Třetí rok


Změny v předškolním vzdělávání


Foto: Pexels / Pixabay.com

Jak se stalo v posledních letech zvykem, i letos se objevily novinky v systému školství. Tentokráte se týkají předškolního vzdělávání, respektive zavedení povinného předškolního vzdělávání, nároku na přednostní umístění dítěte v mateřské škole a určení spádovosti. Novinky platí sice až od příštího školního roku, nicméně již v květnu je třeba zajistit vše potřebné. A právě na toto téma je náš dnešní příspěvek. Příjemné čtení.


Když dítě nechce do školky


Mateřská škola

Když se řekne mateřská školka, někomu se vybaví krásné vzpomínky na první kamarády, na paní učitelku, prima besídky a na další akce. Jiný si naopak vzpomene na přísný režim a přísnou paní učitelku, nedobré jídlo a rozjívené děti. Zkušenosti jsou různé, stejně tak jsou různé i mateřské školky. Podle čeho školku vybírat? A jak na tuto velkou změnu dítě připravit? Co dělat, když mrňousek do školky nechce? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak odnaučit děti žalovat


Žalování u dětí

„Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje, namaloval husu, a pak jí dal pusu.“ Kdo by neznal tuto říkanku, že? Mnoho dnešních rodičů vyrůstalo v prostředí, kde bylo žalování považováno za něco špatného, něco co netolerovalo. Jenže ono to není tak snadné. Není totiž žalování jako žalování. Co tedy dělat, když dítě žaluje? Proč vlastně děti tak často žalují? Je možné je to nějak odnaučit? A kdy je žalování na místě? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Jak přežít období PROČ?


Období PROČ

Zhruba okolo 3. roku věku se děti dostávají do období, kdy začnou klást otázky s PROČ na začátku. Podle odborníků je toto období nesmírně důležité, nicméně rodiče mají někdy pocit, že další otázku již nepřežijí. Proč se ale vlastně děti ptají na tolik otázek? Zajímají je vlastně odpovědi, anebo chtějí prostě zkoušet trpělivost rodičů? Jak se z množství otázek nezhroutit? A co dělat, když rodič nezná odpověď? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku. Příjemné čtení.


Starší články >>>

Příspěvky rodičů do rubriky Třetí rok


5 tipů, jak si malé dítě osvojí cizí jazyk


Malé děti jsou k výuce cizího jazyka mnohem lépe vybaveny, než dospělí. Nové znalosti nasávají jako houba a pokud je v procesu výuky, nebo lépe řečeno poznávání, podpoříte, poskytnete jim příležitost si cizí jazyk přirozeně osvojit již v raném věku. Maminko, tatínku, přečtěte si tipy, jak si Vaše dítko hravě osvojí cizí jazyk.


Výlet do zoo Ústí nad Labem


Vypisuju zde několik letošních letních srandiček co dostalo lidi kolem... Toto je malý článeček co se stalo v zoologický zahradě.


Červenec 2011


Tak taková příliš neveselá zprávička z hlediska letošního počasíčka.Zatím letošní léto není moc krásné. Je chladno a často prší. Třeba včera celý den a tak se snad můžem těšit na houbičky...


Žádost o lázně


Časté marození dětí vedlo k návrhu na pobyt v lázních.


Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2020 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist