Zdraví


Když se točí a motá hlava


Foto: Counselling / Pixabay.com

Motání hlavy zažije v průběhu života asi většina lidí. Často se jedná o výjimečnou záležitost, někdy se tento problém čas od času opakuje. V některých případech pak trápí poměrně často. Čím je vlastně motání hlavy způsobeno? Dá se mu nějak předcházet? Co dělat, když se člověku motá hlava? A kdy je na místě vyhledat lékaře? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tajemná choroba hidradenitida suppurativa


Foto: Alexas-fotos / Pixabay.com

Slyšeli jste někdy spojení hidradenitis suppurativa? Nebo hidradenitida? Pokud ne, není to vlastně žádné překvapení. O této nemoci se moc nemluví ani nepíše, takže veřejnost o ní nemá velké povědomí. A byť se problém netýká velkého procenta lidí, určitě je dobré vědět, že taková nemoc existuje. A právě na toto téma je náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Priessnitzův obklad


Fotos: Myriams-Fotos_/ Pixabay.com

Mnoho užitečných věcí či léčebných metod vzniká vlastně náhodou. Jednou z nich je i Priessnitzův obklad, který vynalezl Vincence Priessnitz. A věřte nevěřte, tato jednoduchá metoda má široké využití. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak na žaludeční neurózy


zdroj: OpenImageBank.com

Čas od času se pocitu plnosti a problémům se zažíváním nevyhne asi nikdo. Někdy jsou způsobeny prostě tím, že se člověk nají více než by měl či sní něco, co by opravdu neměl. Nicméně někdy člověka trápí zažívací potíže delší dobu, má třeba i nepříjemné bolesti a vlastně netuší, čím jsou způsobeny. Může se jednat o tzv. žaludeční neurózu. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Jak na přejedení


zdroj: OpenImageBank.com

Většina lidí se ráda dobře nají. Nakonec kdo by odolal lahůdkám, které jsou pro něj připraveny na návštěvě, v rámci společenské akce či jinde. Jenže po takových hodech se často dostaví následky minimálně v podobě bolavého břicha. A problémy samozřejmě mohou být i horší. Jak se dobře najíst a vyhnout se následným potížím? Co dělat, když se nějaký problém objeví? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Tipy jak se vyhnout onemocnění


zdroj: OpenImageBank.com

Přišlo chladné počasí a s ním i zvýšené množství různých nachlazení a dalších chorob. Všichni kolem kašlou a smrkají, viry a bakterie útočí ze všech směrů, a tak není vůbec snadné zůstat zdráv. Kde hrozí nákaza nejčastěji? A dá se ji nějak předcházet? Co pro své tělo může člověk udělat sám? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.    


Pro zdraví: Arteterapie


zdroj: OpenImageBank.com

V dnešním příspěvku ze speciálu redakce JáRodič.cz s názvem „Pro zdraví – Udělejte něco pro sebe“ vám představíme léčebný postup, který je spojen s uměním – arteterapii. Zajímá vás, v čem metoda spočívá a pro koho je vhodná? Mohou jí vyzkoušet i lidé, kteří neumí ani malovat, ani zpívat a vlastně nemají žádné umělecké nadání? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak na bodnutí vosou a včelou


zdroj: OpenImageBank.com

Léto se sice blíží ke svému konci, ale bodnutí včelou, vosou či jiným podobným hmyzem stále ještě hrozí. Samozřejmě nejlepší je se takové situaci vyhnout, nicméně ne vždy je to možné. Proto se určitě vyplatí znát pravidla první pomoci v případech, kdy někoho bodne včela, vosa, sršeň či čmelák a vědět, že někteří lidé mohou být dokonce v ohrožení života. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist