu správnou velikost? Kde nakupovat? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak přežít soužití s puberťákem


Zdroj: Pixabay.com

A je to tady: z vaší roztomilé malé slečny či chlapce se téměř přes noc stala bytost, která jen odmlouvá, hádá se, tváří se otráveně. Prostě puberta je tady. Asi není třeba zdůrazňovat, že toto období je náročné nejen pro puberťáka, ale samozřejmě i pro jeho rodiče a okolí. Jak pubertu ve zdraví přežít? Existují nějaké rady, které rodičům pomohou přežít? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Když dcera dospívá


Foto: Sleepylog / Freerange.com

Vaše malá holčička se téměř ze dne na den začne proměňovat - stává se z ní větší slečna a než se otočíte, tak je z ní dospělý člověk. Během dospívání prochází mnoha změnami, které se týkají nejen jejího těla, ale i mysli. Právě z tohoto důvodu je prima být připraven, aby – byť si to člověk sám prožil – nebyl najednou překvapen. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Tip na knihu: Tereza


Tereza

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o další knižní novince z nabídky vydavatelství Mladá fronta. Jmenuje se „Tereza.“ Její podtitul je Etiketa pro dívky, což vlastně ani nepřekvapí, protože autorem knihy je mistr etikety Ladislav Špaček. Knihu ilustrovala Martina Pavlová. Příjemné čtení.


Pocení v pubertě


zdroj: OpenImageBank.com

Čas běží a z vašeho caparta je najednou dospívající slečna či chlapec. Puberta je poměrně složité období, a to nejen pro dospívajícího, ale i pro jeho okolí. Mladý člověk prochází mnoha změnami, z nichž ne všechny jsou pro něj právě příjemné. K pubertě patří například i zvýšené pocení. A právě o tom bude náš dnešní příspěvek. Dozvíte se nejen to, čím je způsobeno, ale i to, jak se s tím poprat. Příjemné čtení.


Studium na víceletých gymnáziích


Víceletá gymnázia

Máte-li doma pilného „páťáka“ či „sedmáka“, tak možná uvažujete o tom, že by mohl od příštího školního roku začít studovat na víceletém gymnáziu – osmiletém či šestiletém. Rozhodnutí to samozřejmě není vůbec snadné, neboť právě víceletá gymnázia jsou v posledních letech velmi diskutovaným tématem. Příznivci argumentují třeba tím, že děti mají více možností se rozvíjet, odpůrci tím, že takto přicházejí o dětství. V dnešním příspěvku vám víceletá gymnázia představíme a zároveň se vám pokusíme odpovědět na některé otázky, které jsou v této souvislosti často pokládány. Příjemné čtení.


Jak pečovat o pleť v pubertě


Foto: NickJ / Freerange.com

Každý z nás si asi vzpomene na svou pubertu. Přitom se mu možná vybaví nevzhledné pupínky, které hyzdily obličej a nejraději se objevovaly v době, kdy měl člověk před sebou nějakou důležitou událost – třeba rande. Jindy zase pleť vypadala, jako by jí někdo potřel olejem, občas byla někde zarudlá a podobně. Je sice pravda, že akné postihuje většinu dospívajících, faktem ale také je, že je s ním možné bojovat a zmírnit tak jeho projevy. V dnešním příspěvku jsme připravili povídání o tom, jak pečovat o pleť v pubertě. Doufáme, že pro vás, respektive pro vaše děti bude zajímavou inspirací. Příjemné čtení.


Tip na vánoční dárek: kniha Kletba rodu Bardulfů


Kletba rodu Bardulfů

Na dnešní den jsme pro vás připravili povídání o knižní novince s názvem Kletba rodu Bardulfů, kterou napsal Gareth P. Jones a do českého jazyka jí přeložila Jana Hejná. Kniha určitě zaujme všechny dětské čtenáře, kteří mají rádi napínavé dobrodružství a baví je odhalovat různé záhady a tajemství.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist