Druhý rok


Jaké odrážedlo je nejlepší?


Foto: Homero Nuez Chapa / Freerange.com

Máte-li doma neposedné dítko okolo dvou let, tak možná uvažujete o tom, že mu pořídíte odrážedlo. Dítě díky němu získá nejen pocit svobody, ale naučí se i novým dovednostem. Navíc je to fajn příprava na kolo. Podle jakých kritérií ale odrážedlo vybírat? Kdy se vlastně dá s jízdou na něm začít? A jaké doplňky jsou na takové „kolo“ nezbytné? Tak nejen na tyto otázky vám odpovíme v našem dnešním příspěvku, který je součástí našeho nového speciálu s názvem „Jak vybírat sportovní vybavení (nejen) pro děti.“ Příjemné čtení.


Jak naučit dítě správně stolovat


zdroj: OpenImageBank.com

Základy správného stolování je dobré učit děti již odmala. Je jisté, že u úplně malého dítěte nelze očekávat, že bude stolovat perfektně, že bude vědět, která vidlička či nůž se na co používá a podobně. Ale to určitě není cílem „výuky.“ Důležité je, aby dítě vědělo, jak se u stolu chovat, co se smí a co je naprosto nevhodné. A postupně je fajn jeho znalosti a dovednosti rozšiřovat. V dnešním příspěvku jsme pro vás připravili několik tipů a rad, jak na to. Příjemné čtení.


Co jsou dětské skupiny


Foto: Lordsapobe / Freerange.com

Není žádným tajemstvím, že v mateřských školkách chybí místa, což komplikuje situaci zejména těm rodičům, kteří se chtějí vrátit do zaměstnání. V posledních letech se objevily dva návrhy, jak situaci řešit, ale nesetkaly se s úspěchem. V současné době přichází třetí a zdá se, že by to mohlo fungovat. Pokud tedy nedojde během jeho schvalování k tokovým změnám, které z něj udělají naprostý nesmysl. V dnešním příspěvku vám tento návrh v podobě dětských skupin představíme. Příjemné čtení.


Jak naučit spát celou noc ve své postýlce


zdroj: OpenImageBank.com

Možná patříte k těm šťastlivcům, jejichž dítě spí celou noc ve své postýlce. Díky tomu se nemusíte mačkat v posteli s další osobou, nemusíte řešit ani noční návštěvy, které vám vlezou do postele a berou vám peřinu, popřípadě si s vámi chtějí popovídat. Pokud ale patříte do druhé skupiny, která každou noc bojuje o prostor i o přikrývku, snaží se aspoň trochu vyspat a doufá, že se situace časem zlepší, tak právě pro vás tu máme několik tipů a rad, jak nočního vetřelce vystrnadit. Příjemné čtení.


Aby se děti zase mohly hýbat: Jak technologie pomáhají


Malá Emma. Záběr z videa.

Dvouletá Emma by si bez pomoci druhých nikdy nemohla sama hrát. Její končetiny jsou totiž kvůli nemoci zvané artrogrypóza takřka nepohyblivé. Její klouby jsou ztuhlé v důsledku fibrózy svalů a vad kloubních pouzder. Přesto si dnes hraje s ostatními dětmi. Co jí pomohlo? Zdánlivě futuristická technologie takzvaného 3D tisku a exoskeleton. Podívejte se na úžasné video.


Hraj si samo aneb Jak to dítě naučit


Už si umím hrát

„Hraj si chvilku sám/sama, já musím připravit jídlo.“ To je věta, kterou dříve či později řekne snad každý rodič. Jistě, nemusí být formulována přímo takto, ale výsledek je stejný – rodič prostě potřebuje chvíli volna, aby zvládl připravit jídlo, uklidit byt či se věnovat něčemu jinému, a to třeba i sám sobě. Nakonec, kdo by neznal chvíle, kdy je opravdu tak unavený, že potřebuje aspoň pár minut klidu a pohody (pokud možno bez přítomnosti svého potomka), aby nabral sílu. V dnešním příspěvku jsme pro vás proto připravili několik rad a tipů, jak naučit dítě, aby si hrálo samo. Příjemné čtení.


Pojďme si hrát: Tentokráte s těmi nejmenšími


Autor: Joy Zaehringer / Freerange.com

Hraní je pro děti velmi důležitá činnost. A hrát si je možné už s těmi nejmenšími. Nejdříve jsou to jednoduché hry, kdy dítě ukazuje například na části svého tělo či na nějaké předměty. Součástí hry bývá zpravidla říkanka či písnička. Postupně se dají hrát i hry o něco složitější, které vyžadují větší soustředění. Důležité je, aby hra mrňouska bavila, přinášela mu – kromě nových poznatků a dovedností – zábavu a radost. V dnešním pokračování speciálu „Pojďme si hrát“ jsme pro vás připravili několik her pro ty nejmenší. Příjemné hraní.


Péče o dětské zuby


Autor: Geoffrey Whiteway / Freerange.com

Mnozí z generace dnešních rodičů mají ze svého dětství spojeny návštěvy zubního lékaře se strachem, bolestí a nepříjemnými pocity. Mohou v nich přetrvávat dosud a tento postoj se promítá i do přístupu v péči o zuby svých potomků. V péči o zuby, a to nejen o ty mléčné, přetrvává také řada mýtů, které se jen velmi pomalu překonávají. V dnešním příspěvku se zaměříme nejen na péči o dětské zuby, ale i na to, kdy vzít dítě k zubaři, jak ho na to připravit a na mnohé další záležitosti, které se této problematiky týkají.


<<< Novější články | Starší články >>>

Další rodiče: O čem přemýšlejí, co dělají...

Nová matrace (KristaK)
Čekám až přestane pršet a půjdu hrabat listí. (Leni22)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Slava91)
Nyní jsem dovařila houbový guláš a čekám až přestane pršet. Půjdeme opět do lesa. (Radi11)
Přišli jsme z vycházky tak si jdu zasoutěžit (ZUTOJAMA)

Anketa©2009-2019 JaRodic.cz, ISSN 1804-0632
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: redakce(at)jarodic.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu JaRodic.cz a ochrana soukromí


TOPlist