Z deníčku Šišounka - Na hrnec? Nikdy!


Milé děti, maminky, tatínkové, je to už pěkně dlouho, co jsem vám nenapsala, proto to musím rychle napravit. Popíšu vám co se teď děje u nás. Naši se zřejmě zbláznili.


Období vzdoru


Nás se tohle nikdy týkat nebude!, říkala jsem si, když jsem pozorovala vztekající se děti na ulici. Chlapečky s andělskýma kudrlinkama, kteří zuřivě kopou do maminky a s rozžvatlaným rohlíkem v ruce a nakrčeným obočím křičí "necu! necu!" A ubohé maminky celé rudé přemýšlí jestli před těma lidma můžou dát dítěti na prdel nebo ne. Stejně tak roztomilé holčičky, načančané princezničky beruškami ve vlasech, které s nakrčeným nosíkem, plné zlosti, dupou nohou a vřískají po zoufalém bezradném tatínkovi "ne a ne a ne!". Kdepak. Moje vzorná, hodná, poslušná malá holčička taková nikdy nebude. Přiznám se bez mučení, že jsem si hodně dlouho myslela, že je to dokonce výchovou. Ze své naivity zřejmě nevyrostu nikdy...


Z deníčku Šišounka - Odrovnáme maminku!


Milé maminky, milé děti, jelikož už nejsem žádné hloupé miminko, nýbrž velká a chytrá holčička (je mi 20 měsíců!), začínám chápat některé věci. Například to, že nikdy nedosáhnu toho, čeho bych dosáhnout chtěla, dokud tu bude moje maminka. Jasně, k něčemu se sem tam hodí. Například někdo musí kupovat ty výborný jogurty, tlačit kočárek, nebo houpat s houpačkou. Nicméně záporů je víc než kladů.


Z deníčku Šišounka - Pískoviště


Ahoj děvčata, po delší odmlce se opět ozývám. Dlouho jsem nepsala, protože najednou začalo svítít sluníčko, roztál sníh a venku se udělalo hezky. Musíte uznat že jsem měla mnohem zajímavější starosti než vysedávat u PC.


MHD


Pamatuju se, jak jsem poprvé jela s malou autobusem. Byla jsem nervózní a bála se, jestli mi někdo pomůže sám od sebe, nebo bych měla cestujícího přímo oslovit? A průkazku ukázat řidiči jen tak, když bude přijíždět, jak to dělá spousta maminek, nebo raději ukázat až u okýnka?


Chalupa I.


Chtěla bych vám povědět o chalupě, na kterou jezdíme od mých pěti let a která je zastřená podivným tajemstvím, ze kterého i mně, člověku, který má rád logiku a všechno se snaží vysvětlit rozumem, běhá mráz po zádech. Za svou existenci dům totiž počítá vysokou částku úmrtí.


Kojomaniak


Kojení - to je téma, které na většině diskuzí dokáže vyvolat obrovské sváry, dokáže způsobit, že se z virtuálních kamarádek stávají virtuální nepřítelkyně. Co mamina to názor. Ty, které nekojí (ať už je to z jakéhokoli důvodu) nemohou ani cítit články, kterých je na internetu plno - o významu kojení, o pomoci při kojení, atd... Naopak maminy které kojí zase nedokážou pochopit, proč jiné svému dítěti dají raději umělou náhražku toho nejcennějšího. Obě strany svému protivníkovi neváhají mnohdy uštědřit ani nadávky trošku silnějšího kalibru. Opravdu jsem ještě nenašla článek, který by se zabýval tématem "Kojení" a nebylo u něj spousty protichůdných komentářů. Teď bych chtěla popsat já svou zkušennost.


Z deníčku Šišounka - Můj první karneval


Protože už jsem téměř dospělá holčička (rok a půl - no uznejte že to už je něco!), vzala mě maminka s tatínkem na karneval.


Starší články >>>

Rodič: Filipina

Stránky: hlavní, Anetka,


©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist