Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro dětiV posledních letech se různým sportovním aktivitám věnují celé rodiny. Rodiče i děti těší, že mohou být spolu a zároveň tráví tento čas aktivně. A protože je k těmto činnostem často potřeba nějaké speciální vybavení, připravila pro vás redakce JáRodič.cz seriál článků ve formě speciálu, který je věnován právě výběru sportovního vybavení, a to zejména pro děti (ale nejen pro ně). Dozvíte v něm množství tipů a rad, na co se při výběru zaměřit, respektive co je důležité. A to není samozřejmě všechno. Zároveň se těšíme i na vaše příspěvky, příběhy, zkušenosti, rady i tipy, které jistě ocení i ostatní čtenáři.

 

Speciál: Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro děti startuje. Již nyní zde naleznete osm zajímavých článků a v následujících týdnech přibydou další. Rádi byste vyrazili pod stan či do chatky a řešíte, jaký spacák dceři či synovi pořídit? Zajímá vás, jaký typ obuvi vybrat pro svého potomka do hor, anebo co určitě nezapomenout k moři? A jak je to se zimním vybavením na hory? Odpovědi na tyto a další otázky a množství doplňujících informací jsme pro vás již připravili anebo připravujeme a zařadíme do speciálu v příštích dnech a týdnech. Články jsme pro přehlednost rozdělili po sportech, respektive po oblastech. Přejeme vám příjemné čtení.

 

Turistika

Jak vybrat správné trekingové hole


zdroj: OpenImageBank.com

V posledních letech se zvýšil počet lidí, kteří vyrážejí na túry s trekingovými holemi. Pro některé z nich je možná důvodem být „in,“ ovšem většina turistů pochopila, že díky holím se stává jejich chůze bezpečnější, zdravější a pohodlnější. Zaujalo vás to a chcete vědět více o trekingových holích? Pak čtěte dále. Dozvíte se nejen to, proč jsou hole tak fajn, ale pokud se rozhodnete si je pořídit, pak jsme pro vás připravili i několik tipů, jak vybrat ty správné. Příjemné čtení.


Jak vybrat batoh na výlet


Krásné počasí je tady a vy už se určitě nemůžete dočkat, až se vydáte na nějaký výlet či procházku. V této souvislosti vás asi napadne do čeho sbalíte všechny ty věci, které na celý den potřebujete. Je totiž jisté, že jsou-li v rodině děti (obzvláště malé), tak množství naprosto nezbytných věcí neuvěřitelně narůstá. Uvažujete-li o koupi nového batohu, pak dnešní příspěvek je určen právě vám. Připravili jsme totiž pro vás několik rad a tipů, které vám výběr vhodného batohu usnadní. Příjemné čtení.


Jak vybírat turistickou obuv (nejen) pro děti


Dětské turistické boty

Asi není třeba zdůrazňovat, že dobré boty jsou pro turistiku to nejdůležitější. Bez nich se jakýkoliv výlet stane nepříjemnou záležitostí. Je proto třeba zvolit takové boty, které jsou nejen pohodlné, ale hodí se i prodyšnost a nepromokavost. A samozřejmě musí dobře vypadat. V dnešním příspěvku, který je součástí nového speciálu redakce JáRodič.cz s názvem „Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro děti,“ jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak vybrat tu správnou turistickou obuv. Příjemné čtení.


 

Cykloturistika

 

Jak vybrat dětské kolo


Výběr kola

Vánoce se blíží a možná uvažujete o tom, že svému dítěti pořídíte pod stromeček kolo. V dnešní době je v obchodech nabídka dětských kol poměrně široká, a tak není úplně snadné vybrat to správné. Co by vlastně mělo být tím nejdůležitějším kritériem pro výběr dětského kola? Na co se zaměřit a co naopak není až tak podstatné. Tak (nejen) na tyto otázky budeme hledat společně odpovědi v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


 

In-line brusle

 

In-line brusle: Kdy začít a jaké brusle vybrat pro dítě


In-line brusle Spartan XC180 / Worker

Také se vám líbí in-line brusle a zvažujete, že právě to je ten správný sport pro vašeho potomka? Nebo jste vášnivý bruslař a nemůžete se dočkat chvíle, kdy s vámi bude jezdit i syn či dcera? Ale v kolika letech může dítě začít jezdit? A jaké brusle eventuelně další vybavení pořídit? Nejen na tyto otázky vám odpoví následující příspěvek.


 

Zimní sporty

Jak vybrat dětské lyže


Lyžování patří mezi oblíbené zimní sporty. Foto: OpenImageBank.com

Pokud bude nadcházející lyžařská sezóna premiérou vašeho potomka na dlouhých prkýnkách, nebo prostě jen potřebujete dětskou lyžařskou výbavu obnovit či doplnit, možná uvítáte pár praktických rad, jak správně vybírat.


Jak správně vybrat zimní vybavení pro děti


Dětské lyžařské boty Rossignol

Zima se nezadržitelně blíží a s ní i různé radovánky na sněhu. Nastal čas, abyste překontrolovali zimní vybavení, vyzkoušeli dětem vše potřebné a rozhodli se, co je nutné dokoupit a co naopak můžete prodat. Nabízíme vám pár tipů a rad, jak vybrat lyže, a to nejen sjezdové, ale i běžky a další zajímavé informace.


Začínáme s jízdou na snowboardu


Dětský snowboard junior - Worker

Zima je už téměř tady, a tak myslíte jen na to, jak vyrazíte s rodinou na hory a pěkně si zalyžujete. A najednou vás napadne, zda už není ta správná doba, aby vaše ratolest zkusila jízdu na snowboardu. Odkdy se vlastně s tímto druhem sportu začíná? A jaké vybavení dítěti pořídit? Liší se nějak pravidla pro výběr dětského snowboardového vybavení? Redakce JáRodič se vám pokusí zodpovědět tyto i další otázky.


Kdy a jak naučit dítě bruslit na ledě


Dívčí lední brusle Tempish - Fantasy Pink

Dnes jsme pro vás připravili pokračování našeho zimního speciálu, ve kterém jsme se zaměřili na bruslení na ledě. Možná právě vaše dítko našlo pod stromečkem lední brusle, a tak je budete chtít v nejbližších dnech vyzkoušet. Chcete-li se dozvědět o bruslení více, čtěte dále.


Jak vybrat sáně a boby


Jak vybrat sáně

Podle kalendáře je zima už skutečně za dveřmi, a tak je nejvyšší čas zkontrolovat zimní výbavu, respektive vybavení na zimní sporty. A protože obzvláště děti milují sáňkování, bobování či jízdu na všem možném i nemožném, tak je důležité podívat, zda máte na tyto zimní radovánky vše potřebné připraveno. Pokud ne, tak to může být zajímavý tip na vánoční dárek. V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro děti jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak vybrat sáně a boby. Příjemné čtení.


 

Ostatní

Pálka na stolní tenis/ping pong


Foto: Geoffrey Whiteway / Freerange.com

Stolní tenis neboli ping pong patří dlouhodobě k oblíbeným sportům, a to téměř u všech věkových kategorií. Super na něm je, že se dá provozovat nejen závodně, ale i rekreačně a je možné jej hrát na mnoha místech. Navíc vybavení není drahé, takže se dá bez problémů pořídit. A svou roli hraje i to, že pálku je možné přibalit do zavazadla na dovolenou, tábor či do školy v přírodě. Máte chuť si zahrát? V rámci speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro děti jsme právě pro vás připravili povídání o tom, jak vybrat vhodnou pálku na stolní tenis. Příjemné čtení.


Jaké odrážedlo je nejlepší?


Foto: Homero Nuez Chapa / Freerange.com

Máte-li doma neposedné dítko okolo dvou let, tak možná uvažujete o tom, že mu pořídíte odrážedlo. Dítě díky němu získá nejen pocit svobody, ale naučí se i novým dovednostem. Navíc je to fajn příprava na kolo. Podle jakých kritérií ale odrážedlo vybírat? Kdy se vlastně dá s jízdou na něm začít? A jaké doplňky jsou na takové „kolo“ nezbytné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku, který je součástí našeho nového speciálu s názvem „Jak vybírat sportovní vybavení (nejen) pro děti.“ Příjemné čtení.


Výběr koloběžky pro děti


Foto: Kirkbyboy / Pixabay.com

Koloběžky se v posledních letech staly doslova hitem. Jezdí na nich velcí i malí, a to nejen ve městě, ale i v přírodě. A samozřejmě nechybí ani adrenalinové využití koloběžek. Na trhu se nabízí velké množství různých druhů koloběžek, a proto není vždycky úplně snadné vybrat tu správnou. A právě o výběru té nejlepší koloběžky pro vaše dítě bude náš dnešní příspěvek ze speciálu Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro děti. Příjemné čtení.


Sportovní vybavení: Karimatka


Foto: tpsdave / Pixabay.com

Pěkné počasí je tady, a tak nastal ten správný čas na různé výlety a na dovolené. Možná právě letos plánujete vyrazit se svými potomky pod stan. Anebo se na takovou akci chystají vaše děti se školou či se zájmovým kroužkem. Nezbytným vybavením je tomto případě je nejen spacák, ale i karimatka. A pokud ji doma nemáte, tak asi není od věci nějakou pořídit. Jenže jakou karimatku vybrat, když nabídka je tak široká? Tak na tuto otázku vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Doplňky

Jak vybrat láhev na pití


Foto: Geoffrey Whiteway / Freerange.com

O tom, že pít se musí, asi nikdo nepochybuje. Bez dostatečného přísunu tekutin totiž může dojít k různým zdravotním problémům. V posledních letech se na toto téma hodně mluví, takže lidi se již naučili nosit pití téměř všude s sebou. Ne vždy je ale snadné vybrat takovou láhev, která splňuje naše očekávání. A právě na toto téma bude náš dnešní příspěvek. Dozvíte se v něj, podle čeho tu správnou láhev vybrat. A samozřejmě nejen to. Příjemné čtení.


Jak vybrat spacák nejen pro děti


Spacák

Pěkné počasí je tady, a tak nastal ten správný čas na různé výlety a na dovolené. Možná právě letos budete chtít vyrazit se svými potomky pod stan či třeba do chatiček. Anebo se na takovou akci chystají vaše děti se školou či se zájmovým kroužkem. Nezbytným vybavením v tomto případě bývá spací pytel. A pokud ho nemáte, tak asi budete uvažovat o jeho zakoupení. Jenže jaký spacák vybrat, když nabídka je tak široká? Tak na tuto otázku vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak vybírat stan


zdroj: OpenImageBank.com

Pěkné počasí je tady, a tak nastal ten správný čas na různé výlety a na dovolené. Možná právě letos budete chtít poprvé se svými potomky vyzkoušet spaní pod stanem. Anebo se na takovou akci chystají vaše děti se školou či se zájmovým kroužkem. Nezbytným vybavením v tomto případě pak samozřejmě bývá stan, spací pytel a karimatka. A pokud toto vybavení nemáte, tak asi budete uvažovat o jeho zakoupení. V dnešním příspěvku, který je součástí nového speciálu redakce JáRodič.cz s názvem „Jak vybrat sportovní vybavení (nejen) pro děti“ se zaměříme na výběr stanu. Příjemné čtení.(23. 4. 2014 | redakce)


Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

vybavení pro děti
Já bych, coby sportovní a "geekovský" nadšenec, rozhodně zařadil do výbavy pro děti tzv. smart watch, tedy chytré hodinky, které vám pomohou mapovat tělesnou aktivitu svých dětí, a pokud se ...
Jasně díky za info. ...
No tak proto se podívejte na ten digitalgolf.cz není to tam samozřejmě zadarmo :D, ale ceny jsou tam v pohodě....
Ceny vypadají hodně dobře, když mi totiž řekl jeho kamarád, kolik stála výbava, tak se mi udělalo špatně. ...
No já bych mohla poradit digitalgolf.cz, mají tam velký výběr a hodně dobré ceny. Pokud si nebudete vědět rady, tak vám poradí na chatu, já to tak někdy dělám, když si nejsem jistá. :)...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2020 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist