O nás     Inzerce     KontaktO rodičích a jejich dětech již od roku 2009
Hledat
Nepřehlédněte: Pohádky pro děti
Tip na knihu: Polepšovna pro čarodějky
Rodinné finance
Jak řešit neplodnost
Hlavní rubriky: Těhotenství, Zdraví, Péče o dítě, Výchova dítěte, Zábava a volný čas, Rodiče sobě, Diskuze, Služby pro rodiče, Speciály




Kupujeme pračku

Už nějakou dobu jsme přemýšleli, že bychom pořídili novou pračku. Docela dost totiž žere, a navíc je hlučná. Bylo nám ale líto tu starou vyhodit a koupit by ji asi nikdo nechtěl. Osud ale zasáhl a dosloužila naše stařičká Gorenje na chalupě. Naši starou pračku teda přestěhujeme tam. Na to vyprání párkrát do roka bude sloužit dobře. Teď chceme pořídit nějakou novou domů. Přečetla jsem si pár článků, projela pár stránek a už mám favorita. Musím ale přiznat, že to nebylo vůbec jednoduchý. Proto jsem si řekla, že tady sepíšu krátký přehled toho, co je důležité u pračky řešit. Jak mi totiž řekl pán v obchodě, dneska už perou dobře všechny.

Nejdřív je dobré vybrat si typ, ať se vám trochu zúží výběr. My máme pračku v technické místnosti, na ní je navíc postavená sušička. Byla pro nás tudíž jasná volba pořídit klasickou předem plněnou pračku. A právě sušička zase limituje otáčky – musí být nad 1200 za minutu.

Další, co jsme řešili byla kapacita. Jsme poměrně aktivní rodina, máme dva kluky, kteří sportují. Často pereme povlečení ale i přikrývky. Chtěli jsme proto něco většího, než je klasika – ideálně 8, 9 kilo. V takové kategorii už se dá slušně vybrat. Do teď jsme měli 6,5 a už nám to horko těžko stačilo. Jak kluci rostou, to oblečení je čím dál větší. Pokud jste ale třeba jen dva, bude vám úplně bohatě stačit 6kilová.

Hodně jsme řešili spotřebu. Raději si dva, tři tisíce připlatím a pak budu prát za levno, než šetřit na pračce a pak propálit elektřiny jak v přímotopu. Jasná pro nás proto byla třída A+++ a ještě co nejnižší spotřeba. Řešili jsme i spotřebu vody, té je totiž u nás málo a nechceme mít za pár let v létě problémy.

To jsou ty nejzákladnější věci, co jsou důležité pro samotné praní. Pak záleží na vás, jaký chcete funkce. Já jsem trvala na odloženém startu, ale to mají už skoro všechny pračky. Vždycky si totiž ráno připravím pračku, načasuju a přijdu k právě vypranému prádlu z práce. Nemusím pak prát dlouhou večer. Chtěla jsem taky parní funkci, mám totiž alergii na prach a roztoče, což by měla právě pára zlikvidovat. Množstevní automatiku už mají ty lepší pračky dneska taky všechny, tak jsem si to vždycky jen zkontrolovala. Ovládání přes aplikaci, které mají teď ty nejmodernější pračky, jsem úplně nevyhledávala, na ty technologie úplně nejsem.

No nakonec z toho vyšla nejlíp LG F84J8TS2W, která v porovnání dostala hodnocení skoro 80 %.  Od LG navíc máme i sušičku, takže to bude hezky ladit.  Počkám teda asi na lednové slevy a pořídíme tu...

praka_200praka_200


(12. 12. 2019 | Sentalenta)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z rodičů, tedy uživatelů/ek: Sentalenta

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2009-2021 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí | pg(14621)