Zápal plicJežíšek mé přání nějak obrátil.

Myslela jsem si, že když posledně měl Honzík antibiotika, že už konečně budeme mít klid, spletla jsem se. 2 měsíce jsem se snažila aby kluci byli zdraví a přesto se mi tu střídali. Určitě mě ale nenapadlo, že budu o svátcích řešit, jestli pojedeme do nemocnice.

 

 

V noci z 24 na 25. 12. nás probral Honzíkův štěkavý kašel. Mezi zuby jsem procedila něco v tom smyslu jako, že už to tu máme zas a že je to čím dál častěji. Okamžitě jsem vyndala Fenistil kapky a bez váhání nakapala 15 kapek, namočila kapesník do studené vody, abych mohla malému udělat obklad. Opět jsme se přetahovali, já, že obklad musí mít a Honza, že ho nechce, že to studí, naštěstí jsem vyhrála, ale klid nebyl. Hodně dlouho trvalo, než usnul. Bylo mi jasné, že žádnou doktorku ráno neseženeme, a tak se řešilo, jestli pojedeme do nemocnice, protože jeho stav se mi nelíbil. Honzík v sobotu dopoledne pokračoval, až na večer se kašel změnil na suchý, dráždivý. S obkladem jsem pokračovala celou sobotu, bála jsem se noci, která se blížila. Honzík vždy usíná dlouho, s kašlem neusnul vůbec. Včera jsem byla rozhodnutá, že půjdeme k doktorce, to jsem ještě netušila, že mě čeká šok.

 

 

Dnes jsme měli naplánované lyžování. Zítra v úterý jsme měli všichni jet na návštěvu a být tam až do Nového roku. Museli jsme vše zrušit, dokonce i zamluvený bowling. A co se vlastně dnes stalo?

 honzikhonzik

Ráno, když jsem se probouzela, jedním okem jsem mrkla na hodiny a když jsem zjistlia, že už je půl osmé, v duchu jsem jásala, že jsme se konečně dobře vyspali. Za chvíli přišel Honzík do postele do obýváku a když jsem se vrátila z koupelny, tak se mi Honza zdál moc červený. Sedla jsem si k malýmu na postel a sáhla mu na čelo. Byl jak rozpálená žehlička. Okamžitě jsem si došla pro teploměr a po chvilce jsem naměřila 38,8 °C. Ještě, že mám v zásobě léky na horečku a tak po podání léku jsme se oblékli a vydali se na středisko. V čekárně nikdo nebyl a tak jsem zaklepala na sestru. Doktorka poslechla Honzu a konstatovala zápal a že tam má velký nález. Diagnóza jasná - zápal plic! Myslela jsem, že mě v tu chvíli trefí, to toho nebylo už dost? Vše začalo štěkavým kašlem a skončilo zápalem. V lékárně jsem vyzvedla antibiotika a léky na spaní. Doma jsem Honzíka zahnala do postele a dala sirup. Po obědě šel spinkat a asi se mu tak dobře spalo, že ani po třetí odpolední nevstával.

 

Ježíšek přišel i k babičce a nechal nám tam dárečky, budem si je muset vyzvednout v lednu. Našim jsem hned volala, že nikam nepojedem, že zůstanem doma, měla jsem si totiž po cestě do Jaroměřic vyzvednout můj notebook. Naši měli být u známých taky do Nového roku, ale jelikož je Honzík nemocný a já mám zítra narozeniny, tak přijedou pozítří a Silvestra oslavíme u nich. Honzík si lehne na sedačku a bude koukat na pohádky, máme to k našim jen přes silnici.


(27. 12. 2010 | piskotka)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z rodičů, tedy uživatelů/ek: piskotka (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto rodiče: všechny jeho/její články, Lyžování, Výlet, hry na JáRodič
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist