O nás     Inzerce     KontaktO rodičích a jejich dětech již od roku 2009
Hledat
Nepřehlédněte: Pohádky pro děti
Tip: Super dárek za vysvědčení
Rodinné finance
Jak řešit neplodnost
Hlavní rubriky: Těhotenství, Zdraví, Péče o dítě, Výchova dítěte, Zábava a volný čas, Rodiče sobě, Diskuze, Služby pro rodiče, SpeciályZápal plic

Ježíšek mé přání nějak obrátil.

Myslela jsem si, že když posledně měl Honzík antibiotika, že už konečně budeme mít klid, spletla jsem se. 2 měsíce jsem se snažila aby kluci byli zdraví a přesto se mi tu střídali. Určitě mě ale nenapadlo, že budu o svátcích řešit, jestli pojedeme do nemocnice.

 

 

V noci z 24 na 25. 12. nás probral Honzíkův štěkavý kašel. Mezi zuby jsem procedila něco v tom smyslu jako, že už to tu máme zas a že je to čím dál častěji. Okamžitě jsem vyndala Fenistil kapky a bez váhání nakapala 15 kapek, namočila kapesník do studené vody, abych mohla malému udělat obklad. Opět jsme se přetahovali, já, že obklad musí mít a Honza, že ho nechce, že to studí, naštěstí jsem vyhrála, ale klid nebyl. Hodně dlouho trvalo, než usnul. Bylo mi jasné, že žádnou doktorku ráno neseženeme, a tak se řešilo, jestli pojedeme do nemocnice, protože jeho stav se mi nelíbil. Honzík v sobotu dopoledne pokračoval, až na večer se kašel změnil na suchý, dráždivý. S obkladem jsem pokračovala celou sobotu, bála jsem se noci, která se blížila. Honzík vždy usíná dlouho, s kašlem neusnul vůbec. Včera jsem byla rozhodnutá, že půjdeme k doktorce, to jsem ještě netušila, že mě čeká šok.

 

 

Dnes jsme měli naplánované lyžování. Zítra v úterý jsme měli všichni jet na návštěvu a být tam až do Nového roku. Museli jsme vše zrušit, dokonce i zamluvený bowling. A co se vlastně dnes stalo?

 honzikhonzik

Ráno, když jsem se probouzela, jedním okem jsem mrkla na hodiny a když jsem zjistlia, že už je půl osmé, v duchu jsem jásala, že jsme se konečně dobře vyspali. Za chvíli přišel Honzík do postele do obýváku a když jsem se vrátila z koupelny, tak se mi Honza zdál moc červený. Sedla jsem si k malýmu na postel a sáhla mu na čelo. Byl jak rozpálená žehlička. Okamžitě jsem si došla pro teploměr a po chvilce jsem naměřila 38,8 °C. Ještě, že mám v zásobě léky na horečku a tak po podání léku jsme se oblékli a vydali se na středisko. V čekárně nikdo nebyl a tak jsem zaklepala na sestru. Doktorka poslechla Honzu a konstatovala zápal a že tam má velký nález. Diagnóza jasná - zápal plic! Myslela jsem, že mě v tu chvíli trefí, to toho nebylo už dost? Vše začalo štěkavým kašlem a skončilo zápalem. V lékárně jsem vyzvedla antibiotika a léky na spaní. Doma jsem Honzíka zahnala do postele a dala sirup. Po obědě šel spinkat a asi se mu tak dobře spalo, že ani po třetí odpolední nevstával.

 

Ježíšek přišel i k babičce a nechal nám tam dárečky, budem si je muset vyzvednout v lednu. Našim jsem hned volala, že nikam nepojedem, že zůstanem doma, měla jsem si totiž po cestě do Jaroměřic vyzvednout můj notebook. Naši měli být u známých taky do Nového roku, ale jelikož je Honzík nemocný a já mám zítra narozeniny, tak přijedou pozítří a Silvestra oslavíme u nich. Honzík si lehne na sedačku a bude koukat na pohádky, máme to k našim jen přes silnici.


(27. 12. 2010 | piskotka)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z rodičů, tedy uživatelů/ek: piskotka

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2009-2020 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí | pg(8313)