O nás     Inzerce     KontaktO rodičích a jejich dětech již od roku 2009
Hledat
Nepřehlédněte: Pohádky pro děti
Jak řešit neplodnost
Rodinné finance
Recepty pro každý den
Hlavní rubriky: Těhotenství, Zdraví, Péče o dítě, Výchova dítěte, Zábava a volný čas, Rodiče sobě, Diskuze, Služby pro rodiče, SpeciályŠtědrý den

O Vánocích má být rodina pohromadě, tentokrát jsme byli rodiny dvě.

Dva dny před očekávaným Štědrým dnem mi přišla od našich zpráva, jestli nechceme tento den strávit u nich. Taťka čekal, že to odmítneme, 2x po sobě jsme slavili Vánoce u nás doma jen ve čtyřech. Přišlo mi to jako dobrý nápad a hned jsem to řekla ostaním, ti bez váhání souhlasili. Dárky, které jsem měla zabalené jsme narovnali do  tašek a odnesli k mým rodičům, kteří bydlí přes silnici a ty, co zabalený ještě nebyly jsme narychlo zabalili. Helmy jsme nebalili do papíru, s dětmi jsme se dohodli, že ví, že jsme je kupovali my a že je dáme jen pod stromeček nezabalené, aby věděli, že jsme jim také něco připravili. Na poslední chvíli jsme však dokoupili ještě autíčka, ty jsem ale už nechala zabalené doma ještě s pár drobnostmi, které se dali pod stromeček u nás dodatečně.

 

Ráno o Štědrém dnu jsme doma uklidili, sbalili do tašky nějaké jídlo, cukroví a hračky, aby se kluci nenudili. Oblékli jsme se, nakoupili ještě pečivo a vyrazili za babičkou a dědou. V telivizi jako obvykle běželi pohádky na které jsme se mohli koukat i z kuchyně, kde jsme připravovali chlebíčky a rozendávali cukroví na podnosy. K obědu jsme měli vinnou klobásu s pečivem. Já jsme je připravovala a taťka smažil. Po obědě jsme i v tento sváteční den uložili děti ke spaní, aby večer nebyli unavený. stedry_denstedry_denPohádkový den jsme si užívali v rodinném kruhu u televize, pojídali jsme cukroví, popíjeli víno a vychutnávali vánoční atmosféru. Byl s námi i můj bratr, který se mě ptal před Vánoci na rychlovarnou konvici pro rodiče.

Pomalu se blížil večer, večeři jsme měli naplánovanou na pátou hodinu. Dětem jsme dali maso bez kostí, aby jim v kruku neuvízla kost a nemusli jsme jet na pohotovost. Po večeři jsme šli do dětského pokoje vyhlížet Ježíška, až jsme uslyšeli zvoneček. To najednou byla rychlost, aby Ježíška zahlédli, ale už viděli pouze dárečky pod stromečkem. Já byla pověřená rozdělováním dárků a kluci je nosili těm, pro koho byl daný dárek určený. Po rozdělení všech dárečků byli kluci tak nedočkavý, že jsme je nechali rozbalovat jako první. Se vším se chlubili, každý rozbalený dárek běželi každému z nás ukázat. Kluci si přáli ze všeho nejvíc auta, jaké zklamání však bylo, že žádné takové co chtěli Ježíšek nedonesl? Jen Honza dostal jedno umělé, to mu prozatím stačilo, ale Lukášek byl moc smutný. Věděli jsme, že to co chtěli nejvíc dostanou na konci večera jako završení večera tím nejlepším. Chlácholi jsme oba tím, že Ježíšek dává dárky dětem podle toho jak jsou hodné a když se nám dostalo odpovědí, že prý hodný byli, tak jsme teda řekli, že Ježíšek nám nechal třeba dárky doma. Situace se uklidnila a tak jsme pokračovali v rozbalování dárků. Naši dostali zmiňovanou rychlovarnou konvici a od nás potravinový balíček. Přítel dostal boty, bundu, trekové kalhoty a to hned 2x. Jedny měly být moje, ale byly mi velký a když jsem našla akci na menší velikost, tak jsem si pro ty menší dojela a větší jsem přibalila příteli. Já mezi dárky měla puzzle, cestovní knihy s poukázky a asi nejlepší dárek byla zrcadlovka od Nikonu. To šokovalo nejen mne, ale i moje rodiče. Bratříček dostal balíček s potravinovými ochucovadly. Moc nadšený nebyl a tak mu naši řekli, že mu ještě k tomu něco přikoupí, že je doma tak strašně málo, že nevěděli, co mají vybrat. Vzhledem k tomu, jak děti chtěli moc domů, aby zjistili, jestli Ježíšek přišel i tam, dali jsme dárky do tašek a rozloučili se. Tím ale nadělování neskončilo, ta největší radost teprve měla přijít.

 

Když jsme přišli domů, kluci hned chtěli běžet ke stromečku, to jsem je ale zadržela, jako že si musí sundat bundu a uklidit. V tom zazvonil zvoneček a to už je nikdo neudržel. Hurá, Ježíšek přišel! Mezi dárečky byly právě ty vysněné autíčka. Luky měl hasičské a sanitku, Honza hasičské a policejní. Z toho opravdu měli největší radost. Ještě nějakou dobu si hráli s novými hračkami a když šli spát, vzali si je do postele.

 stedry_denstedry_den

Myslím, že tento Štedrý den se vydařil a všem se líbil. Od té doby co jsem se odstěhovala s dětmi od rodičů, první Vánoce jsme strávili s neštovicemi, druhé po těsné rekonstrukci jádra a třetí u rodičů. Další Štědrý den je naplánovaný k přítelovým rodičům, jsem na to zvědavá, jak to bude vypadat. Senzační určitě bude převážení dárků:-)

 

Luky tradičně 25.prosince odjíždí se svým otcem k jeho rodičům a vrací se až po Novém roce. Nové hračky si vzal sebou, aby ukázal dárečky i tam.


(7. 1. 2011 | piskotka)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z rodičů, tedy uživatelů/ek: piskotka

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2009-2020 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí | pg(8360)